Materace piankowe

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Materace piankowe

Szukają Państwo alternatywy dla materacy kieszeniowych i bonellowych? Doskonałym wyborem są również materace piankowe. To produkty stworzone z jednego lub dwóch rodzajów pianek sklejonych ze sobą, często gwarantujące szereg udogodnień wpływających na komfort snu.

Materace piankowe są cenione za wysoką jakość i różnorodność. Świetnie sprawdzą się zarówno w sypialni dzieci, jak i dorosłych, szczególnie cierpiących na alergie. Ich właściwości sprawiają, że nie gromadzi się w nich kurz i roztocza, chronią też przed rozwojem grzybów. Dodatkowo łatwo przepuszczają powietrze, a w razie zamoczenia, szybko wysychają. Są lekkie i łatwe w transporcie, dlatego można je nawet złożyć lub zrolować, w zależności od modelu.

Pianka, z której produkuje się materace

Do produkcji materaców piankowych wykorzystuje się najczęściej piankę poliuretanową określaną skrótem PUR lub PU. Podobnie oznacza się także modele lateksowe, które mogą Państwo znaleźć w osobnej kategorii naszego sklepu.

Materace ze zwykłej pianki PUR to z pewnością opcja niskobudżetowa – pod względem komfortu są porównywalne do innych piankowych modeli, jednak najczęściej tworzący je materiał stosuje się jako dodatek, gdyż wyróżnia się niższą elastycznością punktową. Modele tego rodzaju zużywają się szybciej, jeśli korzystają z nich osoby o wadze powyżej 80 kg.

Najlepszym wyborem są materace z pianki wysokoelastycznej HR, która jest bardziej komfortowa i odporna na odkształcenia niż standardowy model PUR. Wyróżnia się wyższą elastycznością punktową, dzięki czemu lepiej podpiera ciało podczas snu, by mogli się Państwo obudzić w pełni wypoczęci. Ten model jest także wytrzymały i posłuży przez dłuższy czas nawet osobom o wyższej wadze.

W materacach klasy Premium stosuje się piankę termoelastyczną nazywaną Visco lub Memory, która reaguje na ciepłotę oraz nacisk ciała ludzkiego, gwarantując niebywały komfort snu. Jest bardziej mięsista i gęsta w porównaniu do innych typów pianek, ponadto można ją składać i rolować. Materace piankowe Visco przypadną do gustu każdemu, kto szuka modelu z wysoką elastycznością punktową – doskonale dopasowują się do krzywizn kręgosłupa, skutecznie zapobiegając bólom. Są one zazwyczaj dosyć miękkie, dlatego osoby, które preferują materace twarde, powinny poznać nasze modele kieszeniowe oraz bonellowe.

Warstwy składające się na jeden materac piankowy

Materace piankowe dwustronne to świetny wybór na lata – są zaprojektowane w taki sposób, że wystarczy je odwrócić, przedłużając ich żywotność. Jednostronne modele są z pewnością mniej kosztowne, dlatego wybór zawsze należy do Państwa.

Materace piankowe charakteryzują się warstwową budową. Mogą posiadać warstwę lateksu, która wspiera ich antyalergiczność, a także warstwy z pianki poliuretanowej czy termoelastycznej, o których pisaliśmy wyżej. Wiele modeli pod zdejmowanym pokrowcem ułatwiającym utrzymanie czystości zostało wyposażonych w owatę meblarską – zwiększa ona komfort snu i niweluje drobne nierówności. Podczas wyboru swojego modelu warto zwrócić również uwagę na obecność maty kokosowej, która usztywnia i wzmacnia materac, a do tego charakteryzuje się właściwościami antygrzybicznymi i antybakteryjnymi. Wiele z naszych produktów posiada 7 stref twardości, gwarantując doskonałe podparcie stóp, łydek, ud, miednicy, odcinka lędźwiowego, klatki piersiowej i głowy. Wyjątkowymi produktami są materace z pianką profilowaną T25, które jeszcze lepiej amortyzują ruch i wyróżniają się wysoką odpornością na odkształcenia.

Materace piankowe o różnej wielkości

Materac piankowy 160x200 cm i 140x200 cm to modele w klasycznym rozmiarze dla pary. W sklepie MKS MEBLE znajdą Państwo także większe produkty – o wymiarach 180x200 cm, a nawet 200x200 cm. Materace piankowe 90x200 cm i 80x200 cm zaliczane są do grupy uniwersalnych modeli dla jednej osoby. Polecamy obejrzenie wszystkich dostępnych materacy i wybór rozmiaru, który odpowiada Państwa potrzebom.

Tego typu materace charakteryzują się niższą wysokością – mogą osiągać nawet ok. 10 cm, jednak wyższej klasy modele mierzą zazwyczaj ok. 15-17 cm, dzięki zastosowaniu dodatkowych warstw. Ich wysokość ma znaczenie pod kątem doboru łóżka – zachęcamy do sprawdzenia, jak głęboko zagłębia się materac w ramę, by byli Państwo w 100% zadowoleni z wyboru. Podobnie jak inne produkty, materace piankowe różnią się twardością – znajdą Państwo u nas popularne modele H3 i H2, a także bardziej miękkie i twardsze produkty.

Ostatnie wpisy