Stoły okrągłe

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Okrągłe stoły cieszą się nieprzemijającą popularnością – znajdą swoje zastosowanie w salonie, jadalni, jak i w innych pomieszczeniach, prezentując się delikatniej niż modele prostokątne. Mogą je Państwo ustawić nawet w biurze, restauracji i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest miejsce do spożycia posiłku, jak i prowadzenia bezpośredniej konserwacji. Stoły okrągłe z MKS MEBLE to produkty cenionych polskich producentów dostępne w różnych rozmiarach, stylach, z praktycznymi udogodnieniami. Są wykonane z płyty laminowanej lub litego drewna, ciesząc ponadczasową stylistyką. Warto zwrócić uwagę na to, czy pasują do pozostałego wyposażenia i wybrać atuty, które są dla Państwa kluczowe. Zapraszamy do zakupu nowego stołu okrągłego dopasowanego do indywidualnych potrzeb – w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Klasyczne i rozsuwane stoły okrągłe – codzienna swoboda funkcjonowania

Wybierając meble do własnego domu, należy zwrócić uwagę na ich rozmiar i funkcjonalność. Okrągłe stoły mają 74-79 cm wysokości, dzięki czemu nie przytłaczają wnętrza i każdy wygodnie usiądzie na klasycznym krześle. Średnica blatu jest zmienna – warto dopasować ją do liczby osób, jaka ma zasiąść przy wspólnym posiłku lub rozmowie. Mały okrągły stół o średnicy 70-100 cm jest doskonały do niewielkich przestrzeni. Zasiądą przy nim 2-4 osoby, wygodnie popijając kawę. Dzięki okrągłemu blatowi każdy będzie mógł zobaczyć twarze osób skupionych wokół mebla, a rozbiegane dzieci nie wyrządzą sobie krzywdy, ponieważ nie ma ostrych krawędzi. Dla większej rodziny polecamy stoły okrągłe o średnicy 120-140 cm lub większe. Kiedy mimo wszystko lepiej sięgnąć po model z kwadratowym blatem? Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, podłużne i lepszym rozwiązaniem jest dosunięcie stołu do narożnika lub brzegu ściany.

Jeśli zależy Państwu na tym, by nowy mebel był wysoce funkcjonalny, polecamy rozsuwane stoły okrągłe, które w kilka chwil zmienią swoją szerokość blatu. Dzięki sprytnym mechanizmom ukrytym najczęściej w oskrzyni można przesunąć blat na boki np. z użyciem prowadnic, dodając mu cennych centymetrów.

Stoły okrągłe – jak wybrać kolor i stylistykę?

Obecne trendy wyróżniają kilka stylów, które są często stosowane w projektach mebli do domu. Loftowe stoły wyróżniają się masywną formą, blatem z widocznym rysunkiem drewna (np. dąb wotan lub aston) i czarnymi nogami ze stali. Miłośnicy surowości powinni sięgnąć po proste nogi, a osoby ceniące awangardowe wyposażenie, np. nogi pająk, który zdumiewają swoim układem. W naszym sklepie znajdą Państwo również nowoczesne modele, które są wysoce funkcjonalne i pasują niemal do każdego wystroju. Doskonałym przykładem będą białe, okrągłe stoły, które doświetlą przestrzeń i podkreślą jej czystość. Wyposażenie stojące na drewnianych nogach w odcieniach jasnego drewna z białym blatem to klasyczny wybór do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. Ważne jest to, by były spójne z resztą wyposażenia i podkreślały jego prostotę, naturalność. Stół okrągły w stylu glamour powinien dosłownie błyszczeć i zwracać uwagę na swoją formę – szklany blat, kontrastujący pas czerni na tle bieli i pozłacane elementy skutecznie wprowadzą nutę luksusu. Jeśli szukają Państwo stolika kojarzącego się z tradycją i harmonią, polecamy modele w stylu klasycznym, z frezowaną krawędzią blatu i ozdobnymi nóżkami, koniecznie w kolorze ciemnego drewna.

Solidne stoły okrągłe – dlaczego warto je kupić?

Oferowane przez nas okrągłe stoły nie tylko prezentują się ponadczasowo, ale również doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Drewniane lub metalowe nogi malowane proszkowo podtrzymują oskrzynię i blat wykonane z litego drewna lub płyty meblowej o różnej grubości. Płyta jest dostępna w wielu interesujących kolorach, do tego nie są jej straszne odbarwienia spowodowane działaniem promieni słonecznych czy rozlanym winem. Jest bardziej odporna na rysy niż lite drewno, a krawędzie zabezpieczone ABS-em podnoszą żywotność mebla. Jeśli cenią Państwo naturalność i ponadczasowość oraz nie obawiają się regularnych konserwacji, polecamy stół drewniany z litego drewna. Jest pokryty bejcą i lakierem, by wzmocnić jego trwałość oraz nadać mu wyjątkowego wybarwienia.

Ostatnie wpisy