Materace 2 osobowe

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Materace 2-osobowe

Marzą Państwo o wysokim komforcie snu i wypoczynku? Największe znaczenie ma materac, który jest dostępny w wielu rozmiarach, technologiach produkcji i właściwościach, dbających o wysoką jakość snu. W ofercie sklepu internetowego MKS MEBLE czekają na Państwa zarówno modele sprężynowe, jak i piankowe dedykowane dla pary oraz wiele innych produktów do sypialni, dzięki którym każdy urządzi wnętrze swoich marzeń.

Materac dmuchany, a model kieszeniowy i piankowy

Materace turystyczne, jak sama nazwa wskazuje, są najlepsze pod namiotem, na biwak i ewentualnie dla gości, jeśli w domu nie znajduje się sofa z funkcją spania. Materac dmuchany jest wykonany z tworzywa PVC i pokryty przyjemnym i miękkim w dotyku wodoszczelnym materiałem welurowym, jednak może posłużyć najwyżej jako dodatkowe łóżko, nie sprawdzając się jako materac 2-osobowy używany każdego dnia. Z tego powodu polecamy Państwu materace piankowe i sprężynowe, które zapewniają wysoką jakość wypoczynku i snu. Zachęcamy do obejrzenia dostępnych produktów i przeczytania poradnika zakupowego, w którym omawiamy najważniejsze zagadnienia.

Materac wykonany z pianki

Wśród dostępnych materacy na szczególną uwagę zasługuje model piankowy wykonany z różnego rodzaju tworzywa. Najbardziej ceniony jest model termoelastyczny, który dopasowuje się do budowy ciała i obciążenia wraz z generowanym ciepłem. Wytrzymały i wygodny produkt to także materac wysokoelastyczny oraz lateksowy. Drugi z nich jest gęstszy, zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i dba o podparcie dla kręgosłupa. Niskobudżetowe produkty np. wyłącznie dla okazjonalnych gości, to modele z pianki PU.

Technologia wykonania materaca z pianki dla 2 osób

Materace piankowe składają się z kilku warstw. Najprostsze modele posiadają element z pianki oraz owatę i pokrowiec. Zaawansowane materace 2-osobowe są wykonane z kilku rodzajów pianki rozdzielonej przekładkami np. z maty kokosowej, które podnoszą trwałość i wyróżniają się właściwościami antybakteryjnymi. Całość jest zawsze pokryta pokrowcem, często z możliwością zdjęcia i wyprania, by podnieść poziom higieny snu.

Materac bonellowy dla 2 osób sprawdzi się nie tylko w hotelach

W naszej ofercie znajdą Państwo materace dla 2 osób ze sprężynami bonellowymi, które są połączone wysokiej jakości drutem. Sama sprężyna przypomina kształtem klepsydrę i jest niezwykle wytrzymała na obciążenia. Takie modele charakteryzują się progresywną twardością, a więc zwiększają siłę wyporową wraz z ciężarem ciała. Są najczęściej używane w pensjonatach i hotelach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je także w swoim domu. Jeśli chcą Państwo wybrać materac bonellowy, zapraszamy do obejrzenia dostępnych produktów.

Zdrowy i komfortowy sen na materacu kieszeniowym

Doskonałym produktem jest materac dla 2 osób wypełniony sprężynami kieszeniowymi, które pracują niezależnie, wyróżniając się wysoką elastycznością punktową. Oznacza to, że lepiej dostosują się do krzywizn kręgosłupa i nacisku ciała, podnosząc komfort wypoczynku. Sprężyny są umieszczone w osobnych kieszonkach z wytrzymałego materiału. Jeśli chcą Państwo wygodnie się wyspać, polecamy także materace MultiPocket, których sprężyny są dodatkowo otoczone pianką lub lateksem. Taka technologia produkcji sprawia, że mogą oferować nawet 7 stref twardości. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich materacy kieszeniowych w ofercie MKS MEBLE.

Kilka słów o budowie materacy sprężynowych dla 2 osób

Bez względu na to, czy wybiorą Państwo materac ze sprężynami bonell, czy kieszeniowymi, ich budowa jest do siebie zbliżona. Składają się one z wielu warstw - na samym dole znajduje się najczęściej pianka wysokoelastyczna, która jest oddzielona od sprężyn przekładką tapicerską. Następna warstwa to także przekładka, a na niej kładzie się piankę poliuretanową, wysokoelastyczną lub termoplastyczną. Wierzchnia część jest pokrywana owatą, a całość obejmuje pokrowiec. Warto pamiętać o tym, że materac dwuosobowy różni się wysokością, dlatego polecamy sprawdzić ją podczas dokonywania zakupów i porównać z parametrami ramy łóżka. Wysokość wynosi zwykle od 10-12 cm, do nawet 22-24 cm.

Materace dla pary - komfort użytkowania zależy od powierzchni spania

Wybierając materac 2-osobowy, należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. W małej sypialni doskonale sprawdzają się modele o powierzchni spania 120x200 cm i 140x200 cm. Jeśli pozwala Państwu na to wielkość sypialni, zdecydowanie polecamy materace 160x200 cm, a nawet 180x200 cm i 200x200 cm. Zapraszamy również do poznania całej oferty naszego sklepu internetowego MKS MEBLE, gdyż część łóżek jest dostarczana w zestawie materacem pokrytym przyjemnym w dotyku materiałem (modele kontynentalne).

Twardość - materac od H1 do H5

W naszym magazynie czekają na Państwa materace dla 2 osób o różnej twardości, którą warto dopasować do indywidualnych potrzeb. Najbardziej twarde modele to H4 i H5, odpowiednie dla osób o masie ciała 80-120 kg. Najpopularniejszy jest materac H3 i H2, określano jako średnio twardy i średnio miękki. Są to modele dla osób o wadze ok. 50-60 kg i większej. Modele H1 są najbardziej miękkie, dla osób ważących od ok. 40 kg.

Zapraszamy do obejrzenia dostępnych modeli oraz innych produktów do sypialni, które także czekają w naszym sklepie.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy