Materace 1 osobowe

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Materace 1-osobowe

W sklepie internetowym MKS MEBLE znajdą Państwo wygodne i wytrzymałe materace 1-osobowe, które są miękkie w dotyku, doskonale podpierają naturalne krzywizny kręgosłupa, dopasowując się rozmiarem do popularnych modeli łóżek. Produkty mogą być wykonane na bazie sprężyn lub pianki, dlatego warto z uwagą wybrać rodzaj produktu, by zadbać o wysoką jakość spania, w zależności od potrzeb domownika.

Rozmiary materacy jednoosobowych

Najmniejsze materace 1-osobowe z naszej oferty to modele o powierzchni spania 70x200 cm. Są idealne do pokoju dziecka oraz singla, szczególnie do małego mieszkania. Nieco większe i wygodniejsze modele mają 80x200 cm i 90x200 cm. Jeśli zależy Państwu na tym, by materace 1-osobowe zapewniały większą wygodę spania, polecamy rozmiar 100x200 cm i 120x200 cm. Te ostatnie są określane także jako małe materace dla dwóch osób.

Materace dmuchane, a materace piankowe i kieszeniowe

Materac dmuchany, nawet jeśli jest wykonany z wytrzymałego winylu, posiada włókna fiber tech, cechuje się niższą wytrzymałością i komfortem spania niż materac 1-osobowy piankowy lub sprężynowy. Dodatkowo trzeba mieć pod ręką zestaw naprawczy, w razie niespodziewanego uszkodzenia powierzchni, dlatego jest to produkt, który można wykorzystać jedynie dla gości lub pod namiotem. Zdecydowanie polecamy modele stale i przeczytanie naszego poradnika o materacach.

Materace 1-osobowe bonellowe - najważniejsze właściwości

Materac 1-osobowy wypełniony sprężynami typu bonell to model o twardości progresywnej, o wysokiej wytrzymałości. W jego wnętrzu znajdują się sprężyny w kształcie klepsydry, które są na stałe połączone drutem. Tego typu materace są wykorzystywane najczęściej w hotelach, pensjonatach. Wśród ich zalet warto wymienić wysoką cyrkulację powietrza i właściwości antyalergiczne. Materac 1-osobowy zapewnia stabilność podczas snu szczególnie dla osób o niższej masie ciała.

1-osobowy materac kieszeniowy - wysoki komfort spania

Doskonałym wyborem są materace 1-osobowe o budowie kieszeniowej, które posiadają sprężyny umieszczone w woreczkach. Dzięki temu pracują nienależnie, dopasowując się do budowy ciała i jego ciężaru. Najlepszym produktem są materace MultiPocket, których sprężyny są obłożone pianką lub lateksem, podnosząc komfort snu. Te modele mogą posiadać nawet 7 stref twardości, zapewniając wyjątkowo komfortowy sen i brak bóli kręgosłupa.

Technologia i budowa materacy sprężynowych

Każdy materac 1-osobowy składa się z wielu warstw, które decydują o jego ostatecznych właściwościach. Pierwszą z nich jest najczęściej pianka wysokoelastyczna, na której znajduje się przekładka oddzielająca ją od sprężyn kieszeniowych lub bonellowych, także obłożonych przekładką tapicerską. Następnie znajduje się pianka termoelastyczna reagująca na temperaturę ciała lub standardowy model poliuretanowy. Górna warstwa materaca to owata wspierająca przepływ powietrza i pokrowiec, który może być zdejmowany, by ułatwić dbanie o czystość. Zapraszamy do obejrzenia dostępnych materacy bonellowych i kieszeniowych.

Materac piankowy jednoosobowy - wytrzymałość i wygoda

1-osobowy materac piankowy może być zbudowany z różnego rodzaju pianki. Model termoelastyczny dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa i zapewnia wyższą wygodę snu, reagując na zmienną temperaturę ciała. Materac z pianki PU to popularny produkt niskobudżetowy, a z pianki lateksowej jest modelem o podwyższonej gęstości. Jego technologia produkcji sprawia, że zapewnia wysoką przepuszczalność powietrza i odpowiednie podparcie kręgosłupa. Materac dla jednej osoby może być także wykonany z pianki wysokoelastycznej, która odpowiada na nacisk ciała.

Budowa materacy piankowych

Każdy materac piankowy składa się z kilku warstw. Modele zaawansowane posiadają nawet 3 warstwy pianki poliuretanowej, w tym jedną z 7 strefami twardości. Między nimi znajduje się często przekładka z kokosa, która podnosi wytrzymałość i ma właściwości antyalergiczne. Podobnie jak modele kieszeniowe, jest wykończona na wierzchu owatą, a całość obejmuje pokrowiec. Jeśli chcesz lepiej poznać materace piankowe, obejrzyj je w naszej ofercie.

Materac 1-osobowy a jego twardość

Produkty H1 są najbardziej miękkie, zapewniając wygodny sen osobie o wadze od ok. 40 kg. Materac o symbolu H2 lub H3 sprawdzi się w większości domów i mieszkań. To uniwersalne modele średnio twarde, dla osób o wadze ok. 50-60 kg. Jeśli potrzebują Państwo twardego materaca, polecamy produkty oznaczone symbolem H4 i H5, idealne dla każdego o masie ciała 80-120 kg.

Inne produkty do sypialni, które pomogą w stworzeniu wymarzonej aranżacji

Strona internetowa MKS MEBLE to miejsce, w którym znajdą Państwo wiele produktów dedykowanych do sypialni. Warto pamiętać, że spokojny i wygodny sen zapewnia odpowiedni wybór łóżka. Oferujemy modele drewniane, tapicerowane i kontynentalne, od których warto rozpocząć zakupy, by dopasować materac do ramy, np. pod kątem grubości. Materac jednoosobowy może mieć już od 10-12 cm do nawet 22-24 cm grubości. Łóżka są często dostępne w zestawie z materacem, jednak warto te informacje sprawdzić na stronie produktu. W MKS MEBLE dostępny jest szeroki wybór innych mebli, takich jak szafki nocne, komody i szafy, by szybko skompletować zamówienie, bez konieczności przeszukiwania innych sklepów.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy