Jakie łóżko dla 7 latka?

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Wybór łóżka dla siedmiolatka powinien być dobrze przemyślany. Sen odgrywa bowiem niezwykle znaczącą rolę w rozwoju dziecka, dlatego nie można pozwolić na to, aby był niekomfortowy.

Jakie łóżko dla 7 latka?

Wybór łóżka dla siedmiolatka powinien być dobrze przemyślany. Sen odgrywa bowiem niezwykle znaczącą rolę w rozwoju dziecka, dlatego nie można pozwolić na to, aby był niekomfortowy. Ponadto, dobrze dopasowane łóżko dla 7 latka dba o jego postawę i kondycję kręgosłupa. Oznacza to, że nie przyczynia się do powstawania wad, z którymi musiałoby borykać się w późniejszym czasie. Łóżko dla dziecka powinno być także wybrane z uwzględnieniem jego upodobań odnośnie kolorystyki, kształtu oraz wzoru. Zarówno dzieci, jak i dorośli lepiej czują się w przestrzeni, która wpisuje się w ich gust.

Jakie łóżko dla 7 latka wybrać, aby zagwarantować mu zdrowy i spokojny sen?

Należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze wzrost i wagę dziecka. Dzieci w tym wieku bardzo szybko rosną, co należy mieć na uwadze podczas zakupu łóżka. Najlepiej wybrać model nieco większy, który posłuży również, gdy dziecko będzie nastolatkiem. Jaki wymiar łóżka dla 7 latka będzie najlepszy? Dobrą opcją będą łóżka o wymiarach 80x200 cm. Jednak jeżeli Twoja pociecha lubi mieć nieco więcej przestrzeni w trakcie snu, można wybrać łóżka o wymiarach 90x200 cm. Po drugie – funkcjonalność. Dzieci potrzebują dużo przestrzeni do zabawy i nauki. Muszą mieć wystarczająco dużo miejsca na swoje książki, zabawki, pomoce naukowe i ubrania. Dlatego też warto postawić na łóżko, które zaoszczędzi nieco cennej przestrzeni, czyli łóżko piętrowe, które na wyższym poziomie mieści powierzchnię do spania, natomiast u dołu konstrukcji znajduje się biurko lub szafki.

Łóżko dla 7 latka – jaką stylistykę mebla wybrać?

Ważne są również preferencje dziecka. Siedmiolatek powinien sam zdecydować, jaka kolorystyka, kształt oraz wzór łóżka będzie dla niego najlepszy. To dziecko bowiem ma czuć się na nim swobodnie. Jednak czasami wyobraźnia dzieci potrafi zaskoczyć. Dlatego warto zdecydować się na model, który będzie kompromisem pomiędzy wymarzonym łóżkiem dziecka i rodziców, którzy zwracają przede wszystkim uwagę na funkcjonalność mebla. Ponadto, dzieci szybko dorastają, a ich upodobania zmieniają się z dnia na dzień, więc warto wziąć pod uwagę uniwersalne wzory, które na pewno będą podobać się dziecku nawet za kilka lat. Po dokładnym przeanalizowaniu tych czynników warto również pomyśleć o odpowiednim materacu i poduszkach, które poprawią jakość snu dziecka, ponieważ jak wspomniano wcześniej, w okresie dorastania sen jest niezwykle istotny. Jeśli chodzi o materac, musi on być przystosowany do jego wieku oraz wagi. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretny model, warto dokładnie sprawdzić, jaka opcja będzie najlepsza w przypadku Twojej pociechy.

Szukając łóżka dla siedmiolatka, warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu mks-meble.pl. Można w nim znaleźć komfortowe, funkcjonalne i bezpieczne dla najmłodszych meble.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając łóżko dla 7 latka?

Łóżko dla siedmiolatka powinno być nie tylko wygodne i funkcjonalne. Należy także zwrócić uwagę na wykonanie konstrukcji tego typu mebla. Bardzo istotne jest to, aby łóżko było bezpieczne. Dzieci uwielbiają skakać po łóżku, są ciągle w ruchu i czasami dochodzi do sytuacji, w których mebel ulega zniszczeniu. Wtedy pociecha może wyrządzić sobie krzywdę. Dlatego warto wybrać łóżko, które charakteryzuje się wykonaniem z najwyższej klasy materiałów.

Kwestia bezpieczeństwa dotyczy nie tylko łóżek, lecz także innych mebli do pokoju dziecięcego, takich jak komody, półki, szafy oraz biurka. Nie powinny one być wyposażone w elementy wykonane z cienkiego szkła lub mieć ostre krawędzie. Dzieci nie zwracają uwagi na to, że może stać się im krzywda podczas zabawy. O takie aspekty powinien zadbać rodzic. Dlatego warto sięgać po asortyment zaufanych sklepów, takich jak MKS MEBLE.

Wybierając łóżko dla 7 latka, warto zdecydować się także na modele wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak pojemnik na pościel. Będzie można w nim umieścić nie tylko tekstylia, lecz także zabawki lub inne rzeczy dziecka.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień