Ściana za łóżkiem w sypialni - co powiesić i jak udekorować?

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Stoisz przed swoim łóżkiem, a ściana za nim wygląda nudno, niepraktycznie i nie masz pomysłu na to, co z nią zrobić? Możesz chwycić za pędzel lub klej do tapet i odmienić ją w kilka chwil.

Ściana za łóżkiem w sypialni - co powiesić i jak udekorować?

Stoisz przed swoim łóżkiem, a ściana za nim wygląda nudno, niepraktycznie i nie masz pomysłu na to, co z nią zrobić? Możesz chwycić za pędzel lub klej do tapet i odmienić ją w kilka chwil. Nie jesteś przekonany, czy to wystarczy? Mamy dla ciebie mnóstwo pomysłów na to, co powiesić nad łóżkiem i jak udekorować ścianę, by nabrała głębi, wyrazu, a także pomogła ci przechować wszystko, co nie mieści się w pozostałych meblach. Czytaj dalej, by odkryć tajemnice projektantów wnętrz i urządzić sypialnię marzeń.

Ściana w sypialni za łóżkiem - dlaczego jest tak ważna?

Ściana za łóżkiem w sypialni jest najważniejszą ścianą w całym pomieszczeniu. Jest tak dlatego, że oddziela strefę wypoczynkową od pozostałych stref w sypialni (np. toaletki lub kącika z burkiem), dodatkowo eksponuje mebel i często jest pokryta materiałem zabezpieczającym.

Ściana za łóżkiem - tapeta i farba

Najpopularniejszym rozwiązaniem, które trafia w gusta każdego, są tapety i farby. Dzięki nim nie poświęcisz zbyt wiele czasu na dekorowanie ściany za łóżkiem, osiągając imponujące efekty. Jeśli marzysz o wnętrzu w stylu industrialnym, poszukaj tapety z motywem starych fabryk, miast, a jeśli chcesz przenieść się w chmury, motywu pięknych białych obłoków na tle błękitnego nieba. Możliwości są praktycznie nieograniczone, dlatego jest to rozwiązanie do każdego stylu wnętrza. Wybierając tapetę pamiętaj o jej podłożu - zwykła papierowa może szybko ulec zniszczeniu, dlatego poszukaj modeli winylowych i innych trwalszych produktów.

Co nad łóżkiem w sypialni wygląda lepiej niż farba? Ogromna paleta barw sprawi, że ściana za wezgłowiem zacznie odgrywać pierwsze skrzypce. Co prawda w sypialni zaleca się stonowane barwy, które dają ukojenie, ale możesz pozwolić sobie na ciekawe faktury, a nawet kolory - pamiętaj, że nawet wypoczywając w łóżku nie będziesz oglądał akurat tej ściany, dlatego może być ważnym akcentem we wnętrzu.

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem - cegła, deski i kamień

W zależności od tego, w jakim stylu jest twoje łóżko, szafki nocne i inne meble, możesz postawić na naturalne materiały. Wymagają więcej pracy podczas montażu i są bardziej kosztowne od farby oraz tapety, jednak dają niesamowity przestrzenny efekt i naturalność.

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem? We wnętrzach loftowych doskonale wygląda czerwona licówka, a w skandynawskich bielona deska ułożona poziomo, która poprawi wrażenia optyczne. Drewniane ściany są pełne uroku i klasy, do tego zaskakują różnorodnością. Mogą to być pełne panele, deseczki ułożone w ciekawe kształty, a także inne nietypowe rozwiązania np. przechodzące na sufit. Wiele osób wybiera także panele lamelowe nazywane ażurowymi, które wyglądają lekko i nowocześnie. Ścianę w sypialni za łóżkiem może przyozdobić także fornir, który dodaje przytulności i ciepła, a do tego zachwyca niespotykanym wybarwieniem i układem słojów.

Ściana za łóżkiem w sypialni pełna roślin

Kochasz naturę i nowoczesne rozwiązania? Z roku na rok wzmacnia się trend eko, który za wszelką cenę wprowadza rośliny do naszych wnętrz. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je także w sypialni! Jeśli ustawisz naprzeciwko nich lustro, efekt będzie jeszcze mocniejszy.

Stwórz dekorację nad łóżkiem w formie panelu z mchem chrobotkiem. To wyjątkowy mech, który nie potrzebuje podlewania, a jedynie okazjonalnego spryskiwania. Zieleń za łóżkiem ułatwi ci relaks i wyciszenie się po każdym ciężkim dniu. Mech chrobotek to doskonały pomysł do wnętrz skandynawskich i nowoczesnych. Wolisz inne pomysły? Na tylnej ścianie urządź kilka półek, na których ustawisz doniczki z ulubionymi kwiatami - pamiętaj, im bardziej bujne i egzotyczne, tym lepszy efekt.

Sypialnia - tapicerowana ściana za łóżkiem

Ściana nad łóżkiem może zostać wykończona panelami tapicerowanymi. To najlepsze rozwiązanie dla każdej osoby, która zakupiła łóżko drewniane lub tapicerowane bez wezgłowia. Dzięki niemu ściana stanie się doskonałym oparciem podczas lektury, poprawią się jej właściwości izolacyjne, a do tego pokój będzie bardziej przytulny. Panele mocuje się z pomocą kleju montażowego lub taśmy dwustronnej z rzepem.

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem

Aranżacja ściany nad łóżkiem w sypialni w stylu retro

Lubisz klimaty retro? Zastanów się nad sztukaterią, która pełni dekoracyjną rolę w każdej sypialni. Zapełnia i porządkuje przestrzeń, a jeśli znajdzie się na innych ścianach, może pomóc w wydzieleniu stref w pomieszczeniu o znacznym metrażu. Sztukateria powinna być pomalowana na ten sam kolor co ściana, by mogła się z nią stopić.

Co nad łóżko w sypialni - pomysły dla moli książkowych

Regał z ulubionymi powieściami nie mieści się w sypialni, a ty zastanawiasz się nad tym, jaka będzie najlepsza dekoracja ściany nad łóżkiem? Oczywiście półki na książki! Jeśli uwielbiasz czytać i nie masz miejsca w salonie na urządzenie wymarzonej domowej biblioteczki, wykorzystaj ścianę za łóżkiem. Zaprojektuj półki i wsuń mebel we wnękę lub zapełnij całą ścianę, umieszczając je np. po bokach, pomijając środek. Efekt z pewnością przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania.

Co na ścianę nad łóżkiem w sypialni - panele 3D

Panele 3D od lat cieszą się rosnącą popularnością. Są często wykonane z pluszu lub filcu, a projektanci prześcigają się w pomysłach na najciekawszy projekt. Z paneli możesz ułożysz efektowne kompozycje ozdabiając fragment lub całą ścianę. Modne są tzw. plastry miodu, jak i panele wykonane z gipsu, drewna, miękkiej pianki, ułożone na kształt rombów, trójkątów, naśladujące morskie fale, łupany kamień i inne. Jeśli chcesz, by ściana nad łóżkiem zaczęła odgrywać pierwsze skrzypce, podkreśl ją odpowiednio dobranym oświetleniem.

Co powiesić nad łóżkiem - pomysły na domową galerię

Zastanawiasz się nad tym, co powiesić nad łóżkiem w sypialni? Niezwykle modne są fotoobrazy i plakaty, które zaprojektujesz samodzielnie lub wybierzesz spośród tysięcy modnych wzorów. Można pokusić się o jeden duży obraz, oczywiście mniejszy niż zewnętrzne wymiary łóżka, lub zawieszenie dwóch lub trzech mniejszych plakatów. Pamiętaj o tym, że rama ma ogromne znaczenie w finalnym efekcie. Cienka, w neutralnym wybarwieniu podkreśla nowoczesne wnętrza, a bogato zdobiona w stylu glamour, retro, eleganckim.

Jeśli chcesz podkreślić swoje wartości, zawieś zdjęcia najbliższych, tworząc przepiękną galerię zdjęć. Dekoracja nad łóżkiem jest dla ciebie, nie dla innych, dlatego nie bój się być sobą.

Ściana za łóżkiem w sypialni - porady do małych wnętrz

Jak ozdobić ścianę w małej sypialni? Spróbuj powiększyć ją optycznie wieszając modne lustro np. w okrągłej ramie z paskiem do zawieszenia. Dzięki niemu pokój wyda się większy i będzie lepiej doświetlony. Polecamy także zastosowanie wspomnianych wcześniej materiałów z naciskiem na wrażenia optyczne - wiele z nich może podwyższyć lub poszerzyć optycznie sypialnię.

Ściana w sypialni za łóżkiem w zabudowie

Chcesz maksymalnie wykorzystać ścianę za łóżkiem? Pomyśl o zabudowie, która stanie się praktyczną dekoracją na lata. Dzięki niej przechowasz wszystkie rzeczy nie mieszczące się w szafie i w komodzie, tworząc spójną całość. Wybierz zabudowę prostą i minimalistyczną, jeśli chcesz, by sprawiała wrażenie jednej płaszczyzny.

Zagłówek, czyli ściana za łóżkiem w sypialni dla lubiących czytać

Wspominaliśmy już o możliwości wyłożenia ściany panelami tapicerowanymi, jednak zagłówki mogą być wykonane z różnych materiałów. Wezgłowie mocowane do ściany jest stabilne, wytrzymałe i chroni ją przed wycieraniem. Możesz wykonać je samodzielnie np. z poduszek bądź wykorzystać dostępne panele. W wielu sklepach czekają gotowe wezgłowia, które w mgnieniu oka odmienią wygląd twojej sypialni.

Co nad łóżkiem w sypialni pokaże co czujesz?

Naszym ostatnim pomysłem na dekorację ściany nad łóżkiem są modne napisy. Możesz zamówić dużą naklejkę, nawet według własnego pomysłu, lub poszukać neonu i innych ciekawych rozwiązań. Dzięki temu w kilka chwil wyrazisz swoje uczucia, poglądy, pasje i w modny, minimalistyczny sposób ozdobisz sypialnię.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień