Stoły okrągłe rozsuwane

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Stoły są często wyposażeniem, wokół którego toczy się rodzinne życie. Ważne jest to, by zasiadać do nich z pełną wygodą, dopasowując wyposażenie do potrzeb i indywidualnych gustów domowników. Podczas wyboru warto jednak uwzględnić kilka kluczowych kwestii, takich jak to, ile osób zasiada do stołu oraz czy będzie on używany codziennie, a może od święta. W naszym sklepie internetowym MKS MEBLE znajdą Państwo okrągłe stoły rozsuwane o różnym rozmiarze, stylu, który sprosta wszystkim wymaganiom. Podpowiemy, jak wybrać najlepszy model oraz jak dopasować go do aktualnego wyposażenia kuchni, jadalni czy salonu. Tego rodzaju stoły mogą stanąć nawet w hotelu, firmie, domu wakacyjnym, by każdy zjedzony posiłek był miłym wspomnieniem. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Okrągłe stoły rozsuwane – mechanizmy i wymiary mebli

Stoły okrągłe rozsuwane z dzielonym blatem są wymarzonym wyposażeniem dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca na wstawienie dużego mebla, a chcą miło i wygodnie przyjąć gości. Tego typu modele są wzbogacone w prowadnice, z pomocą których rozsuwa się blat na boki – synchronicznie lub asynchronicznie. Oskrzynia lub szuflada ukrywa dodatkowe elementy, dzięki którym blat nie tylko staje się owalny, ale co ważniejsze, oferuje więcej miejsca.

Okrągłe stoły rozsuwane mają 74-79 cm wysokości. Głębokość i szerokość jest zmienna – najgłębsze modele mogą mierzyć nawet 100 cm, a najwęższe ok. 60 cm. Jeśli szukają Państwo małego stołu, polecamy modele o szerokości w granicy 60-100 cm, a jeśli większego, przekraczające 200 cm. Mechanizm rozkładania pozwala nawet na dwukrotne zwiększenie szerokości.

Przy okrągłym stole o średnicy 80-100 cm usiądą wygodnie cztery osoby, a ponad 120-140 cm nawet sześć osób.

Wytrzymałe stoły okrągłe rozsuwane, które zostaną z nami przez lata

Stoły okrągłe rozsuwane są solidnie wykonane przez najlepszych polskich producentów mebli. Buduje się je z płyty laminowanej lub litego drewna – co będzie lepszym wyborem? Drewniane stoły z buku prezentują się naturalnie, ponadczasowo, jednak wymagają od domowników regularnej pielęgnacji. Na zewnętrzne części nanoszone są lakier i bejca, aby podnieść wytrzymałość elementów. Są jednak cenione za piękne starzenie się i możliwość regeneracji po kilku czy kilkunastu latach. Okrągłe stoły rozsuwane z płyty laminowanej prezentują się lżej, nie są podatne na zniszczenie spowodowane rozlanym napojem, wysoką temperaturą ani promieniowaniem UV. Dzięki szerokiej gamie oklein mogą przybrać niemal dowolny kolor, zachwycając swoją różnorodnością. Do produkcji stołów wykorzystuje się także metalowe konstrukcje malowane na proszkowo, rzadziej tworzywo sztuczne.

Modne okrągłe stoły rozsuwane – jaka jest ich stylistyka?

Design oznacza wzornictwo, wygląd mebla, który ma przecież ogromne znaczenie dla wielu z nas. Może pasować do naszych gustów, wprawiać nas w dobry nastrój, a także podkreślać nasz status. Jeśli i Państwo chcą idealnie dopasować swój nowy stół okrągły rozsuwany do wnętrza, należy przyjrzeć się jego formie i kolorystyce. Białe stoły są doskonałym wyborem do wnętrz nowoczesnych, skandynawskich, glamour oraz prowansalskich, jednak wszystko zależy od detali. Modele nowoczesne są pozbawione ozdób, mogą posiadać szklany blat, kontrastujące wstawki kolorystyczne. Egzemplarze skandynawskie to meble proste, masywne, wykonane z drewna litego, gdyż stylistyka stawia na naturalność. Modele glamour zdumiewająco połyskują, a prowansalskie mogą być celowo postarzane. Okrągłe stoły rozsuwane w kolorze dąb monastery, z frezowaną krawędzią, zdobionymi nogami są doskonałym wyborem do klasycznych przestrzeni. Jeśli cenią Państwo loftowy klimat, polecamy modele na czarnych nogach z metalu, które tworzą duet z pięknie usłojonym blatem w okleinie dąb wotan lub aston.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy