Materace bonellowe

(25 produktów)
Filtruj filter_alt
Szerokość Wysokość Głębokość Cena Czas wysyłki Więcej filtrów
Wybrane filtry:

Filtruj według

Szerokość

Wysokość

Głębokość

Cena

,- ,-

Czas wysyłki

Materace bonellowe

W sklepie meblowym MKS MEBLE znajdą Państwo wysokiej jakości materace bonellowe, które są zbudowane ze sprężyn charakteryzujących się wysoką wytrzymałością i elastycznością powierzchniową. Dzięki temu wraz z naciskiem, czyli wzrostem ciężaru ciała, zwiększa się siła wypierania sprężyn, przez co nie odczuwa się zapadania w powierzchnię wkładu. Z tego powodu są one zalecane szczególnie osobom o wyższej masie ciała, przekraczającej ok. 80 kg.

Sprężyny w tym rodzaju materaca przybierają kształt klepsydry, czyli lekko zwężają się pośrodku i są połączone za pomocą sztywnego drutu metalowego. Nacisk z jednej strony będzie zatem odczuwalny na całej powierzchni. Materace bonellowe są polecane dla jednej osoby, osób o wyższej masie ciała, a także do użytku komercyjnego, jako miejsce do snu dla gości hotelowych, w domach wczasowych czy pensjonatach. Są wytrzymałe, odporne na duże obciążenia, a dzięki połączeniu sprężyn zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, będą bezpiecznym produktem dla alergików.

Polecamy poznanie wszystkich materacy w MKS MEBLE, by mogli Państwo wybrać najlepszy model do snu oraz obejrzenie łóżek, które są niezbędne podczas urządzania sypialni.

Materace bonellowe o różnej twardości

Materac typu bonell, jak każdy inny produkt tego typu, charakteryzuje się odmienną twardością, którą powinno dopasować się do sylwetki, wagi i pozycji przybranej podczas snu. Materace średnio twarde oznaczane są symbolem H2. Materac bonellowy H2 to cieszący się dużą popularnością model, który jest dedykowany osobom ważącym ok. 50 kg. Szukają Państwo miękkiego materaca? Materac bonellowy H1 będzie zatem najodpowiedniejszym produktem, gdyż jest przeznaczony dla osób o wadze ok. 40 kg. W naszej ofercie znajdą Państwo także twarde modele – od H3 aż do H5, idealne dla użytkowników, która waga mieści się w przedziale od 60 kg do nawet 120 kg.

Wybrane modele mogą odznaczać się odmienną twardością nawet na każdej stronie – są to tzw. materace bonellowe dwustronne. Ich dużą zaletą jest to, że jeśli jedna strona zacznie ulegać zużyciu, wystarczy odwrócić produkt, przedłużając tym samym czas jego użytkowania.

Dodatkowe udogodnienia w materacach

Materac bonellowy może posiadać różne dodatki. Jednym z nich jest mata kokosowa usztywniająca, a jednocześnie wzmacniająca powierzchnię wkładu i podnosząca komfort snu. Poprawia ona również przepływ powietrza i wchłania wilgoć, do tego ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Pianka poliuretanowa odznacza się natomiast lekkością i stanowi dobre podparcie ciała – często umieszczana jest między owatą, a przekładką tapicerską lub bezpośrednio graniczy ze sprężynami bonellowymi. Praktyczne rozwiązanie stanowi ponadto warstwa klimatyzująca, czyli ocieplina z owaty poprawiająca wentylację. Materace bonellowe mogą być też wzbogacone o wełniane lub bawełniane podszycie – oba wchłaniają wilgoć i dbają o przepływ powietrza (bawełna lepiej sprawdza się latem, a wełna zimą). Niektóre modele posiadają także przekładkę z filcu, która zwiększa wytrzymałość produktu.

Jeśli cierpią Państwo na różne alergie, warto wybrać produkt bezpieczny dla alergików oznaczony odpowiednim symbolem, który gwarantuje, że materac nie zawiera szkodliwych substancji i jest wolny od alergenów. Niektóre modele posiadają zdejmowany, praktyczny pokrowiec - można go wyprać w 40°C.

Materace bonellowe w sklepie MKS MEBLE różnią się klasą – Standard oraz Premium. Oznacza to, że pierwsze z nich to produkty klasyczne, zazwyczaj w niższej cenie, a drugie posiadają szereg dodatków, dzięki którym obudzą się Państwo jeszcze bardziej wypoczęci i pełni sił.

Wielkość i wysokość materaca – ważne parametry

Wysoki materac bonellowy o grubości 20 cm i więcej będzie doskonały do łóżka o równie wysokiej ramie – dzięki temu zagłębi się w niej, gwarantują bezpieczny sen. Niskie materace bonellowe o wysokości 15 cm lub mniej, są z kolei odpowiednie dla młodzieży i do zastosowań komercyjnych.

Wielkość produktu należy dopasować do wielkości łóżka – materace bonellowe 160x200 i 140x200 cm to najpopularniejsze rozwiązania dla pary. W małej sypialnie warto wybrać model o powierzchni spania 120x200 cm. W dużej sypialni bez wątpienia zmieści się łóżko większe, stąd rozmiar materaca wyniesie 180x200 cm. Najmniejsze materace bonellowe 90x200 cm i 80x200 cm są natomiast przeznaczone dla jednej osoby. W sklepie MKS MEBLE znajdą Państwo także mniej popularne modele, takie jak 70x200 cm, 100x200 cm czy 200x200 cm, warto sprawdzić całą ofertę i wybrać produkt, który spełnia wszystkie indywidualne oczekiwania.