Materace h3

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Materace H3

Ogromne znaczenie ma twardość materaca, która będzie wiązała się z jakością Państwa snu i odczuwanym poziomem komfortu. Źle dobrany model nie pozwala na rozluźnienie mięśni, może spowodować bóle kręgosłupa, dlatego dopasowuje się go do preferencji oraz wagi. W naszym sklepie internetowym MKS MEBLE znajdą Państwo różne stopnie twardości materaca - w tej kategorii proponujemy produkty H3 określane jako średnie twarde, najchętniej wybierane przez naszych klientów. Zapraszamy do obejrzenia dostępnych produktów, w tym łóżek sypialnianych.

Twardość materaca H3 lub inna - dlaczego jest ważna?

Jaka twardość materaca będzie odpowiednia? Należy ją dopasować m.in. do wagi danej osoby, do stanu kręgosłupa, pozycji przybieranej podczas snu i indywidualnych potrzeb. Odpowiednio dobrany materac powinien zapewniać wysoką jakość snu, relaksu. Istotny jest nawet rodzaj wypełnienia, który będzie wpływał na wiele aspektów. Zbyt miękki materac może powodować dyskomfort, a nawet deformację kręgosłupa, a spanie na zbyt twardym materacu przyczyni się do powstawania bólu pleców, gdyż nie zapewnia od odpowiedniego wsparcia. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej, polecamy nasz poradnik zakupowy, w którym omawiamy twardość i inne zagadnienia.

Jak dobrać twardość materaca?

Symbole określające twardość materaca to H1 H2 H3 H4 oraz H5. Materac H1 to model dla osób ważących poniżej 60-70 kg i dla małych dzieci. Średniej miękkości materac jest oznaczony symbolem H2. Jest chętnie wybierany przez kobiety, gdyż stanowi kompromis między twardszym produktem. Twardość materaca H2 doskonale sprawdza się w przypadku osób o wadze 50-80 kg. Materace H2 H3 są najczęściej wybierane przez naszych klientów. Jeśli produkt oznaczony symbolem H2 jest za miękki, warto sięgnąć po H3. Jaki będzie odpowiedni materac dla osób o wyższej masie ciała lub lubiących spać na twardym podłożu? H4 zapewni odpowiednie podparcie w trakcie snu dla każdego o masie ok. 70-110 kg, a materac H5 od 90-100 kg w górę.

Twardość materaca H3 - to warto wiedzieć

Materace sprężynowe lub piankowe oznaczone symbolem H3 są uznawane za średnio twarde, dbając o odpowiednie wsparcie ciała dla osób ważących poniżej 90 kg. Wygodnie wyśpią się na nim osoby ważące 80-100 kg, jednak dla każdego o niższej masie ciała może być zbyt twardy. Materac H3 jest także odpowiedni dla osób cierpiących na problemy z kręgosłupem. Jeśli wiedzą już Państwo, jak dobrać twardość materaca, polecamy obejrzenie wszystkich dostępnych modeli w MKS MEBLE.

Miękki materac z pianki - budowa i dostępne rodzaje

Materace piankowe są wykonane z różnego rodzaju pianki - najwyższej jakości produkty to pianka termoelastyczna, która reaguje na temperaturę, dopasowując się do kształtu ciała. Wysoki komfort snu zapewnia także materac z elastycznej pianki, która reaguje na ciężar. W naszym sklepie internetowym są dostępne także modele z lateksu, wyróżniającego się wyższą gęstością i odpowiednią cyrkulacją powietrza. Niskobudżetowy materac piankowy jest wykonany z pianki PU.

Zakup materaca piankowego H3

Wybierając materac piankowy, warto mieć świadomość tego, że podobnie jak produkty sprężynowe, składa się on z kilku warstw. Najprostszy model H3 H4 lub o innej twardości posiada po prostu piankę, owatę oraz pokrowiec. Bardziej zaawansowane materace piankowe mają kilka warstw różnej pianki, nawet o 7 strefach twardości, przekładkę z maty kokosowej poprawiającej twardość materaca, owatę oraz pokrowiec. Chcą mieć Państwo możliwość zmiany twardości po czasie? Polecamy materac dwustronny, który może być oznaczony jako np. H3 i H4, który w razie potrzeby wystarczy odwrócić na drugą stronę.

Materac bonellowy - stabilne podparcie pleców

Model wypełniony sprężynami typu bonell jest określany często jako materac twardy o wysokiej trwałości. Charakteryzuje się progresywną twardością, co oznacza, że zmienia się ona wraz ze stopniem nacisku, a więc wagą użytkownika. Będzie to zbyt twardy model dla osób lubiących miękkie, komfortowe materace. Składa się ze sprężyn bonellowych w kształcie klepsydry, na stałe połączonych drutem.

Materac kieszeniowy - wysoki komfort snu

Spokojny sen i doskonale podparty kręgosłup oferują materace kieszeniowe. Zapewniają wysoki komfort snu dzięki sprężynom umieszczonym niezależnie w kieszonkach. To idealny wybór dla par, ceniony za wysoka elastyczność punktową. Materac MultiPocket posiada sprężyny owinięte pianką lub lateksem, zapewniając jeszcze wyższy komfort snu.

Wybierając materac H3 H4 warto zwrócić uwagę na jego rozmiar

Jeśli wiedzą już Państwo, jak wybrać materac pod względem twardości, warto pomyśleć o jego wymiarach. Na materacu H3 H4 o wymiarach 80x200 cm i 90x200 cm wyśpi się wygodnie jedna osoba. Jest Państwu potrzebny model dla pary? Polecamy materace o powierzchni spania 140x200 cm i 160x200 cm o twardości H3 H4. Niektóre osoby śpiące w parze mają problem ze spadaniem w stronę swojego partnera. W tym wypadku ogromne znaczenie ma właśnie twardość materaca oraz jego konstrukcja - dobrym pomysłem może być także wybór dwóch mniejszych modeli.

Wiedzą już Państwo, jak wybrać materac ze względu na wagę? Zapraszamy do poznania produktów dla osób ważących 80-100 kg oraz innych modeli, dla użytkownika o niższej lub wyższej wadze, które odpowiednią podeprą kręgosłup. Zakup materaca H3 H4 w MKS MEBLE to pomoc w uzyskaniu wysokiej jakości snu.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy