Małe stoły do kuchni

Szerokość Wysokość Głębokość Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Cena
,- ,-
Filtruj

Stół w kuchni to wyjątkowe miejsce, przy którym spotykają się wszyscy domownicy. To tam odbywają się zażarte dyskusje, jest wypijana poranna kawa lub herbata oraz odbywają się wspólne turnieje w gry planszowe. Niestety nie każdy z nas dysponuje przestronnym wnętrzem, które pomieści meble w dowolnym rozmiarze. Przychodzimy jednak na pomoc, oferując małe stoły do kuchni dedykowane dla 2-4 osób. Są to rozwiązania kompaktowe, solidne, o ciekawej formie i wykonane z precyzją. Stoły małe do kuchni można oczywiście ustawić w innych pomieszczeniach lub dowolnie przestawiać, gdy zajdzie taka potrzeba – to uniwersalne meble do nowoczesnych domów. Zapraszamy do składania zamówień i porównywania produktów – nasi eksperci służą pomocą, dlatego jeśli pojawią się pytania, zapraszamy do kontaktu.

Dobieramy stoły do kuchni – małe wymiary do niewielkich wnętrz

Małe stoły kuchenne cechują się wysokością 74-79 cm, dzięki czemu siedzenie przy nich jest wygodne i nie sprawia dyskomfortu. Wymiary blatu różnią się między modelami, dlatego warto pomierzyć wolną przestrzeń i wybrać najlepsze rozwiązanie. Stoły małe do kuchni o szerokości w granicy 70-80 cm i zbliżonej głębokości są odpowiednie dla pary – jeśli chcą Państwo zjeść posiłek we czwórkę, lepszym wyborem będą modele o średnicy w granicy 100-120 cm. Do małych wnętrz rekomendujemy także stoły rozsuwane, czyli modele, które są wyposażone w wiele mechanizmów pozwalających rozszerzyć powierzchnię blatu. W przypadku dzielonego blatu są to najczęściej prowadnice łożyskowe, które pozwalają równocześnie lub nierównocześnie rozsunąć oba elementy. W oskrzyni mieści się jedna lub dwie dostawki, które uzupełniają powstałą przestrzeń.

Solidne stoły kuchenne – małe, ale ponadczasowe

Małe stoły do kuchni są produkowane z płyty meblowej o różnej grubości, która jest odporna na wilgoć, rysy i doskonale prezentuje się w nowoczesnych przestrzeniach. Okleina sprawia, że wyższe temperatury i promieniowanie UV nie są jej straszne, a brzegi zabezpieczone tworzywem ABS dodatkowo podnoszą jej żywotność. Ogromną zaletą takich małych stołów do kuchni jest mnogość wzorów. Okleina doskonale imituje naturalne usłojenie, beton, a także jest dostępna w jednolitym kolorze. Drewniane stoły do kuchni małe mogą być również wykonane z litego drewna. To idealna propozycja dla miłośników naturalnych materiałów, którzy szukają ponadczasowych mebli. Takie egzemplarze są masywniejsze, jednak wymagają większej dbałości. Drewno ma powłokę bejcy i lakieru, dzięki czemu jest bardziej odporne na codzienne zużycie. Niektóre modele są wzbogacone o szklany blat, o metalowe nogi malowane metodą proszkową i inne dodatki, które nadają nietuzinkowego wyglądu.

Okrągłe i kwadratowe małe stoły kuchenne, które podkreślą wystrój domu

Okrągłe stoły kuchenne małe mają wielu zwolenników – prezentują się subtelniej, może wokół nich usiąść więcej osób, do tego są bezpieczniejsze dla aktywnych pociech. Z drugiej strony warto pamiętać o tym, że wymagają więcej miejsca, dlatego nie każdy będzie chciał się na nie zdecydować. Kwadratowe stoły małe do kuchni łatwiej dosunąć do narożnika, do ściany, zyskując wolną przestrzeń. Prezentują się jednak bardziej kanciasto i muszą korespondować z pozostałym wyposażeniem, aby powstała spójna aranżacja.

Potrzebują Państwo drobnych wskazówek odnośnie do designu? Małe stoły kuchenne w stylu skandynawskim to modele proste, minimalistyczne, w kolorze białym, dąb sonoma lub z kompozycją obu tych barw. Modele z nutą glamour będą pięknie połyskiwały – rekomendujemy szklany blat lub kontrastujące połączenie barw, które doda wnętrzu więcej luksusowości. Klasyczne, małe stoły kuchenne są pozbawione zdobień, ale mają fazowane krawędzie oraz rzeźbione nogi. Przeważającą część naszej oferty stanowią modele w stylu nowoczesnym, a więc proste, minimalistyczne i przede wszystkim praktyczne. Ich oblicze może się zmieniać, gdyż przygotowaliśmy stoły małe do kuchni w jednej barwie, jak i z ciekawymi wstawkami, aby każdy samodzielnie podjął decyzję, jakie wyposażenie będzie najlepiej prezentowało się obok lodówki, kuchenki i zlewu.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy