Stoliki kawowe do salonu

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Stoliki do salonu mogą pełnić wiele ról – miejsca na ustawienie kwiatów doniczkowych, dekoracji lub na odstawienie kawy, pełniąc uzupełniającą rolę w kompleksie wypoczynkowym. Bez względu na to, dlaczego poszukują Państwo nowego wyposażenia, duży wybór modeli w MKS MEBLE z pewnością nie rozczaruje. Stoliki kawowe do salonu to praktyczne wyposażenie o rozmiarach dopasowanych do popularnych narożników i kanap. Służą nie tylko do odstawienia przysłowiowej kawy lub herbaty, ale także do odłożenia książki, pilota lub uporządkowania rzeczy. Nowoczesne modele oferują o wiele więcej niż blat i cztery nóżki, dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czego Państwo potrzebują, a następnie znaleźć nowy mebel. W razie problemów z zakupem lub znalezienia idealnego egzemplarza zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Jak wybrać swój wymarzony stolik kawowy salon?

W naszym sklepie znajdą Państwo duży wybór modeli – polecamy zarówno klasyczne rozwiązania składające się z blatu i nóżek, ja i bardziej niecodzienne formy, które wyróżniają się wieloma elementami w różnych kolorach. Nowoczesne stoliki kawowe do salonu cechują się prostą formą, masywnością, a ich podstawowa paleta barw zamyka się w bieli, czerni, odcieniach szarości i ciepłego drewna z widocznym usłojeniem. Niesamowicie prezentują się modele z drewna, jak i z dodatkiem metalowych nóżek, które nawiązują do surowego, pofabrycznego stylu industrialnego. Modne geometryczne formy stanowią alternatywne rozwiązanie dla klasycznych produktów na niskich nogach np. z szafką, do której można wygodnie włożyć magazyny, a także elektronikę. Świetnie prezentuje się także stolik kawowy w salonie z dodatkową półką pod blatem, która ułatwi uprzątnięcie blatu, gdy zjawią się niespodziewani goście.

Salon – stolik kawowy wykonany z solidnych materiałów

Jeśli urządzają Państwo ponadczasowy salon, stolik kawowy powinien cechować się nie tylko designem na światowym poziomie, ale również wysoką trwałością. W naszej ofercie czekają klasyczne drewniane stoliki do salonu, jak i modele współczesne z elementami z płyty meblowej. Czym się różnią? Klasyczne drewno jest oryginalne i naturalne – nie spotkają Państwo drugiego, identycznego egzemplarza. Z drugiej strony takie stoliki kawowe do salonu wymagają więcej uwagi ze strony domowników – należy uważać na zarysowania i uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą. Powierzchnia jest olejowana lub zabezpieczona bejcą/lakierem, dzięki czemu mebel na dłużej zachowuje swój doskonały wygląd. Stolik kawowy w salonie z płyty laminowanej jest bardzo wygodny na co dzień – wystarczy go przetrzeć, by ponownie zachwycał wyglądem. Okleina jest dostępna w wielu kolorach, wzorach, dzięki czemu każdy spełni swoje oczekiwania estetyczne. Do jej zalet należy większa odporność na zarysowania, promieniowanie UV oraz zmienną temperaturę. Stoliki kawowe do salonu ze szklanym blatem to ciekawy wybór do eleganckich, nowoczesnych przestrzeni. Szkło hartowane przydymione, barwione lub transparentne jest bezpieczniejsze dla domowników w razie rozbicia. Nogi w stolikach są wykonane z litego drewna, tworzywa sztucznego lub z metalu – stal malowana metodą proszkową to wyjątkowo wytrzymały materiał, który nie koroduje i ma się świetnie w domowych warunkach.

Stolik kawowy w salonie – rozmiar i jego kształt

Gdy znają już Państwo garść informacji na temat tego, jak wybrać materiał wykonania i styl, warto przyjrzeć się rozmiarowi. Wysokość wynosi od 40 do 60 cm i dopasowujemy ją do wysokości mebli oraz ich rozmiaru – stolik kawowy salon nie może przytłaczać, ani niknąć na tle innego wyposażenia. Szerokość blatu wynosi od 40 do nawet 120 cm, a głębokość 40 do 70 cm. Dobieramy ją do wielkości narożnika lub sofy. Co z kształtem blatu? Jeśli urządzamy mały pokój lub bawią się w nim często dzieci, polecamy model okrągły. W przeciwnym przypadku lepiej sprawdzi się stolik kawowy prostokątny. Dzięki takiej formie blatu sięgnie do niego więcej osób zgromadzonych na narożniku lub szerokiej, trzyosobowej kanapie. Ciekawym rozwiązaniem są także egzemplarze składające się z dwóch lub trzech blatów, które można łączyć lub rozłączać – sprawdzą się wtedy, gdy chcą mieć Państwo więcej miejsca na co dzień.

Ostatnie wpisy