Materace kieszeniowe

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Materace kieszeniowe

Szukają Państwo materaca, na którym można wygodnie się wyspać? W naszym sklepie przygotowaliśmy szeroką ofertę materacy kieszeniowych zawierających specjalne sprężyny. Modele te są cenione za szczególną budowę – sprężyny znajdują się w osobnych woreczkach nazywanych kieszeniami i w przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji, nie są ze sobą połączone. Z tego powodu wiele osób uważa materace kieszeniowe za wygodniejsze od modeli bonellowych – zapobiegają przenoszeniu drgań na powierzchni i zapewniają doskonałą elastyczność punktową.

Materace kieszeniowe są wyjątkowe sprężyste i do tego bardziej uniwersalne, bez względu na wagę użytkownika, a ponadto reagują na nacisk partiami, regulując go, dzięki czemu gwarantują wysoki komfort snu i brak bólu. Produkty dopasowują się lepiej do kształtu ciała, jednak ich końcowe właściwości zależą od dodatkowych wkładów i udogodnień. Materace kieszeniowe mają wspólną cechę z modelami bonellowymi, które również znajdą Państwo w naszym asortymencie – druga osoba śpiąca obok nie czuje zmian ruchu osoby po drugiej stronie.

Polecamy poznanie naszych wszystkich materacy i ich parametrów, by mogli łatwiej wybrać Państwo model spełniający wszystkie oczekiwania.

Różne rodzaje materacy sprężynowych kieszeniowych

Materace kieszeniowe różnią się między sobą budową – popularne są modele typu MULTIPOCKET, których sprężyny są obustronnie obłożone pianką lub lateksem, co podwyższa jakość snu. Produkty te mogą posiadać nawet do 7 stref twardości, dzięki czemu lepiej odpowiadają potrzebom ludzkiego ciała, dopasowując się do anatomicznych krzywizn kręgosłupa i w konsekwencji zapewniając odpowiednią siłę podparcia dla głowy, klatki piersiowej, miednicy, ud, odcinka lędźwiowego, łydek i stóp. Materace kieszeniowe POCKET to modele z mniejszą liczbą sprężyn, zwykle dostępne w niższej cenie.

Prezentowane modele są często łączone z różnymi wkładkami – pianką wysokoelastyczną, termoplastyczną bądź lateksową, dzięki czemu zyskują na swojej żywotności i można je dłużej eksploatować. Pianka termoelastyczna stanowi doskonały wybór dla osób mających słabe krążenie, a dodatkowo łagodzi także bóle kręgosłupa. W naszym sklepie internetowym MKS MEBLE znajdą Państwo ponadto materace kieszeniowe z matą kokosową, które utwardzają powierzchnię oraz wyróżniają się właściwościami antyalergicznymi.

W materacu często znajduje się warstwa lub dwie warstwy owaty, co pozwala wypełnić wszelkie nierówności i nadać modelowi puszystości. Przekładka z filcu zwiększa natomiast jego żywotność, oddzielając wkład sprężynowy od pianki.

Polecamy Państwu szczególnie materace kieszeniowe dwustronne, które mają jedną dużą przewagę nad modelami jednostronnymi – można je obrócić, aby przedłużyć czas ich użytkowania. Niekiedy strony materaca różnią się także twardością.

Jeśli cierpią Państwo na alergie, polecamy wybranie produktu oznaczonego jako „bezpieczny dla alergików”. Surowce użyte do produkcji tych modeli zostały przebadane pod kątem szkodliwych substancji, a do tego są wolne od alergenów. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest zdejmowany pokrowiec, który można wyprać w temperaturze ok. 40°C.

Poziomy twardości materacy kieszeniowych i ich popularne wymiary

Materac kieszeniowy H2 to najbardziej uniwersalny produkt. Jest dedykowany osobom o wadze powyżej 50 kg i odznacza się średnią miękkością. Drugim popularnym modelem jest materac kieszeniowy H3, czyli średnio twardy, dla każdego, kto waży ok. 60 kg. W naszej ofercie znajdą Państwo także modele miększe oznaczone jako H1, dla osoby o wadze ok. 40 kg, oraz twardsze – H4 i H5, dla każdego o masie ciała od 80 do 120 kg.

Poza twardością, niezwykle ważne są wymiary. Materac bonellowy mierzy zazwyczaj ok. 18-20 cm wysokości, dzięki czemu dopasuje się do każdego standardowego łóżka z ramą.

Najpopularniejsze są materace kieszeniowe 160x200 cm i 140x200 cm, przeznaczone do sypialni dla par. Wolą Państwo mniejsze modele? Oferujemy również materace kieszeniowe 90x200 cm i 80x200 cm, idealne dla jednej osoby. W naszym asortymencie można znaleźć także inne popularne jak i rzadziej wybierane rozmiary, takie jak 120x200 cm, 200x200 cm, 180x200 cm oraz inne – polecamy poznanie całej oferty materacy, by najlepiej dopasować je do swojej sypialni.

Ostatnie wpisy