Stoły okrągłe drewniane

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Państwa metraż jest ograniczony? A może trudno o decyzję, co naprawdę będzie pasowało do wnętrza? W naszej ofercie czekają modne i solidne stoły okrągłe drewniane, które swobodnie zmieszczą od 2 do nawet 8 osób. To wymarzone wyposażenie do kuchni, jadalni, salonu, a nawet do biura. Dzięki niemu będzie można wygodnie wypić kawę, zjeść obiad, a także oddać się rozmowie. Nasi eksperci przygotowali stoły o różnej wielkości, formie, różniące się wykończeniem, kolorystyką, by mogły spełnić oczekiwania domowników. Zapraszamy do lektury – powiemy kilka słów o stołach z okrągłymi blatami, analizując ich budowę, zalety oraz podpowiadając, jak dopasować je do wymarzonego wnętrza. Mają Państwo dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą.

Gdzie sprawdzą się stoły okrągłe drewniane?

Okrągły drewniany stół jest znany i ceniony od dawna – wystarczy, że przypomną sobie Państwo legendę o królu Arturze i jego rycerzach. Dzięki niemu wszyscy są równi, ważni i łatwo nawiązać rozmowę z domownikami lub gośćmi. Warto sięgnąć po taki stół, jeśli metraż domu lub mieszkania jest ograniczony. Nie będzie blokował przejścia, mieszcząc nawet 6-8 osób. Okrągły drewniany stół nie jest natomiast dobrym pomysłem do wąskich przestrzeni – lepiej sprawdzi się w proporcjonalnie zaprojektowanej kuchni czy w salonie. Docenią go w szczególności rodzice małych dzieci, gdyż brak kantów i ostrych krawędzi niweluje ryzyko wypadków.

Jeśli urządzają Państwo minimalistyczną i nowoczesną przestrzeń, w której przeważają proste kształty mebli, polecamy stoły kwadratowe. Można je ustawić na środku, jak i dosunąć do ściany, co nie jest możliwe w przypadku blatu okrągłego ani owalnego.

Tradycyjne i rozkładane stoły okrągłe drewniane – wymiary i budowa

Stół okrągły drewniany jest wyposażony w blat o średnicy od 80 do nawet 140 cm lub więcej. Warto dopasować go do tego, ile osób chce przy nim usiąść. Modele o średnicy 100 cm są odpowiednie dla 2-4 osób, a 140 cm nawet dla 6-8 osób. Ustawiając je we wnętrzu, zawsze warto przewidzieć ok. 100 cm wolnej przestrzeni, aby goście mogli wygodnie siadać i wstawać z krzeseł. Stół drewniany okrągły ma 74-78 cm wysokości, która jest dokładnie przemyślana pod kątem użytkowym. Chcieliby Państwo postawić duży stół, aby bez problemu podjąć gości, jednak brakuje przestrzeni na taki mebel? Doskonałym rozwiązaniem będzie okrągły stół drewniany z opcją rozkładania. Takie modele są często wyposażone w prowadnice, a w oskrzyni ukrywa się dodatkowe elementy blatu pozwalające nawet podwoić jego szerokość.

Drewniany okrągły stół może być zbudowany w 100% z litego drewna bądź z elementów drewnianych z dodatkiem metalu, rzadziej innych tworzyw. W pierwszym przypadku drewno pokrywa się specjalnym lakierem lub bejcą, aby było bardziej odporne na codzienne zużycie. Takie stoły są idealnym wyborem dla osób ceniących tradycyjne wyposażenie. Blat z litego drewna może zostać zastąpiony płytą laminowaną. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą przejmować się przypadkowo rozlaną kawą, winem, blaknięciem z powodu promieniowania słonecznego czy uszkodzeniami. Płyta jest zabezpieczona tworzywem ABS na krawędziach, by podnieść jej trwałość. Stół drewniany okrągły może stać na nogach z litego drewna pokrywanych bejcą bądź lakierem, jednak równie często są to nogi metalowe ułożone w klasyczny lub modernistyczny sposób.

Jak wybrać okrągły drewniany stół, który podkreśli wyjątkowość aranżacji?

Drewniany okrągły stół w stylu loftowym posiada masywne czarne nogi z metalu oraz blat w wybarwieniu dąb aston lub wotan, koniecznie z ozdobnym rysunkiem drewna. Podkreśli on surowość i wyjątkowość przestrzeni, oferując komfortowe miejsce do spożycia posiłków i rozmów. Skandynawskie modele wyróżniają się kolorem białym lub połączeniem białego z jasnym odcieniem drewna (np. dąb sonoma). Dzięki nim pomieszczenie stanie się bardziej przytulne i naturalne. Nowoczesne stoły okrągłe drewniane mogą różnić się wykończeniem – elegancko prezentują się modele ze szklanym blatem oraz z designerskimi nogami, które nie są klasycznie ułożone. Polecamy także modele w stylu prowansalskim, które mogą posiadać ozdobne nóżki i lekko postarzaną fakturę.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy