Ławy do salonu

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Ławy do salonu

Ławy do salonu były typowym elementem wyposażenia wnętrz w PRL-u – dzisiejsze nowoczesne modele mają z nimi niewiele wspólnego poza funkcją, gdyż mają towarzyszyć domownikom i gościom podczas picia kawy, oferując miejsce na odłożenie filiżanki.

Stoliki kawowe i ławy – czym się różnią?

Nie wiedzą Państwo, czym się różni stolik kawowy od ławy lub używają tego pojęcia wymiennie? Wyjaśniamy najważniejsze różnice – stolik to miniaturowa „kopia” zwykłych stołów jadalnych. Ławy do salonu, nazywane także kawowymi, są dużo niższe, do tego często posiadają półkę pod blatem i stoją na ślizgach. Prezentują się masywniej oraz są niekiedy rozsuwane, by umożliwić wygodne spożycie posiłku.

Oczywiście producenci oferują różne modele, które znajdą Państwo także w sklepie meblowym MKS MEBLE, dlatego warto te pojęcia traktować po prostu umownie. Zapraszamy do obejrzenia stolików kawowych oraz mebli tapicerowanych, na których można wygodnie wypocząć wraz z całą rodziną.

Jeśli nie są Państwo pewni, czy lepszym wyborem będą ławy do salonu, stoliki i właściwie przydałby się jednocześnie stół jadalny, na którego nie ma miejsca, polecamy ławostoły – to funkcjonalne meble 2w1, które są doskonałe do ograniczonej przestrzeni.

Duże i małe ławy do salonu

Ławy do salonu różnią się rozmiarem – jeśli chcą je Państwo ustawić obok niewielkiej sofy, polecamy model o wymiarach maksymalnie do 60x60 cm, który nie zajmie zbyt wiele miejsca, wciąż oferując powierzchnię na odłożenie kawy. W naszym asortymencie znajdą Państwo także małe ławy do salonu mierzące 40x40 cm. Urządzając salon o pokaźnych rozmiarach warto poszukać większych mebli. Duże ławy do salonu mogą mierzyć 120x60 cm lub więcej – to produkty przeznaczone do ustawienia głównie obok narożników.

Wyjątkową cechą mebli jest także ich wysokość – niektóre z nich mają zaledwie 30-40 cm, a inne mierzą nawet 60 cm, stając się praktycznie stołem do spożywania posiłków. Decyzja zawsze należy do Państwa – jeśli przy kanapie często są spożywane śniadania lub inne dania, lepiej sprawdzi się wysoka ława do salonu.

Ławy do salonu rozkładane

Wyjątkowym produktem są ławy rozkładane, które są doskonałym pomysłem dla osób, które nie dysponują miejscem na dodatkowy stół jadalny. Te meble są wyższe i wyposażone w specjalne mechanizmy, dzięki którym blat powiększa się o kilkadziesiąt centymetrów, umożliwiając wygodny dostęp nawet osobom siedzącym w dalszej części narożnika. Mają one wkład powiększający przestrzeń do przechowywania w ławie, który można zdemontować lub zamocować w dowolnym momencie.

Ławy do salonu - nowoczesne, skandynawskie i wiele innych

Należy pamiętać, że nowoczesna ława do salonu może być zarówno masywna, jak i lekka. Mebel wykonany z wytrzymałej płyty laminowanej o grubości 18, 28 cm, niekiedy także z pogrubionym blatem do 36 mm, nie ulega zniszczeniu nawet pod wpływem wysokich temperatur. Materiał ma wzmocnione obrzeża tworzywem ABS, dzięki czemu jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne i codzienne zużycie. Stół pięknie prezentuje się we wnętrzach w stylu nowoczesnym. Jego kształty są proste, pozbawione zdobień – dekoracyjny charakter może podkreślać modne wybarwienie i kontrastowe wstawki – polecamy wybór modelu, który najlepiej pasuje do pozostałych mebli w pokoju dziennym.

Skandynawskie ławy do salonu to modele w kolorze białym lub wykończone w jasnej okleinie imitującej naturalne usłojenie drewna. Nie powinny zbyt mocno kontrastować ani wyróżniać się na tle wyposażenia.

Jeśli szukają Państwo ponadczasowych mebli, to polecamy zwrócenie uwagę na ich wykończenie – niezwykle elegancko prezentują się powierzchnie z połyskiem, które dodają wnętrzu powiewu luksusu. Wiele z ław do salonu posiada dodatkową półkę, na której można ułożyć gazety i inne domowe rzeczy – zrezygnuj z niej, jeśli chcesz, by salon wyglądał elegancko i minimalistycznie.

Ostatnie wpisy