Materace 90x200

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Materace o powierzchni spania 90x200 cm to znakomity wybór do łóżek o tej samej wielkości. W naszym sklepie MKS MEBLE znajdą Państwo modele wykonane z solidnych materiałów, różniące się budową, właściwościami i wysokością, dlatego zachęcamy do lektury, by łatwiej podjąć decyzję i zamówić najlepszy produkt.

Jeśli urządzają Państwo sypialnię dla siebie lub dla dziecka, polecamy obejrzenie łóżek pojedynczych, które będą stanowiły harmonijny komplet z wybranym modelem materaca oraz poznanie mebli sypialnianych, by w kilka chwil urządzić całe wnętrze.

Materace bonellowe 90x200 cm

Materace 90x200 cm bonellowe to modele wyposażone w specjalne sprężyny w kształcie klepsydry połączone ze sobą drucikiem. Dzięki takiej konstrukcji są wytrzymałe, a do tego mają ważną cechę wypierania- im cięższa osoba, tym większa siła wyporu, która zapobiega uczuciu zapadania się. Materace typu bonell 90x200 cm są najlepsze dla jednej osoby, zwykle o wyższej masie ciała. To także popularny model do hoteli, pensjonatów, domów wczasowych i innych miejsc, ze względu na wysoką wytrzymałość i odporność na znaczne obciążenia.

Materace kieszeniowe MULTIPOCKET 90x200 cm

Materace kieszeniowe 90x200 cm MULTIPOCKET są nazywane nowszą generacją modeli bonellowych. Składają się ze sprężyn, które nie są ze sobą połączone- każda z nich znajduje się w osobnym woreczku. Dzięki temu o wiele lepiej zapobiegają przenoszeniu się drgań i gwarantują punktową elastyczność. Materace MULTIPOCKET są polecane dla osób cierpiących na bóle szyi i kręgosłupa, a także w profilaktyce mięśniowo-szkieletowych schorzeń.

Materace kieszeniowe POCKET 90x200 cm

Materace kieszeniowe 90x200 cm POCKET charakteryzują się tymi samymi parametrami co MULTIPOCKET z jedną istotną różnicą- mają mniejsze zagęszczenie sprężyn, przez co mogą zapewniać nieco niższy komfort snu, są za to wytrzymałe i bardziej przyjazne dla budżetu.

Materace lateksowe 90x200 cm

Lateksowe materace 90x200 cm są znakomitą opcją dla alergików- pianka nie gromadzi kurzu, roztoczy, a do tego ma oddychającą powierzchnię. Produkuje się je z kauczuku syntetycznego i naturalnego z dodatkiem różnych wypełniaczy, by na lata zachowały swoje właściwości. Są cenione przez osoby, które szukają materaców dopasowujących się do krzywizn ciała i odpornych na odkształcenia. W naszej ofercie znajdą Państwo także modele z warstwą lateksu (kieszeniowe, bonellowe, piankowe), która poprawia właściwości użytkowe produktu.

Materace na drewnianym stelażu 90x200 cm

Tego typu produkty są zamocowane na drewnianym stelażu, dzięki czemu można je od razu położyć na belkach nośnych wybranego łóżka. Są to zwykle modele bonellowe i kieszeniowe.

Materace piankowe 90x200 cm

Piankowe materace 90x200 cm są alternatywą dla modeli bonellowych i kieszeniowych. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku osób ze skłonnościami do alergii, gdyż chronią przed rozwojem grzybów i nie gromadzi się w nich kurz ani roztocza. Dodatkowo szybko wysychają w razie zamoczenia, są lekkie i łatwiejsze w transporcie. Modele piankowe mogą być wykonane z różnych typów pianki- poliuretanowej, która jest opcją niskobudżetową, wysokoelastycznej, odpornej na odkształcenia lub termoelastycznej, reagującej na nacisk ciała i ciepłotę, gwarantując tym samym niezwykłą jakość snu. Wiele modeli charakteryzuje się połączeniem wielu materiałów, w tym pianek, dlatego warto dokładnie poznać ich parametry.

Ważne cechy materaców 90x200 cm

Materace mogą różnić się wysokością- najwyższe są modele sprężynowe (20 cm i więcej), najniższe z pianki (nawet nieco powyżej 10 cm). Dodatkowo mogą być wzbogacone o maty kokosowe podwyższające ich wytrzymałość i zapobiegające rozwojowi grzybów. Często między pokrowcem a warstwą sprężyn znajduje się owata poprawiająca miękkość i niwelująca lekkie nierówności.

Jeśli zależy Państwu na łatwym utrzymaniu czystości materaca, polecamy wybór modelu ze zdejmowanym pokrowcem. Materace 90x200 cm dwustronne to wyjątkowe produkty, które wystarczą na dłużej- gdy jedna ze stron stanie się lekko odkształcona, wystarczy go odwrócić.

Wybierając najlepszy materac spełniający Państwa potrzeby, warto zwrócić uwagę na twardość. Materace 90x200 cm H2 i H3 to uniwersalne modele dla osób o wadze od 50 do 60 kg. H1 oznacza bardzo miękki materac, a H4 i H5 twarde modele.

Potrzebują Państwo większego lub mniejszego modelu? Zapraszamy do obejrzenia materaców 80x200 cm, a także 120x200 cm, czyli modeli dedykowanych dla jednej osoby.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy