Stoły metalowe

Filtruj filter_alt
Szerokość Wysokość Głębokość Cena Czas wysyłki Więcej filtrów
Wybrane filtry:

Filtruj według

Szerokość

Wysokość

Głębokość

Cena

,- ,-

Czas wysyłki

Stoły z metalu kojarzą się Państwu z wyposażeniem do garażu? Pozory mogą mylić! Zapraszamy do obejrzenia wysublimowanych, nowoczesnych i stylowych stołów, które posiadają metalowe elementy lub są w 100% wykonane z tego materiału. Zaskakują swoim wyglądem, są doceniane ze względu na wysoką wytrzymałość i odporność na uderzenia oraz oferują doskonałe miejsce do spożycia posiłków, odrabianie zadań domowych, a także wspólnych gier planszowych. Metalowy stół wstawiony do kuchni, jadalni lub do salonu będzie wyglądał dosyć surowo, chłodno, ale jednocześnie elegancko, wyróżniając się na tle innego wyposażenia. Jeśli jest to produkt wykonany całkowicie z metalu, może być nawet wystawiony na balkon lub użyty od czasu do czasu podczas rodzinnych obiadów w przydomowym ogrodzie. Chcą Państwo wybrać nowy stół do swojego domu lub do firmy? Zachęcamy do składania zamówień lub do nawiązania kontaktu – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Stoły z metalu – ich zastosowanie i funkcjonalność

Metalowy stół składa się z blatu oraz nóg, które wspierają jego stabilność. Blat jest często wykonany z płyty laminowanej odpornej na rysy, wilgoć, wysoką temperaturę. Duży wybór oklein sprawia, że można cieszyć się pięknym meblem z widocznym usłojeniem bez konieczności ciągłego konserwowania, jak w przypadku modeli z litego drewna. Płyty są zabezpieczone okleiną ABS, dzięki czemu wyposażenie dłużej posłuży domownikom. Stoły z metalu posiadają konstrukcję ze stali pokrytej farbą metodą proszkową – najczęściej na kolor czarny, grafitowy lub biały.

Solidna konstrukcja i precyzja wykonania sprawiają, że stół metalowy wprawi w zachwyt niejedną osobę. Z jego pomocą można stworzyć funkcjonalną jadalnię, kącik do rodzinnych spotkań w salonie, a także wyposażyć salę bankietową lub konferencyjną w hotelu, nadając jej niepowtarzalnego klimatu.

Jak dopasować stół metalowy do pozostałego wyposażenia?

Metalowe stoły doskonale spełniają wymagania stylu industrialnego i loftowego, który wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych jako wynik recesji. Obecnie są to aranżacje ogromnie popularne, wyróżniające się dużą przestrzenią i nietypowym umeblowaniem nawiązującym do opuszczonych fabryk i magazynów.

Jeśli chcą Państwo, aby stoły z metalu pasowały do pozostałego wyposażenia, należy zwrócić uwagę na ich kolor i formę. Wyposażenie w domu cechuje się subtelną, zaokrągloną linią? Lepszym wyborem będą owalne lub okrągłe stoły. Aranżacja jest wypełniona kanciastymi meblami? Mogą Państwo bez obaw wstawić stół kwadratowy. Kolor blatu to najczęściej dąb grandson, dąb wotan oraz dąb aston, dlatego rekomendujemy porównanie nazwy okleiny z resztą wyposażenia, by stworzyć spójne wnętrze. Metalowy stół może posiadać także blat w kolorze białym zestawiony z czarnymi nogami, dzięki czemu wzbogaci wnętrza nowoczesne. Ciekawym rozwiązaniem są konstrukcje metalowe połączone ze szklanym blatem, które prezentują się niemal futurystycznie i niezwykle elegancko. Warto zadbać o to, by szkło pojawiło się na witrynach i innych elementach, korespondując z nowym wyposażeniem. Stoły w 100% wykonane z metalu to często produkty dedykowane na taras lub na balkon, odporne na niszczące działanie warunków atmosferycznych.

Stoły metalowe – na co jeszcze zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Stoły metalowe warto dopasować do rozmiaru dostępnej przestrzeni – wokół nich pozostawia się ok. 100 cm, aby wygodnie usiąść i spożyć posiłek. Najmniejsze modele mają ok. 60-80 cm szerokości i podobną głębokość, a największe produkty w ofercie osiągają nawet 200 cm szerokości na 100 cm głębokości. Są to stoły prostokątne, które często oferują dodatkowe funkcjonalności. O czym mowa? O możliwości powiększenia blatu z pomocą elementów ukrytych w oskrzyni. Dzięki prowadnicom mogą Państwo szybko dodać do szerokości nawet 100 cm. Rozkładane stoły to doskonały pomysł dla każdego, kto lubi podejmować gości.

Okrągłe stoły z metalu warto ustawić na środku pomieszczenia – zajmują więcej miejsca, jednak każdy może rozmawiać twarzą w twarz. Modele o prostokątnym blacie łatwiej dostawić do ściany – posłużą do wydzielenia stref w salonie lub mogą zostać umieszczone samodzielnie w jadalni.

Polecane kategorie

Ładowanie...