Szafki pod piekarnik

Szerokość Wysokość Głębokość Rodzaj mebla Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Rodzaj mebla
Cena
,- ,-
Filtruj

Szafki pod piekarnik

Jeśli samodzielnie urządzają Państwo kuchnię, dobierając szafki stojące i wiszące, niezbędnym elementem będą meble kuchenne do zabudowy piekarnika. Bez niego naprawdę trudno wyobrazić sobie przygotowanie pysznego ciasta lub obiadu dla rodziny, a ustawiania modelu wolnostojącego nie gwarantuje spójnej i modnej aranżacji na lata. W naszym sklepie internetowym MKS MEBLE znajdą Państwo liczne produkty z szufladami, z otwartą półką i modele standardowe, do których po prostu wsuwa się sprzęt AGD. Zapraszamy do poznania dostępnych produktów i dalszej lektury - poznają Państwo odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane trakcie wyboru tego typu mebla.

Szafka stojąca do zabudowy piekarnika - szczególna konstrukcja mebla

Szafka stojąca pod piekarnik nie posiada frontu - składa się z bocznych płyt, jednej dolnej, tyłu oraz nóżek zakrytych cokołem. Taka konstrukcja zapewnia jej funkcjonalność: wygodnie zamocują w niej Państwo sprzęt AGD do zabudowy, a na górze umieszczą płytę grzewczą. Czasami meble są pozbawione tyłu, by wygodniej podłączyć wszystkie elementy instalacji.

Jeśli chcą Państwo rozdzielić oba urządzenia AGD, polecamy szafki pod piekarnik w zestawie z blatem, który może zostać docięty na wymiar. Meble kuchenne pod zabudowę piekarnika z szufladami lub jedną szufladą są doskonałym pomysłem na przechowanie pokrywek od garnków i patelni. Szuflady wysuwają się na prowadnicach rolkowych lub fronty posiadają mechanizm barkowy, który umożliwia odchylenie ich w dół. Wiele mebli zamiast szuflad posiada otwartą wnękę, w której można umieścić niewielkie, wąskie przedmioty.

Wymiary szafki pod piekarnik

Wymiary szafki pod piekarnik należy dopasować do dostępnych na rynku urządzeń AGD. Ich szerokość wynosi 60 cm, a głębokość w zakresie 50-60 cm. Wysokość mebla pod zabudowę piekarnika wynosi ok. 80-85 cm, jednak samo miejsce do zainstalowania sprzętu jest zazwyczaj niższe. Polecamy porównanie specyfikacji wybranego urządzenia z dostępnymi w kategorii produktami. Warto pamiętać o tym, że meble kuchenne pod zabudowę piekarnika to również wysokie słupki, które mogą mierzyć nawet 200-220 cm. W tym wypadku korzystanie ze sprzętu będzie wygodniejsze, nie wymagając ciągłego pochylania się. Słupki do kuchni są świetnym wyborem dla każdego, komu brakuje przestrzeni na przechowywanie rzeczy i woli zrezygnować z szerokiego blatu roboczego.

Z jakich materiałów jest wykonana szafka do zabudowy pod piekarnik?

Szafka do zabudowy piekarnika jest produkowana z wytrzymałej i praktycznej płyty laminowanej o grubości 14 mm, 16 mm, rzadziej 22 mm. Jeśli w zestawie znajduje się blat, wykonuje się go z tego samego materiału, ale o grubości ok. 36 mm. Płyta laminowana to bardzo praktyczne rozwiązanie - jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, plamy powstające podczas gotowania są łatwe do usunięcia, do tego świetnie znosi wyższe temperatury. Jest wykańczana w macie lub na wysoki połysk (front), dzięki czemu bez problemu dopasują Państwo szafkę do aranżacji kuchni. Szafki pod zabudowę piekarnika mogą stać na nóżkach, które ułatwią wyregulowanie ich poziomu. Są one jednak zawsze niewidoczne, ukryte za cokołem.

Zachęcamy do obejrzenia systemów mebli kuchennych, dzięki którym szybciej urządzą Państwo przestrzeń.

Meble kuchenne - dopasuj ich styl do swojego domu

Jeśli chcą Państwo, by pomieszczenie było doskonale urządzone, polecamy wybrać pasujące do siebie meble do zabudowy. Nowoczesne szafki pod piekarnik wyróżniają się prostą, masywną formą - ich fronty są wykończone w macie lub wysokim połysku na kolor biały, szary, czarny. W skandynawskiej kuchni króluje biel i naturalne drewno, stąd blat w okleinie dąb aston, sonoma i innych, z widocznym usłojeniem. Szafka pod piekarnik do klasycznego wnętrza będzie dostępna w ciemnym brązie i beżach. Jeśli posiada system szuflad, na ich frontach powinny być widoczne frezowania.

Gdzie umieścić szafkę pod zabudowę piekarnika?

Piekarnik nie powinien znajdować się między szafkami bocznymi - nie jest to bezpieczne rozwiązanie ze względu na wysokie temperatury. Należy zaplanować montaż sprzętu z daleka od lodówki - warto oddzielić sprzęty AGD przynajmniej pojedynczym meblem. Przy urządzaniu kuchni polecamy ustawić meble w układzie L lub U, jeśli pozwala na to miejsce, tworząc tzw. trójkąt roboczy pomiędzy lodówką, zlewem i płytą grzewczą, która często wieńczy piekarnik. Oznacza to, że po połączeniu punktów linami prostymi powstawanie figura geometryczna - im bardziej równoległa, tym wyższy komfort korzystania z kuchni. Jeśli kuchnia jest urządzona na kształt litery I, najczęściej lodówka znajduje się bliżej lewej krawędzi - na lokalizację piekarnika wybiera się prawą część zabudowy.

Szafki stojące pod piekarnik oraz inne meble kuchenne dostępne w MKS MEBLE

Szafka pod zabudowę piekarnika jest tylko jednym z wielu rodzaju mebli dostępnych do zabudowy dolnej. Obok niej warto postawić standardowe modele z frontem i półką, by uporządkować naczynia i produkty spożywcze. W każdej kuchni praktyczna będzie przynajmniej jedna szafka z zestawem szuflad do przechowywania drobnych przedmiotów. W naszej ofercie znajdą Państwo także szafki pod zlewozmywak, wysokie słupki do przechowywania różnych kuchennych rzeczy i szafki narożne. Zapraszamy do poznania pełnej oferty - w MKS MEBLE znajdą Państwo wszystko w jednym miejscu.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy