Zamówienia złożone po 02.12.2019 roku zostaną zrealizowane w styczniu 2020 r.
darmowa dostawa Dostawa Gratis na terenie całej Polski
gwarancja 24 miesiąceGwarancja 24 miesiące
raty 0% Raty 20 x 0%
Poniedziałek-Piątek 7.00-18.00
Sobota 7.00-12.00
Zaloguj się
Strona główna1 » Pokój dzienny / salon2 » Meble tapicerowane3 » NAROŻNIKI4 » Średnie narożniki 261 - 350 cm

Szukaj

Opinie o produktach

Średnie narożniki 261 - 350 cm


Meblowanie pomieszczeń to jedna z najprzyjemniejszych czynności w urządzaniu mieszkania. Można tu się wykazać sporą inwencją twórczą, zmysłem estetyki i dobrego smaku. Przełom dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku spowodował dużą zmianę w stylistyce meblarskiej – zakłady stolarskie i firmy produkujące meble zmieniły dotychczasowy styl w produkcji mebli, otworzyły się na nowe wzory i szerszą kolorystykę. Nieśmiertelne meblościanki i komplety wypoczynkowe w postaci wersalki i dwóch foteli zaczęły być zastępowane przez stylowe kanapki, miękkie i wygodne sofy, nowoczesne pufy, a także praktyczne narożniki.

Duże narożniki do salonu
Narożniki to meble ze wszech miar funkcjonalne – służą do wygodnego siedzenia, po rozłożeniu stają się obszernym łóżkiem, mieszczącym nawet do trzech osób, a także do odpoczynku w półleżącej pozycji. Niektóre narożniki posiadają dodatkowe ruchome zagłówki, zwiększające komfort siedzenia dla całej sylwetki.
Kupując nowy narożnik, warto zwrócić uwagę na ich wielkość oraz kształt – wielkość będzie odnosić się do rozmiarów pomieszczenia w którym mebel zostanie ustawiony, natomiast kształt musi być dopasowany do całej stylistyki – zazwyczaj są to prostokątne lub kwadratowe elementy, ale jedna część narożnika przeważnie jest dłuższa, traktowana jako rodzaj leżanki. Ten element znajduje się z prawej lub lewej strony mebla, dlatego ważne jest ustawienie narożnika właściwą stroną. Niektóre modele narożników posiadają leżanki po obydwu stronach, na co też należy zwrócić szczególną uwagę.

Narożnik 300 cm
Wielkość narożnika to kwestia indywidualna – mniejsze meble kupuje się zazwyczaj do niewielkich salonów, natomiast większe, powyżej 260 centymetrów z powodzeniem zmieszczą się na dużych przestrzeniach. 
Duże narożniki to meble nadające się również do obszernych loftów, jasnych salonów o niestandardowych gabarytach, a także do reprezentacyjnych sal klubowych. Mogą być w kształcie podkowy, lekko zaokrąglonym lub w formie kąta prostego.
Materiały używane do produkcji narożników to zazwyczaj drewno, produkty drewnopochodne lub kombinacja drewna i metalu. Tapicerka to przeważnie tkanina obiciowa, skóra ekologiczna bądź skóra naturalna. Większość modeli narożników jest rozkładana, lecz niektóre to modele nierozkładane z funkcją spania, nadające się głównie do wygodnego siedzenia. Materiały użyte do produkcji są wysokiej jakości, a wykończenie każdego elementu jest starannie dopracowane. Szeroka gama kolorów tapicerki sprawia, że każdy klient znajdzie odpowiedni dla siebie model.

Łóżko COSMO TANIO