Ławy do salonu nowoczesne

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Ławy do salonu nowoczesne

Nowoczesne ławy do salonu doskonale zastąpią mały stolik kawowy, dodając wnętrzu funkcjonalności i umilając domownikom lub gościom wspólną kawę. Kojarzą się często z czasami PRL-u, jednak modele dostępne w sklepie meblowym MKS MEBLE nie mają z nimi zbyt wiele wspólnego. Zapraszamy do poznania bliżej naszej oferty ław, które z pewnością znajdą swoje miejsce w niejednym salonie.

Ławy i stoliki – jaka jest różnica?

Warto zdać sobie sprawę z tego, że ławy nie są tym samym co stoliki, choć ich różnice nie są tak jasno określone i dla wielu osób to wciąż będzie ten sam model. W dużym uproszczeniu stoliki kawowe są zwykle wzorowane na wyglądzie dużego stołu – posiadają cztery nogi, niekiedy półki, schowki i inne udogodnienia. Ława jest najczęściej bardziej masywna i ma najwyżej jedną dużą półkę tuż nad podłogą, a rolę jej nóg pełnią ślizgi. Nie jest to jednak reguła – zdarzają się ławy wysokie, na wąskich nogach, szczególnie we wnętrzach nowoczesnych. Rola obu mebli jest podobna – mają oferować miejsce na odłożenie filiżanki z kawą i innych przedmiotów podczas relaksu na ulubionej kanapie lub sofie narożnej.

Polecamy Państwu obejrzenie naszych stolików kawowych, aby poznać wszystkie możliwości.

Duże i małe ławy do salonu nowoczesne

Oferowane w naszym sklepie nowoczesne ławy do salonu różnią się kształtem i rozmiarem – są zazwyczaj prostokątne lub kwadratowe, ponieważ ich nadrzędnym celem jest funkcjonalność. W niewielkim salonie doskonale sprawdzą się meble o rozmiarze 40x40 cm lub 60x60 cm, które można z łatwością przesunąć w inne miejsce w razie potrzeby. Małe, nowoczesne ławy do salonu nie spełnią Państwa potrzeb? Warto poszukać modeli o powierzchni blatu równej 60x120 cm - to najbardziej popularny wymiar. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać duże modele – tego rodzaju meble mogą mierzyć nawet 160 cm lub więcej długości, by mogły dosięgnąć do niej osoby odpoczywające na większej sofie.

Podczas wyboru ławy warto pamiętać także o jej wysokości. Tradycyjnie mierzy ona 30-40 cm i jest określana jako niski mebel. Producenci dokładają jednak wielu starań, by sprostać oczekiwaniom klientów i oferują ławy o wysokości nawet 60 cm, by można było przy nich spożyć posiłek, jeśli w mieszkaniu nie ma miejsca na osobny stół jadalny.

Ławy do salonu nowoczesne rozkładane

Ława może posiadać rozkładany blat – to doskonała funkcjonalność dla każdego, kto stara się ograniczyć ilość mebli ze względu na wielkość przestrzeni. W tym przypadku mebel posiada ukryty w blacie wkład powiększający przestrzeń o kilkadziesiąt centymetrów. Wystarczy rozsunąć blat z pomocą mechanizmów i zamocować nowe elementy.

Jeśli zależy Państwu na tym, by wygodnie jadać, polecamy ławostoły i ławostoły rozkładane, doskonałe do nowoczesnych wnętrz.

Czym wyróżniają się nowoczesne ławy do salonu

Nowoczesne drewniane ławy do salonu to modele ponadczasowe – minimalistyczne, wykonane z wytrzymałej płyty laminowanej o grubości 16, 18, 22 czy 28 cm, niekiedy także z pogrubianym blatem. Wszystkie parametry znajdą Państwo w opisie danego przedmiotu. Płyta jest wzmacniana na obrzeżach tworzywem ABS. Dzięki temu nie ma obaw o jej uszkodzenia mechaniczne, wypaczenie pod wpływem gorącej temperatury, rozlanych płynów – nie blaknie nawet wystawiona na działanie słońca.

Jak wybrać najlepszy model? Jeśli wolą Państwo prostotę, polecamy ławy z półką w dolnej części lub bez niej, które posiadają boki lub jedną szeroką nogę pośrodku. Lżejsze wizualnie są ławy z dodatkiem elementów chromowanych, szklanych (szkło hartowane) czy metalowych.

Wybarwienie warto dopasować do innego umeblowania, porównując kolor z meblościanką lub meblami znajdującymi się w innych wnętrzach. Białe ławy do salonu nowoczesne pasują praktycznie do wszystkiego.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy