Jak wybrać idealny materac?

MKS Meble /

Wybór odpowiedniego materaca nie jest łatwy, dlatego postanowiliśmy udostępnić Państwu poradnik, który pokrótce objaśni z czego zbudowane są materace obecne w ofercie naszego sklepu i tym samym uprości podjęcie decyzji.

Wpływ na wasze zadowolenie z zakupionego materaca będą miały przede wszystkim cztery czynniki:1. TWARDOŚĆ

Prawidłowo dobrany materac powinien sprostać wszystkim wymaganiom użytkownika. Należy uwzględnić wagę danej osoby, stan jej kręgosłupa, pozycję spania oraz indywidualne preferencje co do twardości. Najpopularniejszymi materacami w naszej ofercie są średnio-twarde materace H3 z siedmioma strefami twardości.

TWARDOSC

Materac o twardości H3
Średnio-twardy, uniwersalny, materac polecany dla osób o wadze od 50 kg do 90 kg.

Materac o twardości H4
Twardy materac, polecany dla osób o wadze od 70 do 110 kg.

Materac jednostronny
Powierzchnia użytkowa jest tylko z jednej strony.

Materac dwustronny
Powierzchnia użytkowa jest z dwóch stron.

Wkład o 7 strefach twardości
Zapewnia odpowiednią siłę podparcia dla głowy, klatki piersiowej, odcinka lędźwiowego, miednicy, ud, łydek oraz stóp. To rozwiązanie pozwala utrzymać kręgosłup w linii prostej i zapobiega jego skrzywieniu.

7 stref materaca

2. KOMFORT

Poszczególne modele różnią się od siebie przede wszystkim rodzajem materiałów składających się na ich wypełnienie. Materace sprężynowe charakteryzują się dużą trwałością oraz lekkością. Materace lateksowe są świetnym wyborem dla osób, które borykają się z różnymi alergiami i oczekują wytrzymałości od materaca. Materace piankowe to z kolei świetny wybór dla osób z problemami kręgosłupa, gdyż materac ten jest wysoce elastyczny oraz odporny na odkształcenia. Istotne są również dodatki w postaci np. maty kokosowej, która ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, a przy okazji zapewnia wysoką cyrkulację powietrza.

Sprężyny typu bonell
Sprężyny połączone szeregowo dla zwiększonej stabilności i odporności na odkształcenia. Charakteryzują się uniwersalną, progresywną twardością - opór stawiany przez sprężyny jest wprost proporcjonalny do siły nacisku na ich powierzchnię.

Sprężyny kieszeniowe
Dzięki swej budowie zapewniają elastyczność punktową, co gwarantuje lepsze dopasowanie materaca do kształtu ciała. Każda z nich działa niezależnie i tym samym zapobiega przenoszeniu drgań na powierzchni materaca.

Sprężyny multipocket
Charakteryzuje je zwiększone zagęszczenie punktów podparcia, co gwarantuje jeszcze lepsze dopasowanie materaca do kształtu ciała. Każda z nich działa niezależnie i tym samym zapobiega przenoszeniu drgań na powierzchni materaca.

Pianka poliuretanowa
Pianka poliuretanowa (PU/PUR) jest najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym przy budowie materacy i mebli tapicerowanych. Jest lekka i stanowi dobre podparcie dla ciała.

Pianka wysokoelastyczna
Piankę wysokoelastyczną HR wytwarza się z poliuretanu, jednak charakteryzuje ją znacznie większa wytrzymałość i wyższy komfort użytkowania - dzięki zaawansowanemu procesowi technologicznemu jej elastyczność punktowa znacząco wzrosła.

Pianka MEMORY
Termoplastyczna pianka Visco reaguje zarówno na nacisk, jak i ciepło. Jest nazywana również pianką Memory lub leniwą - zawdzięcza to efektowi pamięci kształtu. Wyróżnia ją bardzo wysoka elastyczność punktowa i miękkość, dzięki czemu wręcz otula ciało. Ogranicza ryzyko powstawania odleżyn, skutecznie przeciwdziała bólowi kręgosłupa i mięśni.

Warstwa lateksu
Materace lateksowe charakteryzuje bardzo duża wytrzymałość oraz sprężystość. Zapewniają wysoki komfort snu, co podyktowane jest także niezwykle wysoką elastycznością punktową.

Mata kokosowa
To jeden z najczęściej stosowanych dodatków. Usztywnia i wzmacnia materac. Zapewnia również odpowiednią cyrkulację powietrza oraz doskonale wchłania wilgoć. Ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Warstwa klimatyzująca
Ocieplina zwana owatą jest włóknem klimatyzującym zapewniającym odpowiednią wentylację materaca.

Bawełniane podszycie
Doskonale wchłania wilgoć i zapewnia odpowiednią wentylację, dlatego doskonale sprawdza się w lecie.

Wełniane podszycie
Wełna nie tylko doskonale wchłania pot, ale również utrzymuje stałą temperaturę ciała, dzięki czemu sprawdzi się w chłodne noce.3. HIPOALERGICZNOŚĆ

Posiadając alergie warto zwrócić szczególną uwagę na wypełnienie materaca i wybrać takie, które nie będzie sprzyjało rozwojowi różnych alergenów. Dla alergików najbardziej polecany jest lateks i kokos. Warto też pamiętać, aby wybrać materac z możliwością zdejmowania pokrowca, który będzie można regularnie czyścić.

Bezpieczny dla alergików
Użyte w produkcji materiały zostały zbadane pod kątem substancji szkodliwych. Wszystkie nasze materace są wolne od alergenów i mogą być używane przez osoby z alergią.

Pikowany pokrowiec
Materac posiada zdejmowany pokrowiec o wysokiej gramaturze, który można prać w temperaturze do 40 stopni. Przeszycia na powierzchni wzmacniają tkaninę, a jej struktura zapewnia odpowiednią wentylację.4. CENA

Im droższe surowce zostały wykorzystane do budowy materaca, tym jego cena końcowa jest wyższa, jednak nie powinna być ona najważniejsza podczas wyboru. Nie zawsze najdroższy dostępny model będzie idealnie odpowiadał naszym potrzebom. Najlepszy materac to taki, który jest najwygodniejszy i najodpowiedniejszy dla naszego zdrowia oraz samopoczucia. 

NASZE BESTSELLERY:

Ładowanie...