Materace sprężynowe

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Materace sprężynowe

Materace na bazie sprężyn kieszeniowych lub bonellowych to klasyczny wybór dla pary i dla jednej osoby, który zagwarantuje wysoką jakość snu i brak bóli kręgosłupa. Znaczenie ma oczywiście także łóżko i dopasowanie produktu do potrzeb domowników. Zapraszamy do poznania całej naszej oferty i wyboru materaca, który spełni wszystkie oczekiwania.

Rozmiar powierzchni spania - materac sprężynowy i jego wymiary

Materace sprężynowe w sklepie internetowym MKS MEBLE z pewnością spełnią Państwa wymagania - ich rozmiar należy dopasować do powierzchni użytkowej łóżka. Modele dla jednej osoby wyróżniają się powierzchnią 80 x 200 cm i 90 x 200 cm. Najpopularniejsze materace kieszeniowe i bonellowe dla pary to modele o wymiarach 140 x 200 cm i 160 x 200 cm. Nie są to oczywiście jedyne możliwości. W przypadku par warto pomyśleć o modelu większym, np. o powierzchni 180 x 200 cm lub 200 x 200 cm. Zapraszamy do poznania całej oferty materacy, by łatwiej wybrać model pasujący do Państwa łóżka.

Materace piankowe - dlaczego nie pomylisz ich z modelami sprężynowymi

Produkty posiadające wyłącznie wypełnienie z pianki są zbudowane z jednego lub kilku rodzajów wysokoelastycznej pianki, dbając o wysoką jakość snu. Ten typ materacy może posiadać nawet pamięć kształtu ciała, doskonale dopasowując się do krzywizn kręgosłupa. W porównaniu z materacami sprężynowymi często są trudniejsze w dopasowaniu odpowiedniego stopnia twardości i nie zawsze są równie wytrzymałe. Z drugiej strony materace piankowe są odpowiednie na stelaże regulowane, czego nie można powiedzieć o materacach sprężynowych.

Materace sprężynowe typu bonell - wysoka wytrzymałość

Na polskim rynku od wielu lat znane są materace bonellowe, które oferują mocne wsparcie całego ciała. Ich konstrukcja składa się ze sprężyn w kształcie klepsydry, które są ze sobą połączone wysokiej jakości drutem. Takie materace kieszeniowe są polecane do hoteli i pensjonatów oraz dla pojedynczych osób. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością i progresywną twardością, stanowiąc optymalne podparcie dla pleców. Zapraszamy do poznania naszego poradnika, w którym dokładniej omawiamy materace sprężynowe, piankowe i ich właściwości.

Komfort snu, który jest zasługą sprężyn kieszeniowych

Inne rodzaje sprężyn stosowanych w materacach to tzw. sprężyny kieszeniowe. Określa się je tak dlatego, że znajdują się oddzielnie w specjalnych woreczkach. Dzięki temu mogą oferować zróżnicowane strefy twardości, stabilne podparcie kręgosłupa i zdrowy sen przez wiele lat. Ich największą zaletą jest elastyczność punktowa - oznacza to, że oferują wiele punktów podparcia w zależności od budowy naszego ciała. Sprężyna kieszeniowa sprawia, że na powierzchni materaca nie przenoszą się drgania. Przed zakupem wybranego modelu polecamy sprawdzenie, ile znajduje się sprężyn na metr kwadratowy, by zapewnić sobie wysoką elastyczność materaca.

Materac kieszeniowy posiadający nawet 7 stref twardości - modele MultiPocket

Materac sprężynowy klasy Premium to model MultiPocket. Posiada specjalne sprężyny obustronnie obłożone lateksem lub pianką, które gwarantują odpowiednie podparcie ciała. Materace na sprężynie multipocketowej mogą posiadać kilka stref o zróżnicowanych twardościach, zapewniając lepsze podparcie ludzkiego ciała, dopasowując się do anatomicznych krzywizn kręgosłupa.

Części materaca - elementy piankowe, przekładka tapicerska i inne elementy

Materace sprężynowe składają się z wielu warstw, które lepiej przenoszą ciężar ciała i pomagają zadbać o wygodny sen. Pierwszą jest najczęściej pianka wysokoelastyczna przełożona przekładką chroniącą ją przed zniszczeniem. Na przekładce umieszczone są sprężyny kieszeniowe lub multipocket. Następnie w materacu stosuje się ponownie przekładkę tapicerską, która oddziela piankę. Jej rodzaj zależy od klasy modelu i jego właściwości. Doskonałym wyborem jest pianka termoelastyczna, która zwiększa swoją elastyczność pod wpływem temperatury ciała. Materace MultiPocket są wykończone owatą, czyli warstwą klimatyzującą i pokrowcem. Niskobudżetowy materac kieszeniowy posiada często standardową piankę poliuretanową, która nieco gorzej dopasowuje się do kształtu ciała.

Twardość materaca - dopasuj go do własnych potrzeb

Kieszeniowe materace sprężynowe H1 to modele miękkie, dla osób o wadze od ok. 40 kg. Średnio twarde modele zbudowane na podstawie sprężyny kieszeniowej są oznaczone H2 i H3. Te materace kieszeniowe są najbardziej popularne wśród osób o wadze powyżej 50-60 kg. Jeśli jest Państwu potrzebny twardy model, warto sięgnąć po produkty oznaczone H4 i H5, dla osób o wadze od 80 do 120 kg. Duże znaczenie w komforcie snu ma dopasowanie materacy sprężynowych do łóżka - polecamy obejrzenie modeli kontynentalnych, tapicerowanych i drewnianych dostępnych w naszej ofercie.

Materace kieszeniowe - o czym jeszcze warto wiedzieć

Sprężynowe materace mogą być jedno- lub dwustronne. Dzięki temu po kilku latach wystarczy je odwrócić na drugą stronę, by ponownie cieszyć się wygodą snu. Dotyczy to modeli standardowych i MultiPocket. Materace sprężynowe mogą być wzbogacone w matę kokosową, która podnosi komfort snu i wyróżnia się właściwościami antybakteryjnymi. Szczególnie ważne jest wełniane lub bawełniane podszycie - dzięki niemu odczują Państwo wyższy komfort cieplny zimą, latem ciesząc się lepszą wchłanialnością potu.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy