Jaka szafa do małego pokoju

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Jeśli ogranicza cię przestrzeń, każdy mebel musi być wybrany z uwagą. Dowiedz się, jaka szafa do małego pokoju będzie najlepsza – czy jest to model wnękowy, przesuwny, narożny, a może z drzwiami uchylnymi?

Jaka szafa do małego pokoju

Jeśli ogranicza cię przestrzeń, każdy mebel musi być wybrany z uwagą. Dowiedz się, jaka szafa do małego pokoju będzie najlepsza – czy jest to model wnękowy, przesuwny, narożny, a może z drzwiami uchylnymi? Podpowiemy także, jak dobrać gabaryty mebla, na co zwrócić uwagę pod kątem materiałów i wnętrza oraz jak dopasować go do pozostałego wyposażenia. Wszystko w Twoich rękach!

Polecane szafy do małego pokoju

Szafa do sypialni i do innych wnętrz musi być funkcjonalna, modna i do tego nie zajmować zbyt wiele miejsca. Niestety w małym pokoju trudniej jest znaleźć optymalne rozwiązanie, które zadowoli każdego domownika.

Szafy wnękowe

Jedną z najlepszych szaf do małego pokoju będzie model wnękowy – możesz wykonać ją na całą szerokość ściany lub w małej wnęce, aby wtopiła się w płaszczyznę pokoju, stając się niewidocznym elementem. Wykorzystaj jej wnętrze do granic możliwości – zorganizuj tyle półek i drążków, ile potrzebujesz, by wygodnie uporządkować rzeczy.

Szafy przesuwne

Uniwersalnym rozwiązaniem są szafy przesuwne – ten model sprawdzi się zarówno w sypialni, przedpokoju, sypialni, jak i w domowym gabinecie. Dlaczego? Będzie idealny jako szafa do małego pokoju, gdyż skrzydła drzwi przesuwają się po prowadnicach i nie wymagają dodatkowej przestrzeni podczas ich otwierania. Wnętrze modelu przesuwnego można dopasować do swoich potrzeb, uzupełniając je o półki i drążki wedle swoich potrzeb.

Szafy narożne

Jaka szafa do małego pokoju będzie najlepsza, by zastąpić modele przesuwne i wnękowe? Polecamy meble narożne, które oryginalnie prezentują się w wielu wnętrzach. Są to modele na planie trójkąta ze ściętymi rogami, doskonale wpasowujące się w róg pokoju. Dzięki temu wykorzystasz każdy centymetr wnętrza – drzwi uchylne znajdują się na środku i są zwykle dosyć wąskie.

Szafa modułowa

Szafy systemowe nie są pierwszym wyborem w przypadku małych pomieszczeń, ale polecamy je szczególnie do pokoi młodzieżowych. Dzięki nim urządzisz w kilka chwil funkcjonalną meblościankę, stawiając wiele modułów obok siebie. Taka szafa do małego pokoju może być przesuwna, z drzwiami uchylnymi i narożna, dlatego przed zakupem dokładnie sprawdź jej parametry.

Nietypowe szafy do małego pokoju

W małym pokoju liczy się oszczędność miejsca i sprytne rozwiązania, dlatego możesz zastanowić się nad zastąpieniem tradycyjnej szafy małą garderobą. Zasłoń wejście zasłoną, taflą szkła lub drzwiami przesuwnymi mocowanymi do ściany.

Jaka szafa do małego pokoju – wymiary, design i inne detale

Czym kierować się podczas wyboru szafy? Polecamy sprawdzenie jej wymiarów – dokładnie zmierz dostępną przestrzeń i dopasuj do niej mebel, szczególnie jeśli nie zamawiasz produktu na wymiar. Model przeznaczony do przechowywania ubrań powinien mieć 55-60 cm głębokości, by sukienki, płaszcze i marynarki na wieszakach nie gniotły się we wnętrzu. Warto maksymalnie wykorzystać wysokość mebla, dlatego polecamy mebel mierzący przynajmniej 216-220 cm lub więcej.

Z jakiego materiału powinna być wykonana szafa do małego pokoju? Modele z litego drewna dębowego, bukowego lub sosnowego są ciężkie i trwalsze od modeli z płyt wiórowych i laminowanych, jednak są o wiele bardziej kosztowne i często mniej nowoczesne. Dlatego polecamy produkty z płyt, które są wzmacniane na obrzeżach i frontach specjalnymi foliami. Do ich produkcji wykorzystuje się także dodatki aluminium, stali nierdzewnej, szkła i tworzywa sztucznego, dzięki czemu zyskują swój niepowtarzalny wygląd.

O tym także pamiętaj

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, jaka szafa do małego pokoju będzie najlepsza, odpowiedz sobie na pytanie, co będziesz w niej przechowywać. W końcu nie są to wyłącznie meble przeznaczone na odzież. Szafy węższe do przedpokoju np. o głębokości 40 cm, są idealne jako pojemna garderoba na buty. Po otwarciu drzwi ujrzysz mnóstwo półek doskonałych na obuwie dla całej rodziny. W małym pokoju w szafie możesz przechować także odkurzacz, miotłę, deskę do prasowania i inne rzeczy, które nie mieszczą się w innych meblach.

Pamiętaj także o tym, że ważny jest design – wybierz model modułowy, jeśli chcesz być pewny, że będzie pasował do reszty wyposażenia lub sprawdź dokładnie nazwę okleiny. Uniwersalne są białe szafy do małego pokoju dziennego, które mogą zlać się z kolorem ścian, jak i subtelnie wyróżniać się na ich tle.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień