Ławy

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Wybór odpowiedniej ławy lub stolika może przysporzyć Państwu mnóstwo kłopotów, gdyż ważny jest nie tylko jego wygląd, ale przede wszystkim aspekty praktyczne. W naszym sklepie przygotowaliśmy jednak mnóstwo interesujących produktów, które trafią w gusta najbardziej wymagających osób. Ławy są zazwyczaj nieco niższe od stolików, ich blat jest wąski i podłużny. Kształt nie zawsze jest prostokątny, ale również owalny czy okrągły. Tradycyjne ławy miały w sobie mechanizm umożliwiający zmianę wysokości – dzisiaj ten mebel może być wyposażony nawet w szuflady i półki do przechowywania. Są Państwo gotowi na wybór nowego wyposażenia? Zapraszamy do przeglądania naszych produktów i dalszej lektury – podpowiemy, co wziąć pod uwagę, by dokonać trafnego wyboru.

Rozmiar i kształt ławy dopasowany do dostępnego metrażu

Ława do salonu musi komponować się z pozostałym wyposażeniem, dlatego warto dokonać niezbędnych pomiarów i obliczyć, który z modeli pozwoli na wygodne poruszanie się we wnętrzu. Najmniejsze ławy mierzą zaledwie 50 cm, dzięki czemu zmieszczą się obok podwójnej kanapy lub fotela. Standardowa szerokość wynosi ok. 100-120 cm. Taki model pasuje do większości trzyosobowych sof, jednak można go ustawić także przy narożniku. Największe ławy mierzą ponad 140 cm, stając się niemal stołem jadalnym, w szczególności jeśli mają opcję zmiany wysokości.

Głębokość ławostołu waha się w granicy od 35-40 cm do nawet 100 cm, sprawdzając się w różnych wnętrzach.

Tak jak wspominaliśmy, kluczową rolę odgrywa kształt ławy, która może być kanciasta, prostokątna, pasując do każdego nowoczesnego wnętrza. Modele prostokątne oferują jednocześnie największą powierzchnię blatu, jednak mogą być bardziej niebezpieczne dla mniejszych dzieci. Nowoczesne okrągłe ławostoły cechują się urokiem, wdziękiem, dzięki czemu pasują do bardziej kobiecych aranżacji. Są najlepszym wyborem do dużych, przestronnych wnętrz. Szukają Państwo nietuzinkowych mebli? Polecamy ławy o niecodziennym kształcie, które mogą przybierać nieokreślony kształt, łączyć w sobie kilka mniejszych ław.

Funkcjonalny ławostół i ława czyli blat to nie wszystko

W naszej ofercie znajdą Państwo ławy kawowe dedykowane do salonu, które zachwycają bogactwem form i możliwości. Ława nie musi jednak stanąć wyłącznie w pokoju dziennym – dowodem mogą być kolorowe ławy młodzieżowe idealne do pokoju dorastającej pociechy. Bez względu na to, gdzie je Państwo umieszczą, warto zwrócić uwagę na aspekt praktyczny. Dla minimalistów i miłośników prostoty przygotowaliśmy ławostoły składające się z blatu oraz nóg. Cenią Państwo wielofunkcyjne meble? Ławy mogą być wzbogacone w szuflady na prowadnicach rolkowych, które są stylowo ukryte w całej konstrukcji. Pomieszczą nie tylko pilot, ale także ulubione czasopisma i inne podręczne drobiazgi. Ławy mogą posiadać także jedną dużą wnękę na przechowywanie rzeczy, kilka mniejszych półek, do których dostęp będą Państwo mieli z różnych stron, jak i obszerną półkę pod blatem, ale zlokalizowaną w połowie wysokości mebla. Co wybrać? Warto zastanowić się nad tym, czy model pasuje do wystroju wnętrza i jakie są Państwa potrzeby – niektórzy z nas potrzebują dużej ilości schowków i szuflad, a inni doskonale radzą sobie z ich minimalną ilością.

Solidna ława, która podkreśli styl wnętrza

Ławostoły są zbudowane z solidnych płyt meblowych, które cechują się odpornością na rozlane płyty, zarysowania i mają zabezpieczone brzegi (tworzywo ABS). Wybrane modele są rozbudowane o elementy metalowe lub drewniane – przykładowo ława do wnętrz industrialnych stoi na czarnych nogach z metalu, a do pomieszczeń z nutą glamour w odcieniu złota lub srebra. Dużą popularnością cieszą się białe ławy, które znakomicie podkreślą urodę nowoczesnych wnętrz. Dodadzą im świeżości, więcej światła, oferując miejsce na odłożenie filiżanki z kawą.

Ława może być wyposażona w różne mechanizmy, w tym pozwalające zmienić jej wysokość – tzw. ławostoły można regulować z pomocą korbki lub mechanizmu pneumatycznego. Wybrane modele dają możliwość powiększenia rozmiaru blatu, by zamienić go w praktyczny stół dla całej rodziny. Jeśli interesują Państwa takie funkcje, warto z uwagą prześledzić parametry techniczne produktów.

Ostatnie wpisy