Materace z pianki wysokoelastycznej

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Materace z pianki wysokoelastycznej

Szukają Państwo materaca, które zadba o komfortowy sen i właściwe podparcie kręgosłupa? Zapraszamy do obejrzenia wszystkich dostępnych materacy, w tym modeli wykonanych z pianki wysokoelastycznej, które doskonale dopasowują się do kształtu ciała. W naszym sklepie internetowym MKS MEBLE czekają na Państwa produkty o różnej wielkości spania, wysokości oraz twardości, by każdy mógł dopasować je do swoich potrzeb.

Wysokoelastyczne materace - dlaczego warto je wybrać

Materace z pianki wysokoelastycznej są doskonałe dla par. Ze względu na specyficzne wypełnienie, jedna osoba nie odczuwa ruchów tej drugiej, podnosząc komfort snu. Materace wykonane z pianek wysokoelastycznych posiadają niezwykłą sprężystość i są odporne na odkształcenia, szybko powracając do swojej pierwotnej pozycji. Są one cenione także za właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, stąd poleca się je dla alergików. Pianka wysokoelastyczna jest lekka, dlatego można bez trudu przenieść ją i przesunąć np. w razie chęci wyczyszczenia wnętrza łóżka. Ten typ materaca zapewnia także dobrą wentylację.

Czym wyróżniają się materace wysokoelastyczne

Czym różnią się materace wysokoelastyczne od innych dostępnych produktów na bazie pianki? Materac piankowy reaguje na nacisk, by łatwiejsze było przybranie wygodnej pozycji, dopasowując się do budowy ciała. Co ciekawe, model z pianki wysokoelastycznej szybciej powraca do swojego kształtu niż termoelastyczny, do tego odczuwa się lekki nacisk w czasie kładzenia się na łóżku. Ten typ materaca jest bardzo wytrzymały i dzięki wysokiej sprężystości daje podobne wrażenia co materace kieszeniowe.

Materac z pianką termoelastyczną - czym różni się od modelu wysokoelastycznego?

Materac z pianki termoelastycznej reaguje na temperaturę ciała, dzięki czemu ułatwia zdrowy sen i poprawia komfort snu. Taki model może posiadać nawet siedem stref twardości, by lepiej dopasować się do anatomicznych krzywizn kręgosłupa pod wpływem nacisku i ciepła. Modele z pianki termoelastycznej są uważane za najbardziej zaawansowanego w porównaniu do "zimnej pianki". Podobnie jak materace z pianki wysokoelastycznej, są odporny na odkształcenia.

Materac piankowy z lateksu - czy jest lepszy od modelu wysokoelastycznego?

Materac wysokoelastyczny w porównaniu do modelu lateksowego charakteryzuje się mniejszą gęstością. Lateks jest uważany za najbardziej antyalergiczny i antygrzybiczny, dlatego nie grozi Państwu rozwój roztoczy utrudniających sen. Na takich materacach wyśpią się także osoby szukające produktu, który lepiej podeprze kręgosłup.

Dla kogo będzie najlepsza pianka wysokoelastyczna?

Materace piankowe są w zasadzie polecane dla każdego - dla dzieci, młodzieży, dorosłych, par i dla osób starszych. Sprawdzą się u osób cierpiących na bóle kręgosłupa, u sportowców, służąc przez długi czas. Materac z pianki wysokoelastycznej może być stosowany na stelaż regulowany, podnoszony, co nie jest możliwe w modelach sprężynowych.

Budowa materacy z pianek wysokoelastycznych

Materace z pianki wysokoelastycznej składają się z kilku warstw różnych pianek, dlatego w jednym modelu może znajdować się np. element termoelastyczny, jak i poliuretanowy. Wiele z nich posiada wkładki z maty kokosowej o właściwościach antygrzybicznych i podnoszących twardość. Materace wysokoelastyczne są zawsze pokrywane owatą zwiększającą przepływ powietrza, a całość okrywa pokrowiec np. z wygodnym zamkiem błyskawicznym. Dzięki temu można go z łatwością wyprać, dbając o higienę.

Materac wysokoelastyczny - jak wybrać rozmiar

Warto pamiętać o tym, że materace wysokoelastyczne muszą pasować do rozmiaru łóżka. Z tego powodu polecamy obejrzenie modeli drewnianych, tapicerowanych i kontynentalnych, które są często oferowane w zestawie ze stelażem i materacem. Wysoki komfort snu zależy od tego, czy dopasuje się on do wielkości ramy oraz wysokości zagłębienia. Materac wysokoelastyczny może mieć zaledwie 10-12 cm grubości, jak i osiągać nawet do 22-24 cm grubości.

W łóżkach dla dziecka najlepiej sprawdzą się materace z pianki wysokoelastycznej z lateksem, które zapewniają odpowiednią elastyczność i podpierają kręgosłup. Wielkość spania powinna wynosić 80x200 cm lub 90x200 cm. Wysoki komfort snu dla pary oferują łóżka z materacem 140x200 cm i 160x200 cm. W naszej ofercie znajdą Państwo materace wysokoelastyczne w wielu rozmiarach, dlatego zapraszamy do obejrzenia wszystkich dostępnych modeli.

Twardość materaca z pianki wysokoelastycznej

Pianki wysokoelastyczne różnią się twardością, dzięki czemu każdy może wybrać model, który dopasuje się do masy ciała oraz indywidualnych potrzeb. Na miękkich materacach H1 wyśpią się wygodnie dzieci i osoby ważące poniżej 50-60 kg. Dla klientów o masie ciała 50-80 kg lubiących miękkie łóżka, polecamy model o symbolu H2. Materac z pianki wysokoelastycznej H3 zapewnia wysoki komfort snu osobom o masie 80-100 kg. Modele z pianką o symbolu H4 i H5 są określane jako twarde, dla osób powyżej 80-90 kg. Polecamy również wybór materaca o dwóch twardościach, który można odwrócić w razie potrzeby, lepiej dopasowując go do wagi ciała.

Wiedzą już Państwo, który materac wysokoelastyczny wybrać? Zachęcamy do poznania całej oferty mebli do sypialni oraz przeczytania naszego poradnika, w którym poruszamy kwestię twardości, trwałości i ważnych właściwości materacy.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy