Materace na stelażu drewnianym

(21 produktów)
Filtruj filter_alt
Szerokość Wysokość Głębokość Cena Czas wysyłki Więcej filtrów
Wybrane filtry:

Filtruj według

Szerokość

Wysokość

Głębokość

Cena

,- ,-

Czas wysyłki

Materace na stelażu drewnianym

W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości materace bezpośrednio połączone z solidnym drewnianym stelażem. Konstrukcja sprawia, że można zmienić ramę łóżka, bez konieczności wymiany stelaża. Taki materac to idealne rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, dlatego serdecznie zachęcamy do poznania całej naszej oferty.

Długość, szerokość i wysokość materaca na stelażu

Materac na stelażu warto dopasować do rozmiaru łóżka, oceniając jego powierzchnię spania. Dla pary rama powinna mieścić model o wymiarach 140x200 cm lub 160x200 cm, a dla pojedynczej osoby 80x200 cm lub 90x200 cm. W naszej ofercie znajdą Państwo materace różnej wysokości, chociaż najpopularniejsze modele mierzą 200 cm - ten wymiar powinien być zawsze o min. 20 cm większy niż wzrost domownika. Grubość materaca na stelażu wynosi najczęściej ok. 20 cm. Jeśli żaden z materaców na stelażu nie spełnia Państwa potrzeb, zapraszamy do obejrzenia wszystkich modeli w MKS MEBLE.

W jaki sposób są zbudowane materace posiadające wbudowany stelaż?

Podstawę stanowi stelaż wykonany z drewna sosnowego, na którym znajdują się sprężyny bonellowe lub kieszeniowe. Sprężyny są oddzielone z jednej strony przekładką tapicerską od pianki poliuretanowej, kokosu lub innej warstwy, a z drugiej strony siatką tapicerską. Konstrukcja może być jednak różna, w zależności od modelu. Materace na stelażu posiadają także pianki lateksowe lub poliuretanowe, na które nakłada się owatę, a następnie pokrowiec. Warto wybrać model zdejmowany, by łatwiej zadbać o czystość. Materac z pianką może mieć odmienne właściwości - modele lateksowe są gęstsze i antyalergiczne, a termoplastyczne najlepiej dopasowują się do krzywizn kręgosłupa.

Wśród materacy znajdą Państwo produkty wyposażone w wiele dodatkowych wkładów - może to być wspomniany już kokos o właściwościach antygrzybicznych, który usztywnia produkt, lub wełniane podszycie poprawiające komfort termiczny zimą.

Materac kieszeniowy, czyli produkt wysokiej jakości do domu

Kieszeniowy materac na stelażu gwarantuje wysoki komfort snu. Jego wnętrze jest pełne sprężyn woreczkowych w oddzielnych kieszonkach, które reagują na miejscowy nacisk, dopasowując się do budowy ciała. To modele bardzo wytrzymałe, gwarantujące komfortowy wypoczynek przez wiele lat. Na takim materacu wyśpią się wygodnie dwie osoby, nawet o znacznym różnicach w wadzie - to właśnie zasługa sprężyn woreczkowych, które są wyjątkowo trwałe i dbają o to, by kręgosłup układał się zgodnie z naturalnymi krzywiznami. Niezależność pracy sprężyn ma także inne zalety. Produkt posiada osobne strefy twardości, by spełnić oczekiwania najbardziej wymagających osób. Materac kieszeniowy podobnie jak inne modele jest wzbogacony o wiele dodatkowych warstw, które będą decydowały o jego końcowych właściwościach.

Materace kieszeniowe MultiPocket, czyli model o najwyższym standardzie

Jeśli chcą Państwo wybrać najwygodniejsze materace na stelażu drewnianym, polecamy modele typu MultiPocket. To zaawansowany system różniący się wielkością sprężyny w porównaniu do standardowego modelu kieszeniowego. Są mniejsze i gęściej ułożone w przeliczeniu na m2 powierzchni, dzięki czemu materac jest bardziej miękki i daje wyższy komfort spania.

Materac bonellowy na stelażu drewnianym - doskonała opcja do hoteli

Materace bonellowe na stelażu składają się z wysokogatunkowego drutu łączącego sprężyny typu bonell w kształcie klepsydry. To najlepszy stosunek jakości do ceny, jednak są to modele częściej wybierane do hoteli i pensjonatów. Dzięki nim łóżko jest twarde i nadaje się głównie do spania dla jednej osoby. Twardość materaca jest taka sama na całej powierzchni łóżka, do tego jest ona progresywna. Oznacza to, że wraz z naciskiem, zwiększa się siła wyporowa sprężyn.

Na stelażu materace różnią się twardością - na co zwrócić uwagę?

Ocena produktu pod kątem twardości jest kwestią indywidualną, jednak warto poznać podstawowe oznaczenia. H1 to najmiększe modele dla osób o wadze 30-70 kg. Najpopularniejsze są materace na stelażu H2 i H3 o średniej twardości, dedykowane odpowiednio dla osób o masie ciała 40-80 kg i 55-90 kg. Modele H4 są najlepsze dla osób o wadze 70-110 kg, a H5 powyżej 90 kg. Więcej o twardości materaca i innych jego cechach znajdą Państwo w naszym poradniku.

Do jakiego łóżka pasują materace na stelażu

Materace kieszeniowe lub bonellowe ze stelażem są odpowiednie do wykorzystania na łóżkach drewnianych, kontynentalnych i tapicerowanych, jednak warto sprawdzić ich wymiary i porównać je z ramą. Kładzie je się bezpośrednio na płozy w szkielecie, dzięki czemu zyskują odpowiednią stabilność i bezpieczeństwo. Niektóre stelaże nie wymagają łóżek, gdyż mocuje się do nich nóżki i kładzie bezpośrednio na podłodze. Te modele mogą nie być odpowiednie do łóżek z pojemnikiem na pościel, dlatego warto poznać wszystkie informacje.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, by mogli Państwo samodzielnie zdecydować, jakie połączenie materiałów, wkład i parametry techniczne materaca spełnią wszystkie oczekiwania. W sypialni z pewnością sprawdzi się także pojemna szafa i komoda, także dostępne w ofercie MKS MEBLE.

Polecane kategorie