Szafki do kuchni

Szerokość Wysokość Głębokość Rodzaj mebla Cena

Filtruj według

Szerokość
Wysokość
Głębokość
Rodzaj mebla
Cena
,- ,-
Filtruj

Nowoczesne szafki do kuchni

Szafki do kuchni to podstawowy element wyposażenia, bez którego trudno urządzić przestrzeń umożliwiającą gotowanie, pieczenie i spożywanie posiłków. Odpowiednio dobrane meble przez lata zdobią mieszkania i domy. Gotowe produkty to doskonały pomysł na zaprojektowanie kuchni bez pomocy stolarza – wystarczy we właściwy sposób zestawić poszczególne części kompletu, by cieszyć się piękną i funkcjonalną kuchnią każdego dnia.

Stojące szafki kuchenne

Jakie elementy tworzą kuchnię? Z pewnością stojące szafki kuchenne, które mają zazwyczaj ok. 80 cm szerokości na 80-82 cm wysokości oraz ok. 52 cm głębokości. Warto wiedzieć, że w wysokości mebli ok. 10 cm stanowi cokół, czyli specjalne cofnięcie, pozwalające zwiększyć komfort użytkowania. Sama szafka mieszcząca naczynia i inne przedmioty odznacza się natomiast wysokością wynoszącą ok. 70-72 cm.

Tradycyjne szafki kuchenne to modele zabudowane z każdej strony, z otwieranymi drzwiczkami na mocnych zawiasach. Ich wnętrze skrywa zazwyczaj półkę lub dwie, by wygodnie uporządkować naczynia, talerze czy sprzęt kuchenny. Jeśli w kuchni brakuje przestrzeni, trafionym wyborem są szafki kuchenne pojedyncze, które mają ok. 40 cm szerokości. Mogą to być modele z szufladami wysuwanymi na niezawodnych prowadnicach rolkowych lub kulkowych. Najczęściej jest to kilka szuflad o tej samej wysokości i jedna wyższa oraz głębsza. Są doskonałym miejscem do przechowywania sztućców, ułatwiającym ułożenie przypraw, akcesoriów kuchennych i innych mniejszych przedmiotów.

W naszej ofercie znajdą Państwo także szafki do kuchni pod zlewozmywak, które nie posiadają górnej części, by można było na nie wygodnie nałożyć wybrany produkt.

Jeśli urządzają Państwo kuchnię, warto zastanowić się od razu nad wyborem krzeseł i stołu kuchennego, które pozwolą stworzyć idealne miejsce do spotkań przy wspólnym posiłku.

Wiszące szafki kuchenne

Wisząca szafka do kuchni jest mocowana w pewnej odległości od blatu i uzupełnia szafki kuchenne stojące. Warto dokładnie zaplanować ich ustawienie, by projekt kuchni wyglądał profesjonalnie. Szafka do kuchni wisząca charakteryzuje się nieco mniejszymi wymiarami, co ułatwia gotowanie – ma 80 cm szerokości i ok. 71,5 cm wysokości oraz zaledwie 31 cm głębokości. Pozwala na ułożenie wewnątrz naczyń i produktów żywnościowych. Jeśli chcą Państwo wyeksponować zastawę, polecamy szafkę do kuchni wiszącą przeszkloną, która prezentuje swoją zawartość. Zastosowane szkło może być przezroczyste, mleczne czy mrożone, w zależności od modelu. Małe szafki wiszące doskonale uzupełnią także szafkę stojącą pojedynczą – mają zaledwie 40 m szerokości.

Specjalne szafki kuchenne

Wyjątkową propozycję dostępną w naszym sklepie stanowią szafki do kuchni narożne, które stosuje się wtedy, gdy kuchnia jest zaprojektowana na kształt litery L lub U, szczególnie w dużych przestrzeniach. Są to bardzo obszerne meble podzielone w połowie półką, otwierane jednymi lub dwoma drzwiczkami. Można w nich dodatkowo zamocować różne mechanizmy, by ułatwić sięganie po rzeczy. Innym typem jest szafka kuchenna narożna otwarta, którą wyposażono w kilka półek. Używa się jej do wykończenia mebli kuchennych, by bok kuchni nie kończył się gładką płytą, a praktyczną półką.

Projektując kuchnię z gotowych elementów, z pewnością przydadzą się Państwu szafki kuchenne wiszące nad okap, które posiadają specjalną konstrukcję ułatwiającą zamocowanie go w estetyczny sposób. Polecamy też słupki, czyli wysokie szafki kuchenne z drzwiczkami podzielone zazwyczaj w połowie. Ich wnętrze skrywa liczne półki, na których można uporządkować artykuły spożywcze, naczynia, sztućce – według własnej potrzeby.

Wśród specjalnych szafek, warto wskazać również modele wiszące: narożne, a także niskie, mierzące zaledwie 40 cm – to doskonałe rozwiązanie do małych wnętrz, gdy chcą Państwo zostawić jak największą przestrzeń nad blatem.

Polecamy ponadto nasze zestawy krzeseł i stołów, które dopełnią aranżację wnętrza oraz zachęcamy do zapoznania się z całą dostępną ofertą mebli kuchennych.

Szafki kuchenne z wysokiej jakości materiałów

Szafki kuchenne są produkowane z najlepszej klasy materiałów – przede wszystkim trwałej płyty laminowanej, która jest często wzmocniona na obrzeżach tworzywem ABS lub PCV, by podnieść jej trwałość, istotną między innymi w przypadku rozlania płynów i styczności z wysokimi temperaturami. Surowce są odporne na działanie promieni słonecznych, dlatego zachowują swój doskonały wygląd przez lata, bez ryzyka blaknięcia czy powstania odbarwień.

Nowoczesne szafki do kuchni często są wyposażone w wygodne uchwyty z tworzywa sztucznego w kolorze srebrnym, które podnoszą komfort użytkowania. Można je mocować pionowo lub poziomo, w zależności od parametrów danego produktu.

Warto pamiętać o tym, że kompletna szafka kuchenna musi posiadać blat, który umożliwia przykrycie wszystkich modułów bądź pojedynczych elementów, zwłaszcza wtedy, gdy pomiędzy nimi ustawią Państwo piekarnik czy zmywarkę nie do zabudowy. Blat także odgrywa znaczącą rolę – najlepiej dobrać model odznaczający się solidnym wykonaniem i materiałem, który posłuży na długi czas i dbać o niego, unikając stawiania bezpośrednio na meblu gorących naczyń i będąc ostrożnym z wodą.

Szafki do kuchni skandynawskie, nowoczesne i klasyczne

Chcą Państwo zadbać o spójność aranżacji? Nowoczesne szafki do kuchni mogą być wybarwione w wielu kolorach – od białego, przez dąb artisan, aż po czerwony kolor, który przykuwa uwagę. Ważna jest ich forma – prosta, bez zdobień, wyglądająca dosyć masywnie. Skandynawskie szafki do kuchni są utrzymane w stonowanej kolorystyce – białe, ewentualnie szare, najlepiej z dodatkiem okleiny imitującej usłojone drewno, takiej jak dąb sonoma. Powinny również być pozbawione zdobień. Klasyczne szafki kuchenne mogą posiadać zdobione fronty, żłobienia i inne elementy, które nadają im tradycyjnego charakteru. Jeśli chcą Państwo zachować spójność stylistyczną, polecamy dokładne obejrzenie szafek lub poznanie bliżej zestawów mebli kuchennych.

Ostatnie wpisy