Stoły industrialne

Filtruj filter_alt
Szerokość Wysokość Głębokość Cena Czas wysyłki Więcej filtrów
Wybrane filtry:

Filtruj według

Szerokość

Wysokość

Głębokość

Cena

,- ,-

Czas wysyłki

Urządzają Państwo jadalnię w stylu industrialnym? A może chcą wzbogacić salon lub kuchnię w miejsce do spożywania posiłków dla całej rodziny i gości? Zachęcamy do przeglądania naszej bogatej oferty, pośród której czekają na Państwa stoły industrialne wykonane z wysokiej jakości komponentów, o niebanalnym wzornictwie. Są to produkty nowe, o różnych kształtach blatów, dodatkowych udogodnieniach oraz barwach – w końcu styl ma wiele interesujących obliczy. Moda na industrializm rozpoczęła się już w latach 50., jednak do Polski dotarła o wiele później – jeśli i Państwu podobają się wnętrza będące symbolem artystycznych i wyrafinowanych inspiracji, zapraszamy po nowy industrialny stół z naszej oferty. Osoby zainteresowane tym, w jaki sposób zaaranżować go we wnętrzu, jak dopasować do innych mebli, zapraszamy do lektury tekstu.

Połączenie drewna i metalu, czyli stoły industrialne

Stoły industrialne to piękne połączenie drewna i metalu, które prezentuje się świetnie w wielu warunkach. Ich blat jest zazwyczaj wybarwiony na kolor dębu – jaśniejszy niż w kompozycjach klasycznych, ale ciemniejszy niż modele do wnętrz skandynawskich. Nogi stołu są ciężkie, metalowe, pokryte równomiernie na kolor czarny, silnie kontrastując i przykuwając uwagę. Mogą być ustawione klasycznie na brzegach stołu, lekko rozszerzone na boku lub zwężające się ku środku, w zależności od projektu. Ciekawe prezentują się stoły w stylu industrialnym z nogami krzyżującymi się po bokach, jak i tworzącymi niecodzienną konstrukcję na środku (tzw. pająk). Niejeden model posiada nogi wyglądające niczym rama, które mogą być nawet specyficznie wygięte, by dodać meblowi bardziej awangardowego wyrazu. Czy stoły industrialne są dostępne w innej kolorystyce? Jeśli szukają Państwo lżejszego modelu, możemy polecić produkty na białych nogach lub o jaśniejszym zabarwieniu blatu, ale koniecznie z widocznym rysunkiem drewna. Niektóre modele posiadają blat z imitacją betonu, który doda wnętrzu niecodziennego uroku.

Okrągłe, kwadratowe, rozkładane lub klasyczne – jak wybrać stół industrialny?

Zanim zamówią Państwo swój nowy stół industrialny, warto dokonać dokładnych pomiarów przestrzeń, uwzględniając oczywiście miejsce na krzesła. Mniej więcej metr wokół stołu kwadratowego czy okrągłego powinien wystarczyć. Jeśli z mebla będzie korzystało do 4 osób, wystarczy mniejszy mebel o szerokości od 80 do 120 cm, a jeśli potrzebny jest większy produkt, rekomendujemy te o szerokości nawet do 200 cm. Nie mniej ważna jest głębokość – wynosi ona od 60 do nawet 100 cm, będąc ściśle związaną z pozostałymi wymiarami. Nasze stoły mają 73-79 cm wysokości, aby można było przy nich komfortowo usiąść.

Okrągły blat jest doskonałym wyborem do mniejszych wnętrz, jednak model prostokątny można łatwiej dosunąć do ściany, ustawić na granicy kuchni i salonu. Poza kształtem warto zastanowić się nad tym, czy stół industrialny powinien zwiększać powierzchnię blatu. Mowa oczywiście o modelach rozkładanych ze stalowymi, łożyskowymi prowadnicami działającymi synchronicznie lub asynchronicznie. Dzięki nim można poszerzyć stół nawet o 100 cm.

Inwestycja na lata – z czego produkuje się industrialne stoły?

Jak wspominaliśmy wcześniej, stoły industrialne są meblami masywnymi, ciężkimi, o solidnej budowie. Blat produkuje się często z płyty meblowej w okleinie z brzegami zabezpieczonymi tworzywem ABS. Dzięki temu jest on odporny na zarysowania, uszkodzenia i zniesie więcej niż model z klasycznego drewna. Płyta laminowana jest dostępna w wielu wzorach, jednak do stylu pasują najbardziej: dąb wotan, dąb aston, dąb grandson. Wybrane blaty mogą być wyprodukowane z litego drewna, ale wymagają wtedy regularnych zabiegów konserwacyjnych i dużej ostrożności w codziennym użyciu. Stół styl industrialny z płyty jest odporny na płowienie, wilgoć, a nawet wyższą temperaturę, dlatego nie ma potrzeby stosowania podkładek np. pod gorący kubek z kawą. Nogi i oskrzynie w modelach rozkładanych są najczęściej wykonane z metalu, w kolorze czarnym lub stalowym.

Polecane kategorie

Ładowanie...