Stoły rozkładane

(10 produktów)
Filtruj filter_alt
Szerokość Wysokość Głębokość Cena Czas wysyłki Więcej filtrów
Wybrane filtry:

Filtruj według

Szerokość

Wysokość

Głębokość

Cena

,- ,-

Czas wysyłki

Stoły rozkładane, jakie mogą Państwo zamówić w sklepie internetowym MKS MEBLE, nie zajmują dużo miejsca, a gdy przyjdą goście, można je w prosty i szybki sposób powiększyć, dokładając tzw. dostawki. To wspaniały pomysł dla każdego, kto nie dysponuje osobną jadalnią lub nie dostrzega potrzeby kupowania dużego wyposażenia. Stoły rozkładane są dostępne w wielu rodzajach – podzieliliśmy je według rozmiaru, kształtu oraz stylu, by znalezienie swojego wymarzonego modelu było łatwiejsze. Oczywiście przed złożeniem zamówienia warto zadać sobie kilka pytań: czy lepszy będzie blat okrągły, czy prostokątny? Jak duży powinien być stół przed i po rozłożeniu? Jaki wygląd mebla najlepiej pasuje do wnętrza? Jeśli chcą Państwo poznać kilka kluczowych wskazówek, przedstawimy je w dalszej części tekstu. Po odpowiedzi na pytania dotyczące poszczególnych produktów zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Stół rozkładany – mechanizmy, które pozwalają zmienić rozmiar blatu

Stoły rozkładane asynchronicznie działają w ten sposób, że należy każdą z części rozłożyć z osobna. W zależności od wybranego modelu stosuje się dodatkowe nogi, dzięki którym można łatwiej rozłożyć ciężar, bez negatywnego wpływu na stabilność. Pojemna skrzynia ukrywa dostawki, a prowadnice sprawiają, że rozsuwanie nie sprawi większego kłopotu. Stół rozkładany synchronicznie działa w taki sposób, że przesuwając jedną część blatu, automatycznie przesunie się także drugi element. Cały proces przebiega szybko i sprawnie, dlatego poradzą sobie z nim nawet starsze osoby. Niektóre z mebli są wyposażone w szufladę z boku, z której wyciąga się dostawkę, a inne są ukryte pod blatem – nie ma to jednak znaczenia w samej funkcjonalności czy łatwości powiększania blatu.

Okrągły i kwadratowy stół rozkładany o różnych wymiarach

Duży stół rozkładany charakteryzuje się szerokością od 140 cm, dzięki czemu bez trudu zmieści dużą rodzinę i pozwoli wygodnie zorganizować domowe przyjęcia. Blat poszerza się nawet o kilkadziesiąt centymetrów, dlatego w razie potrzeby dosiądzie się do niego kilka osób. Głębokość stołów wynosi 60-100 cm, a ich wysokość 74-79 cm i zależy po prostu od projektu. Małe stoły rozkładane to produkty o szerokości i głębokości 60-100 cm, dzięki czemu będą wymarzonym dodatkiem do wnętrz o mniejszym metrażu. Ustawią je Państwo w kuchni, w salonie, jadalni, a także w firmie.

Nie są Państwo pewni, jak wybrać kształt blatu? Prostokątne i kwadratowe stoły rozkładane doskonale wypełniają podłużny pokój, do tego znakomicie korespondują z nowoczesnym wyposażeniem o ostrych liniach. Ten rodzaj stołów można również dosunąć do ściany, narożnika, wykorzystując go w najmniejszych metrażach. Jakie są zatem atuty modeli z okrągłym blatem? Każdy czuje się przy nich równy, prowadzenie rozmowy jest łatwiejsze nawet w dużym gronie, do tego prezentują się subtelniej i są bezpieczniejsze dla dzieci.

Wytrzymałe i modne stoły rozkładane z blatem szklanym, laminowanym lub z litego drewna

Stoły rozkładane ze szklanym blatem ze szkła hartowanego fantastycznie wyglądają w nowoczesnych, eleganckich wnętrzach. Mogą stać na drewnianych nogach z buka malowanych bejcą i lakierem lub metalowych w dowolnym kolorze. Skandynawskie stoły z białym blatem podkreślają zamiłowanie do natury i stonowanych aranżacji. Do surowych loftów urządzonych z duszą artystyczną rekomendujemy modele stojące na czarnych nogach ze stali ułożone w niecodzienne konstrukcje. Ich zwieńczeniem jest blat w kolorze dąb wotan lub aston, który znosi wilgoć, wyższe temperatury i nie płowieje pod wpływem słońca. Modele w stylistyce glamour są często białe lub czarne, wykończone na wysoki połysk, z dodatkiem szkła lacobel, złota i innych zdobień, dzięki którym wnętrze nabiera szyku. Klasyczny stół rozkładany może być wykonany także z litego drewna, które jest cenione za swoją naturalność, wytrzymałość i to, że potrafi się pięknie starzeć. Mimo nieco wyższej podatności na zarysowania i zabrudzenie sprawdzi się w jadalni, kuchni oraz w salonie. Producenci pokrywają go lakierem i bejcą, dzięki czemu wymaga mniej zabiegów niż modele olejowane.

Ładowanie...