Lustra na ścianę do salonu

Filtruj filter_alt
Szerokość Wysokość Cena Czas wysyłki Więcej filtrów
Wybrane filtry:

Filtruj według

Szerokość

Wysokość

Cena

,- ,-

Czas wysyłki

Urządzili Państwo cały pokój dzienny, cieszą się wygodną, stylową kanapą, stolikiem kawowym, meblościanką mieszczącą najważniejsze przedmioty, jednak nadal czegoś brakuje? Zachęcamy do zakupu lustra na ścianę do salonu, które będzie wspaniałym dodatkiem do pomieszczeń w dowolnym stylu. Wystarczy dopasować jego ramę, wielkość i z rozmysłem wybrać miejsce zawieszenia, by doświetlić wnętrze i nadać mu więcej elegancji. Lustra nie tylko rozjaśniają i powiększają wizualnie przestrzeń, ale jeśli są pokaźnych rozmiarów, mogą skorygować proporcje. To również prosty sposób na urozmaicenie aranżacji, w szczególności jeśli cenią Państwo minimalizm i nie szukają krzykliwych dodatków. Lustra na ścianie w salonie powinny być trafnie dobrane, by zachwycić wszystkich domowników i gości. Jeśli chcą Państwo uatrakcyjnić pomieszczenie bez popełniania błędów, zapraszamy do dalszej lektury.

Duże czy małe lustro do salonu na ścianę – wybieramy rozmiar oraz kształt

Lustra na ścianę do salonu powinny charakteryzować się pokaźnymi rozmiarami – dzieje się tak dlatego, że jest to zwykle wnętrze przestronne, w którym małe dekoracje nie zostałyby po prostu zauważone. Doskonałym wyborem będą modele prostokątne o wysokości 150 cm i szerokości ok 50-100 cm. Jeśli zawieszą je Państwo w pozycji pionowej, korzystnie wpłyną na odbiór niewielkich pomieszczeń. Lustra na ścianie w salonie zamocowane poziomo to sprawdzone rozwiązanie nad komodę i inne niższe meble, gdzie będą stanowiły interesujący dodatek. Warto jednak zadbać o odpowiedni balans proporcji i dopasowanie ramy lustra. Wiele osób decyduje się na lustro w salonie z ramą w tym samym kolorze co komoda.

Fantastycznym wyborem są również lustra do salonu na ścianę o okrągłym kształcie, które optycznie maskują skosy i pasują do bardziej klasycznych pomieszczeń. Jeśli cenią Państwo awangardowe rozwiązania, polecamy poszukanie dekoracji w kształcie owalnym, nieregularnym lub heksagonalnym. Co z rozmiarem? Lustra okrągłe mogą mieć od 30-40 do nawet 100 cm średnicy, dlatego tak ważne jest dopasowanie ich do pozostałych dekoracji ściennych. Lustra kwadratowe, prostokątne są mniejsze lub większe – jeśli chcą się Państwo w nich przejrzeć, polecamy modele obejmujące co najmniej połowę tułowia. Nowy dodatek ma pięknie odbijać przestrzeń i dawać możliwość obejrzenia całej sylwetki? Najlepiej zdecydować się na lustro do salonu na ścianę o wysokości co najmniej 160 cm.

Stylistyka lustra na ścianę w salonie – jak dopasować je do aranżacji?

Rama lustra na ścianę w salonie powinna korespondować z pozostałymi meblami oraz stylem, w jakim zostało urządzone wnętrze. W jasnych, nowoczesnych przestrzeniach znakomicie prezentują się jednokolorowe, minimalistyczne ramy bez dodatkowych zdobień, w odcieniu zbliżonym do mebli. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie przyciąga wystarczającej uwagi, polecamy dopasowanie lustra wiszącego na zasadzie kontrastu. Zgodnie z tym założeniem, produkt ze złotą, bogato zdobioną ramą będzie pasował do białych mebli i wręcz odwrotnie – lustro bez ram warto powiesić we wnętrzu klasycznym.

Chcą Państwo dopasować styl lustra do wnętrza? Modele nowoczesne są pozbawione ram, o nietuzinkowych kształtach, naturalnie wpisując się w otoczenie. Klasyczne lustra do salonu na ścianę są wyposażone w grubsze ramy, najczęściej drewniane, w kolorze od jasnego, do ciemnego. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zwierciadła w stylu boho zdobione trawą, plecionkami, tworzące niezwykle urokliwe dodatki. Lustra w stylu industrialnym są często proste, z czarną ramą, a rustykalne wręcz odwrotnie – z subtelnym efektem przetarcia na białej, postarzanej ramie.

Co jeszcze warto wiedzieć o lustrze na ścianę w salonie?

Lustro posiada niemal idealnie płaską powierzchnię, nie zawiera szkodliwych metali, których używano dawniej do uzyskania efektu odbicia. Współczesne modele to nic innego jak srebro lub glin nakładane w odpowiedni sposób na taflę i zabezpieczone lakierem, który zapobiega utlenianiu i ścieraniu. Co ciekawe, tafla może mieć różny kolor – naturalny wygląd zapewniają lustra srebrne, a zwierciadła grafitowe, brązowe służą wyłącznie do dekoracji.

Lustra na ścianę w salonie można zawiesić w dowolnym miejscu, jednak szczególnie rekomendujemy zamocowanie ich nad kanapą w otoczeniu obrazów. Wiele osób decyduje się na montaż zwierciadła nad komodą – taki duet sprawia, że jeden element podkreśla urodę drugiego.

Polecane kategorie

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.
Ładowanie...