Co oznacza głębokość łóżka?

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Łóżko to mebel, który znaleźć można w każdym domu. Poszczególne modele różnią się między sobą kolorem, konstrukcją, stylem czy dodatkowym wyposażeniem.

Co oznacza głębokość łóżka?

Łóżko to mebel, który znaleźć można w każdym domu. Poszczególne modele różnią się między sobą kolorem, konstrukcją, stylem czy dodatkowym wyposażeniem. To, co jest jednak najważniejsze, to wymiary łóżka, od których w głównej mierze będzie zależeć nasza wygoda. Przed zakupem warto szczegółowo zapoznać się z wysokością, szerokością czy powierzchnią spania łóżka, a także z jego głębokością, która wbrew pozorom ma duże znaczenie dla komfortu podczas snu lub codziennego wypoczynku.

Głębokość łóżka i inne wymiary – jak wpływają na komfort użytkowania?

Wybierając meble do swojego domu lub mieszkania, pierwsze, na co zwraca się uwagę, to ich wymiary. Przykładowo decydując się zakup szafy do przedpokoju, należy sprawdzić, jaka jest jej wysokość, a w przypadku meblościanki bardziej powinna interesować nas jej szerokość. Jednak tak naprawdę wszystko zależy od układu pomieszczenia, jego wielkości i indywidualnych preferencji klienta. Jak natomiast sprawy wyglądają w przypadku zakupu łóżka? Tu zadanie jest nieco bardziej skomplikowane, ponieważ oprócz aspektów funkcjonalnych, ważna jest maksymalna wygoda i komfort.

Łóżko to podstawowy element wyposażenia każdej sypialni. Jest to mebel, który powinien nie tylko dobrze wyglądać, ale także służyć naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Dlatego tak ważny jest świadomy i dobrze przemyślany wybór. W tym celu należy zaznajomić się z konstrukcją łóżka, zastosowanymi materiałami oraz wymiarami. Większość modeli łóżek opisywana jest za pomocą takich parametrów jak wysokość, szerokość, wymiary powierzchni spania oraz głębokość, której omówieniem zajmiemy się w tym artykule.

Polecamy wygodne i niezawodne łóżka dla dzieci, młodzieży i dorosłych MKS MEBLE.

Wymiary łóżek – co oznacza głębokość łóżka?

Zastanawiasz się, co oznacza głębokość łóżka? Wbrew pozorom informacja o tym parametrze dla każdego z nas powinna być bardzo cenna. Głębokość łóżka to nic innego jak głębokość osadzenia materaca, a mówiąc jeszcze prościej – wysokość ramy łóżka. W głównej mierze zależy ona od wysokości stelaża – im będzie ona wyższa, tym wyższa musi być rama łóżka. Wszystko po to, aby zabezpieczyć materac przed ewentualnym zsunięciem się. Najważniejsze zasady dotyczące głębokości łóżka i doboru materaca przedstawiają się następująco:

  • materac powinien być zagłębiony w ramie mebla na co najmniej 3 centymetry,
  • najlepiej, jeśli materac zagłębia się w ramie na głębokość odpowiadającą 30-70% swojej powierzchni,
  • materac musi wystawać ponad ramę łóżka – najlepiej, jeśli będzie to około 4-10 centymetrów.

Dlaczego głębokość łóżka jest tak ważna?

Głębokość łóżka to kluczowy parametr, który bezpośrednio przekłada się na komfort użytkowników. Złe dopasowanie głębokości do materaca i odwrotnie może skutkować wieloma niedogodnościami, w tym, jak już wspomniano, uciążliwym zsuwaniem się materaca z powierzchni zakupionego mebla. Wybierając więc łóżko do sypialni, warto zwrócić uwagę na głębokość konstrukcji, nie zapominając przy tym o prawidłowym doborze wysokości materaca.

Co oznacza głębokość łóżka? Świadomy wybór to podstawa

Bardzo często się zdarza, że zbyt pochopny wybór mebla skutkuje późniejszym niezadowoleniem użytkowników. Jak więc zapobiec podobnym sytuacjom? W tym celu należy dobrze się zastanowić nad zakupem, a przede wszystkim skonsultować go ze sprzedawcami. Dysponują oni fachową wiedzę i na pewno chętnie Państwu doradzą w każdej kwestii – niezależnie od tego, czy będzie to łóżko, garderoba czy komoda do salonu. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż kierowanie się swoją, często zgubną intuicją bądź poleganie na radach znajomych bez doświadczenia.

Tagi: łóżko
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień