Ławy pokojowe

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Ławy pokojowe

Wśród dostępnych w naszym asortymencie produktów znajdą Państwo także ławy pokojowe, które doskonale dopasują się do aranżacji wielu pomieszczeń. Można je tradycyjnie umieścić w salonie, a także w roli niewielkiego stolika w dużej, przestronnej sypialni lub obok dwóch foteli w domowym gabinecie. Niezależnie od tego, gdzie je Państwo ustawią, będą praktycznym meblem, który oferuje nie tylko przestrzeń na odłożenie filiżanki z kawą i talerzyka z ciastem, ale często także półkę na dodatkowych rzeczy.

Zapraszamy do poznania całej oferty ław pokojowych, które urzekną osoby lubiące tradycyjne meble dostosowane do nowoczesnych domów i mieszkań.

Czym różni się ława od stołu?

Zanim poznają Państwo kilka ważnych parametrów ław pokojowych, warto mieć świadomość różnic, które występują pomiędzy stolikami i ławami. Wiele osób myli je ze sobą – nic dziwnego, gdyż oba meble pełnią podobne funkcje i nie mają zbyt wiele różnic konstrukcyjnych czy wizualnych.

Stoliki kawowe, które również znajdą Państwo w sklepie meblowym MKS MEBLE, są wzorowane na dużych stołach – częściej posiadają cztery nogi, niekiedy dodatkowe szuflady, szafki, a nawet barki. Ławy pokojowe są od nich znacznie niższe, bardziej masywne i mają najwyżej jedną półkę tuż nad podłogą. Często mają zamknięte dwa boki, jednak zdarzają się także ławy stojące na jednej szerokiej nodze na środku lub na czterech nogach. W sklepie MKS MEBLE znajdą Państwo nawet modele wysokie – dlatego polecamy kierować się przede wszystkim preferencjami, nie nazewnictwem.

Wielkości ław pokojowych

Mała ława pokojowa o wielkości blatu 40x40 cm jest doskonała do domowego biura – ustawią ją Państwo w miejscu, w którym najczęściej dochodzi do spotkań z Klientami. Niewielkie rozmiary umożliwiają wykorzystanie jej nawet w pokoju dorastającego dziecka i w dużej sypialni, w której jest wystarczająca ilość miejsca na fotel i ławę. Klasycznym miejsce jest rzecz jasna salon.

Duża ława pokojowa mierzy 60x120 cm lub więcej – niektóre modele mogą osiągać nawet blisko 200 cm na jednym z boków blatu, szczególnie jeśli są rozkładane. Dzięki temu wygodnie skorzysta z nich cała rodzina wypoczywająca na sofie narożnej lub kilku kanapach tworzących kącik wypoczynkowy w salonie.

Drewniana ława pokojowa o wysokiej jakości wykonania

Ławy pokojowe dostępne w MKS MEBLE są zazwyczaj wykonane z płyty laminowanej o grubości od 16 cm, do nawet 22 czy 36 cm, w zależności od modelu. Dzięki pokryciu ich brzegów okleiną ABS, na długo zachowują swój niezmienny wygląd, nie poddając się nawet działaniu wysokich temperatur czy wilgoci.

Niektóre ławy posiadają wstawki z innych materiałów – ze szkła hartowanego lub chromowane, a nawet metalowe elementy, które podkreślają ich design. Jeśli podobają się Państwu nowoczesne ławy pokojowe, polecamy zwrócić uwagę na modele o nieskomplikowanej konstrukcji, wyróżniające się prostotą. Ich kolorystykę można bez problemu dopasować do pozostałych mebli, by stały się funkcjonalnym dodatkiem na lata.

Polecamy także skandynawskie ławy pokojowe, czyli modele proste, z wybarwieniem nawiązującym do natury. Klasyczne ławy pokojowe posiadają elementy zdobione, są bardziej masywne i sprawiają, że wnętrze nabiera luksusowego wyglądu.

Jeśli nie są Państwo pewni, jak dopasować kolor ławy do wyposażenia w salonie i w innych pomieszczeniach, polecamy białe ławy pokojowe, które pasują do wszystkiego.

Ławy ze schowkiem i rozsuwane

Wyjątkowym meblem są ławy pokojowe rozsuwane – to modele, które są wzbogacone o wkładkę ukrytą pod blatem, często także dodatkowe mechanizmy. Dzięki nim w kilka chwil można powiększyć blat, by każdy gość wygodnie odłożył przekąskę lub kubek z gorącym napojem.

Niektóre modele mają otwarte półki, a inne nawet miejsce na przechowywanie rzeczy – ławy pokojowe ze schowkiem docenią wszystkie osoby szukające dodatkowej przestrzeni na rzeczy, które nie mieści już ani meblościanka, ani komoda.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy