Małe stoły do jadalni

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Państwa jadalnia jest otwarta i mieści się między kuchnią a salonem? A może jest to po prostu niewielki kącik w rogu pokoju dziennego, do którego zasiadają domownicy i goście? Nasi eksperci wybrali dla Państwa modne i solidne małe stoły do jadalni, znakomite do ograniczonego metrażu. Mimo kompaktowych wymiarów pozwolą na wygodne spożycie posiłku, a także wykonanie pracy biurowej lub zagranie w gry planszowe. Oferujemy stoły do jadalni z okrągłym, prostokątnym, jak i kwadratowym blatem, a także wyposażenie z systemami, dzięki którym można je zamienić w większe meble. Są Państwo zaciekawieni? Zapraszamy do przeglądania obecnej oferty sklepu MKS MEBLE oraz do kontaktu – z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania. Gwarantujemy sprawną dostawę, wiele atrakcyjnych rabatów, a nawet opcję wniesienia, by kompletowanie nowych mebli było samą przyjemnością.

Jakie są wymiary i kształty małych stołów do jadalni?

Szerokość stołów wynosi od ok. 70 do 100 cm, a ich głębokość 70-100 cm. Dzięki temu zapewniają wystarczającą ilość miejsca do zjedzenia posiłku we czworo. Warto mieć jednak świadomość tego, że stół okrągły jest w stanie pomieścić nawet 5 osób, jednak ze względu na kształt blatu, nie dosuwa się go do ściany. Pośród wielu atutów warto przytoczyć to, że jest bezpieczniejszy dla dzieci, każdy czuje się równie ważny i prezentuje się subtelniej w przestrzeni. Małe stoły do jadalni kwadratowe lub prostokątne można jednak z łatwością dostawić do ściany, a nawet wsunąć do narożnika, jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca. Są one także lepszym rozwiązaniem do podłużnych wnętrz. Wysokość stołów do jadalni małych wynosi 74-79 cm, dzięki czemu pasują do nich standardowe krzesła.

Jeśli cenią Państwo funkcjonalne rozwiązania, polecamy stoły do jadalni rozkładane, które można poszerzyć nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Produkty z dzielonym blatem mają prowadnice łożyskowe, których używa się do synchronicznego lub asynchronicznego rozsunięcia blatu. Wewnątrz oskrzyni spoczywa dostawka, którą umieszcza się w wybranym miejscu. Stoły do jadalni małe z pełnym blatem działają w nieco inny sposób, ale nadal nie sprawią Państwu żadnego kłopotu z rozłożeniem.

Wybieramy styl wyposażenia – stoły do jadalni małe

Nowoczesne stoły do jadalni małe to modele o prostej formie, lekkie, w jasnej kolorystyce, które wniosą do wnętrza powiew świeżości. W tym stylu kładzie się nacisk na stronę praktyczną, dlatego są to egzemplarze pozbawione zdobień, jednak miłe dla oka. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się białe stoły, które z łatwością dopasowują się do każdej przestrzeni. Mogą być całkowicie białe lub w duecie z blatem w jasnej lub ciemnej kolorystyce, który doda im nietuzinkowego wyrazu. Do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim warto wstawić mały stół do jadalni na nóżkach z jasnego drewna bukowego i z białym blatem. To doskonałe połączenie prostoty z naturalnością. W mieszkaniu lub domu inspirowanym loftem najlepiej prezentują się meble na konstrukcji stalowej w kolorze czarnym, które w połączeniu z drewnianym blatem z widocznym usłojeniem zachwycą każdego miłośnika dobrego designu. Polecamy również klasyczne modele z lekko wygiętymi nogami i subtelnymi zdobieniami, które nie narzucają się swoją formą.

Czy małe stoły do jadalni są solidne i łatwe w czyszczeniu?

Małe stoły do jadalni są w większości produkowane w całości z drewna – drewniane nóżki bukowe malowane bejcą i lakierem w zestawieniu z blatem laminowanym lub z litego drewna. Niektóre z produktów stoją na konstrukcji stalowej malowanej proszkowo, dzięki czemu prezentują się bardziej surowo. Stoły do jadalni małe z litego drewna są ponadczasowe, pięknie się starzeją i dają możliwość przeprowadzenia renowacji po kilku latach. W porównaniu do blatów laminowanych nie są jednak równie odporne na rysy, wysoką temperaturę czy barwiące jedzenie, dlatego warto zachować większa ostrożność. Małe stoły do jadalni z płyty laminowanej mają wzmocnione obrzeża (ABS), nie płowieją pod wpływem słońca, jednak nie da się ich odnowić w razie silnych uszkodzeń.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy