Materace lateksowe

(46 produktów)
Filtruj filter_alt
Szerokość Wysokość Głębokość Cena Czas wysyłki Więcej filtrów
Wybrane filtry:

Filtruj według

Szerokość

Wysokość

Głębokość

Cena

,- ,-

Czas wysyłki

Materace lateksowe

W prezentowanej kategorii przygotowaliśmy materace lateksowe, które są doskonałym wyborem dla osób skłonnych do alergii. Pianka z lateksu nie gromadzi bowiem roztoczy, kurzu, a do tego odznacza się oddychającą powierzchnią. Materiał nie wykazuje właściwości uczulających i hamuje rozwój grzybów czy bakterii. Materace lateksowe to modele wytrzymałe, dlatego przez wiele lat zachowają swoje pierwotne właściwości. Pianka lateksowa jest produkowana z mieszanki kauczuku naturalnego i syntetycznego oraz dodatku wypełniaczy – im ich mniej, tym wyższej klasy materac. W naszej ofercie znajdą Państwo modele typu Standard i Premium – warto zastanowić się nad tym, który lepiej spełni indywidualne oczekiwania.

Materace lateksowe to modele elastyczne, doskonale dopasowujące się do kształtu ciała i podpierające kręgosłup, a jednocześnie gwarantujące wygodny i regenerujący sen. Są polecane zarówno do zwykłych łóżek, jak i modeli ze stelażem regulowanym, umożliwiającym podnoszenie zagłówka i podnóżka.

W sklepie meblowym MKS MEBLE znajdą Państwo materace lateksowe w całości zbudowane z pianki lateksowej lub z jej warstwą, które są odpowiednie również dla młodszych użytkowników. Świetnie tłumią drgania i ruchy, do tego są ciche w porównaniu do modeli sprężynowych. Wyróżniają się dużą odpornością na odkształcenia - w przeciwieństwie do produktów kieszeniowych czy bonellowych, nie ulegając deformacji nawet po latach użytkowania.

Materace lateksowe często posiadają kilka stref twardości ułożonych poprzecznie, dzięki czemu dopasowują się do przyjmowanej pozycji, ułatwiając regenerację i niwelując bóle pleców.

Materace lateksowe z wieloma udogodnieniami

Materace lateksowe mogą zyskać dodatkowe właściwości, w zależności od zastosowanych wkładek. Popularnym rozwiązaniem jest owata, czyli ciepła i miękka włóknina, która dodaje puszystości i wypełnia ewentualne nierówności. Obecność pianki PU/PUR sprawia, że ciało jest lepiej podpierane, a pikowany, zdejmowany pokrowiec ułatwia czyszczenie w razie potrzeby – wystarczy go zdjąć i wyprać w 40°C.

Dwustronne materace lateksowe to doskonały wybór dla osób, które chcą dłużej korzystać z produktu – gdy jedna strona będzie zdradzała oznaki zużycia, wystarczy obrócić model na drugą. Strony mogą ponadto charakteryzować się odmienną twardością.

Wybrane materace mogą posiadać nawet perforacje ułatwiające transport powietrza oraz inne udogodnienia - warto sprawdzić właściwości w opisie danego produktu.

Poziomy twardości materacy lateksowych i ich popularne wymiary

Materac lateksowy H2 można określić jako uniwersalny – odpowiedni dla osób powyżej 50 kg, charakteryzuje się średnią miękkością. Potrzebują Państwo bardziej miękkiego modelu? Polecamy zatem produkty z oznaczeniem H1. Materace lateksowe H3 to z kolei wkłady średnio twarde, przeznaczone dla osób ważących od ok. 60 kg. Jeśli masa Państwa ciała jest wyższa, polecamy twardsze materace – H4 i H5.

Materace lateksowe są niższe od innych modeli ze względu na brak sprężyn w ich wnętrzu. Standardowa wysokość tych modeli może wynosić w granicach 15-16 cm, jednak istnieją zarówno niższe, jak i wyższe warianty, które należy dopasować do łóżka pojedynczego lub podwójnego. Jeśli są Państwo na etapie urządzania sypialni, zapraszamy do poznania naszej oferty mebli sypialnianych, w tym niezwykle efektownych łóżek tapicerowanych i kontynentalnych, zawierających w zestawie dwa lub trzy wygodne materace.

Jeżeli chcą Państwo uniknąć drętwienia kończyn i ograniczyć rozwój alergenów w sypialni, polecamy materace lateksowe 160x200 cm i 140x200 cm, czyli modele dedykowane dwóm osobom. Zapewnią one komfortowy sen przez wiele lat. Materace lateksowe 90x200 cm i 80x200 cm to klasyczne produkty do pokoju singla lub starszego dziecka. Potrzebują Państwo mniej popularnego modelu? Warto poznać pełną ofertę materaców w MKS MEBLE, wśród której czekają rozmiary, takie jak 100x200 cm, 200x200 cm, 180x200 cm, 120x200 cm i wiele innych.

Ostatnie wpisy