Jaka szafa do przedpokoju

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Przedpokój jest wręcz wymarzonym miejscem na szafę – będzie miał do niej dostęp każdy z domowników, by szybciej wyszykować się do wyjścia.

Jaka szafa do przedpokoju

Przedpokój jest wręcz wymarzonym miejscem na szafę – będzie miał do niej dostęp każdy z domowników, by szybciej wyszykować się do wyjścia. Wybór idealnego mebla nie jest jednak łatwy – w sklepie meblowym znajdziesz modele narożne, małe, duże, przesuwne, uchylne, a nawet na wymiar. Chcesz wiedzieć, jaka szafa do przedpokoju spełni Twoje potrzeby? Czytaj dalej, a dowiesz się, jak dobrać jej szerokość i głębokość, co może znaleźć się we wnętrzu i jaką rolę odgrywają drzwi. Na końcu pokażemy kilka propozycji, które przypadną do gustu miłośnikom nowoczesnych rozwiązań.

Szafa do przedpokoju – jaka, jeśli nie na wymiar?

Jeśli chcesz najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń, zastanów się nad szafą na wymiar. Dzięki temu wykorzystasz każdą wnękę, długość ściany, nie martwiąc się tym, że w ofercie brakuje mebla, który pasuje idealnie do projektu wnętrza. Szafa na wymiar dodatkowo pozwoli Ci lepiej wykorzystać wnętrze. Nie będziesz musiał iść na kompromis, decydując się na konkretną ilość półek, drążków lub szuflad.

Oczywiście nie jest to jedyna opcja. Jeśli nie chcesz mebli na wymiar, szafa do przedpokoju może zostać wybrana spośród standardowych modeli. Najważniejsze jest oczywiście dopasowanie jej rozmiarów – najmniejsze modele o szerokości 80-90 cm są odpowiednie do małych przedpokoi. Jeśli masz więcej miejsca, zastanów się nad modelem 120-140 cm, który pomieści wszystkie rzeczy należące do jednej osoby. Największe szafy do przedpokoju mogą charakteryzować się szerokością ponad 240 cm szerokości, pozwalając na zbudowanie imponującej garderoby.

Głębokość i inne ważne parametry

Podczas wyboru najlepszego mebla do przedpokoju zwróć uwagę na jego głębokość – najpłytsze szafy mają ok. 40-50 cm, jednak są to modele rzadko dostępne. Tradycyjna szafa mierzy od 55-65 cm głębokości, dzięki czemu koszule, płaszcze, marynarki nigdy nie będą gniotły się na wieszakach.

Szafa do przedpokoju powinna być ustawiona w taki sposób, by nie przeszkadzała nikomu w wygodnym poruszaniu się po domu – możesz w niej przechowywać zarówno codzienne ubrania, jak i wykorzystać ją jedynie na odzież wierzchnią, a nawet jako schowek na miotły, odkurzacz i inne domowe rzeczy. Wyjątkowym modelem są szafy na buty, które jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone na obuwie dla całej rodziny.

A może szafa narożna do przedpokoju?

Ciekawym rozwiązaniem są także szafy narożne określane jako najbardziej pojemne modele. Są zaprojektowane na kształcie trójkąta ze ściętymi rogami, dzięki czemu idealnie wpasowują się w róg pokoju. To doskonałe rozwiązanie zarówno do większych, jak i mniejszych pomieszczeń.

Jaka szafa do przedpokoju będzie najlepsza – kilka słów o drzwiach

Każda wąska szafa i modele szersze mają drzwi chroniące przed zabrudzeniami. Do wyboru są trzy popularne rodzaje: modele przesuwne, uchylne i składane. Szafy z drzwiami przesuwnymi są nowoczesnym rozwiązaniem polecanym szczególnie do ograniczonej przestrzeni. Jeśli wolisz tradycyjne szafy do przedpokoju, polecamy modele uchylne – ich dużą przewagą jest obecność szuflad, szafek i innych elementów, których często brakuje w modelach przesuwnych. Szafy do przedpokoju mogą nawet mieć drzwi składane, które zsuwa się w jedną stronę, a także kosze cargo.

Zastanów się, czy bardziej odpowiada Ci szafa do przedpokoju z gładkimi, matowymi lub błyszczącymi frontami, która nie będzie wyróżniała się na tle aranżacji czy model z lustrem. Lustro jest fantastycznym dodatkiem do małych wnętrz – doświetla i powiększa je optycznie.

Wnętrze, czyli jaka szafa do przedpokoju będzie funkcjonalna

Zanim zdecydujesz się na gotową szafę jednodrzwiową lub dwudrzwiową, dokładnie sprawdź jej wnętrze, by nie martwić się o utrzymanie porządku. Podstawą są oczywiście półki, w tym półki na buty, które mogą być wyposażone w specjalne akcesoria. Większość szaf ma także solidne drążki, które bez trudu utrzymają najcięższe kurtki – wysokość wnęki z drążkiem powinna być dopasowana do tego, co planujesz w niej przechowywać. Krótsze wnęki są odpowiednie tylko do bluzek, spodni, spódnic i wybranych kurtek.

Jaka szafa do przedpokoju ułatwi Ci uporządkowanie drobiazgów? Model z szufladami lub koszami – sprawdź, czy wybrany produkt ma je w zestawie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień