Półki na książki stojące

Filtruj filter_alt
Szerokość Wysokość Głębokość Cena Czas wysyłki Więcej filtrów
Wybrane filtry:

Filtruj według

Szerokość

Wysokość

Głębokość

Cena

,- ,-

Czas wysyłki

Stojące półki na książki to wielofunkcyjne meble, które umożliwią wyeksponowanie cennych przedmiotów – nie tylko książek, ale także zabawek i dekoracji, budując w domu wyjątkową atmosferę. Produkty oferowane w naszym sklepie internetowym MKS MEBLE są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, aby każdy znalazł coś dla siebie – bez względu na wiek i upodobania. Proponujemy półki na książki stojące w kolorze białym, dąb sonoma i innym modnych wybarwieniach, które znajdą swoje miejsce w salonie, domowej pracowni, przedpokoju, a nawet w pokoju dziecka. W przeciwieństwie do modeli wiszących będą Państwo do nich mieli łatwiejszy dostęp; nie wymagają także wiercenia w ścianie, co jest ważne np. dla osób wynajmujących mieszkania. Zapraszamy do przeglądania dostępnych produktów i kontaktu, jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania.

Stojące półki na książki – wielofunkcyjny mebel o nowoczesnym designie

Uwielbiają Państwo czytać? A może kolekcjonują wyjątkowe wydania, które wymagają specjalnej oprawy? Półki na książki stojące utrzymają o wiele więcej ciężaru niż kompaktowe modele na ścianę. Mimo dociążenia literaturą są stabilny i bezpieczne nawet dla dzieci. Oczywiście wybrane produkty można dodatkowo zabezpieczyć i zastosować stałe łączenie ze ścianą, ale nie jest to konieczne. Takie półki na książki można w końcu dowolnie przestawiać, na nowo aranżując przestrzeń.

Stojące półki na książki charakteryzują się różnym designem – modele nowoczesne można rozpoznać po prostej, masywnej bryle, wewnątrz której znajdują się półki dzielące ją na mniejsze prostokąty lub pasy. To najbardziej klasyczne modele, które w barwie białej lub dąb sonoma podkreślają także urok wnętrz skandynawskich. Jeśli cenią Państwo nietuzinkowe modele, polecamy półki na książki stojące składające się z połączonym na stałe modułów, które są ułożone np. z przesunięciem lub tworzą asymetryczną wieżę. Wiele z dostępnych produktów może być jednocześnie zawieszona i postawiona, w zależności od potrzeb. Loftowe półki stojące na książki opierają się o solidną, metalową konstrukcję w kolorze czarnym oraz o elementy drewniane w odcieniu dąb aston lub nieco ciemniejszym. Wnętrze w stylu glamour podkreślą modele czarne o połyskującej powierzchni, a do pokoju dziecięcego najlepsze będą produkty z listwą zabezpieczającą książki przed wypadaniem oraz pojemnymi szufladkami na drobiazgi.

Solidne półki stojące na książki – co warto wiedzieć o konstrukcji i wymiarach?

Stojące półki na książki są nieco niższe od regałów – ich wysokość rzadko osiąga 200 cm i więcej, a raczej oscylują w granicy do 140-160 cm. Dzięki temu, że są niższe, dzieci mają do nich łatwiejszy dostęp i nie dominują wnętrza swoją formą. Głębokość półek jest zmienna – powinna wynosić min. 25 cm, aby wygodnie ułożyć książki o standardowym formacie. Jeśli planują Państwo wstawić mebel do pokoju dziecka, konieczne może być wybranie modelu głębszego, np. o wymiarze 30-40 cm ze względu na wielkość książek i bezpieczeństwo pociechy. Półki stojące na książki dla dzieci są czasami węższe, mierząc ok. 15 cm – to specjalne modele do ekspozycji okładek, gdzie nie układa się książek obok siebie, a tyłem do ściany. Co z szerokością mebla? Może ona wynosić od ok. 40-50 cm, do ponad 200 cm, gdyż zależy to od projektu i zamysłu producenta.

Z czego buduje się stojące półki na książki? Są to produkty wykonane w większości z płyty laminowanej, którą można łatwo utrzymać w czystości, nie obawiając się zarysowań pod wpływem codziennego użycia. Materiał jest odporny na wilgoć, a także na promieniowanie słoneczne, dlatego można ustawić mebel w dowolnym miejscu – nawet przy oknie. Do produkcji półek na książki stojących używa się dodatkowo metalu i tworzyw sztucznych, które stanowią elementy ozdobne albo nóżki.

Chcą Państwo nadać domowi wyjątkowego charakteru i zadbać o lepsze zorganizowanie przestrzeni? Zapraszamy po najlepsze półki na książki, które będą znakomite do eksponowania księgozbioru i innym ozdobnych przedmiotów.

Polecane kategorie

Ładowanie...