Jaka narzuta, kołdra i materac na łóżko 160x200

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Wybrałeś już łóżko do swojej nowej sypialni, jednak stoisz przed dylematem i nie wiesz, co z resztą akcesoriów? Podpowiemy Ci, jaki materac będzie najlepszy, wyjaśniając różnice między modelami bonellowymi, kieszeniowymi i piankowymi.

Jaka narzuta, kołdra i materac na łóżko 160x200

Wybrałeś już łóżko do swojej nowej sypialni, jednak stoisz przed dylematem i nie wiesz, co z resztą akcesoriów? Podpowiemy Ci, jaki materac będzie najlepszy, wyjaśniając różnice między modelami bonellowymi, kieszeniowymi i piankowymi. Dowiesz się również, jak dobrać kołdrę pod kątem rozmiaru i właściwości oraz jak znaleźć najlepszą narzutę. W końcu nie chodzi wyłącznie o aspekty wizualne, ale także praktyczne. Czytaj dalej, by przekonać się, że wybór nie musi być wcale trudny i czasochłonny.

Jaki materac do łóżka 160x200 spełni Twoje marzenia o wygodnym śnie

Masz problem z tym, by wygodnie się wyspać i obudzić w pełni wypoczętym? Przyczyną może być źle dobrany materac, który jest zbyt miękki, twardy lub jego budowa nie odpowiada Twoim potrzebom. Jak znaleźć idealny model dla siebie?

Zacznij od określenia swoich potrzeb – najpopularniejsze są materace bonellowe, kieszeniowe i piankowe. Bonell jest określany jako wersja niskobudżetowa. We wnętrzu materaca 160x200 znajdują się połączone ze sobą sprężyny, dzięki którym produkt charakteryzuje się progresywną twardością. Oznacza to, że im większy nacisk, tym większa siła wyporu. Niestety bonell jest odradzany w przypadku dwóch osób. Lepszym wyborem będzie model kieszeniowy, w którym sprężyny ukrywa się w specjalnych kieszonkach. Dzięki temu każdy wyśpi się wygodnie, a materac posłuży przez wiele lat.

Modele piankowe i lateksowe

Jaki wybrać materac do łóżka 160x200 cm, jeśli nie odpowiadają Ci wcześniejsze propozycje? Koniecznie zobacz materace 160x200 piankowe i lateksowe. Modele z pianki zapewnią wygodny sen dwójce osób nawet wtedy, gdy jedna śpi niespokojnie, a do tego są antyalergiczne i antygrzybiczne. Są to modele lekkie, które nie sprawiają trudności w przenoszeniu czy zmianie strony. Modele wyższej klasy reagują na ciężar ciała i temperaturę. Modele lateksowe mają zbliżone właściwości, jednak są nieco cięższe i twardsze od pianki.

Kilka słów o twardości i innych parametrach

Co powinieneś wiedzieć, zastanawiając się nad tym, jaki materac do łóżka 160x200 cm będzie najlepszy? Zwróć uwagę na jego detale – zdejmowany pokrowiec, dodatkowe wkładki z kokosa, strona „zimowa” i „letnia” oraz twardość.

Najbardziej uniwersalne to H2 i H3, H1 to najmiększe materace, a H4 i H5 najtwardsze. Abyś mógł wygodnie się wyspać, ważna jest także wysokość. Materac wybiera się najczęściej w drugiej kolejności, po łóżku i stelażu, dlatego zwróć uwagę na to, jak głęboko będzie wsuwał się w ramę. Niekiedy wystarczy materac o grubości 15 cm, a w innym przypadku potrzebujesz modelu o wysokości min. 20 cm. Chcesz poznać swoje możliwości? Zobacz ofertę dużych sklepów, takich jak MKS MEBLE – czekają w nim różnorodne modele dopasowane do Twoich potrzeb.

Jaka kołdra na łóżko 160x200 zapewni idealne okrycie?

Kołdra, podobnie jak materac, powinna spełniać indywidualne potrzeby. Zanim zaczniesz szukać odpowiedniego rozmiaru, zastanów się nad jej grubością i właściwościami. Popularne są modele antyalergiczne, wypełnione włóknami poliestrowymi, które dzięki specjalnym przeszyciom nie zbijają się i wystarczają na wiele lat. Mogą to być kołdry letnie, czyli cieńsze, z mniejszą ilością wypełnienia, jak i zimowe, czyli grubsze, gwarantujące wyższy komfort. Drugim popularnym rodzajem kołder są modele puchowe, wypełnione naturalnych puchem gęsim. Na rynku znajdziesz także kołdry wełniane, które są polecane np. na bóle reumatyczne.

Jaki rozmiar kołdry na łóżko 160x200 będzie dla Ciebie najlepszy? Z pewnością nie powinien być mniejszy, niż rozmiar łóżka, dlatego minimalna wielkość to 160x200 cm. Jeśli lubisz dobrze się otulić, pomyśl nad większym rozmiarem, np. 180x200 cm – nawet te 20 cm robi różnicę. Największe kołdry mierzą 220x200 cm – jest to doskonały model dla pary, która chce się otulić, nawet śpiąc obok siebie. Nie musisz martwić się tym, że będzie spadała z łóżka – nawet podczas ścielenia nie wybrudzi się od podłogi, jeśli odpowiednio dobierzesz wysokość mebla.

Jaka kołdra na łóżko 160x200 zapewni idealne okrycie?

Jaka narzuta na łóżko 160x200 będzie najlepsza?

Gdy wybrałeś już materac i wiesz, jaka powinna być kołdra, by dobrze otuliła Ciebie i Twoją drugą połówkę podczas snu, nadszedł czas na narzutę. Nie jest ona koniecznym wyposażeniem w każdej sypialni, ale dzięki niej łóżko będzie wyglądało bardziej estetycznie nawet po ścieleniu. Ten element różni się fakturą, kolorem, stylem, dzięki czemu bez trudu podkreślisz aranżację w każdym stylu.

Jaki rozmiar narzuty na łóżko 160x200 będzie najlepszy? Istnieje kilka prostych sposobów na dobranie okrycia. Najpierw zastanów się nad tym, czy chcesz umieścić ją na górze pościeli czy włożyć pod materac. W większości przypadków jest to pierwsza opcja.

Narzuta na pościeli lub pod materacem

Aby dobrać rozmiar narzuty na łóżko 160x200 cm, ważna jest szerokość i długość mebla, a także jego wysokość od podłogi. Możesz samodzielnie zmierzyć te wymiary i poszukać produktu, który jest zbliżony do końcowych wartości lub wybrać narzuty o wymiarze 220x260 cm lub 260x250 cm, które luźno przykryją pościel i materac. Jeśli wkładasz narzutę pod materac, należy dodać do siebie szerokość i wysokość łóżka oraz przewidzieć 10 cm na zakładki.

O czym jeszcze pamiętać podczas wyboru narzuty na łóżko 160x200 cm? Oczywiście o estetyce! Zastanów się nad tym, jakie są kolory przewodnie we wnętrzu i z uwagą dobierz fakturę. Czy jesteś w stanie dopasować ją do szafy, stylistyki lustra, a może dekoracji nad wezgłowiem? Tkanina powinna wyróżniać się wysoką jakością i łatwością w utrzymaniu czystości, szczególnie jeśli mieszkasz z dziećmi

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień