Hokery industrialne

Hokery w stylu industrialnym cechują się prostotą i minimalizmem, dlatego pokochają je wszystkie osoby, które nie przepadają za meblami pełnymi zdobień czy nietypowych kolorów. W ofercie MKS MEBLE czekają na Państwa liczne modele wykonane z użyciem drewna, metalu, stali, które doskonale uzupełnią wyposażenie w kuchni, jadalni lub w salonie. Nowy industrialny hoker będzie wyróżniał się lekkością, łącząc minimalizm formy z artystycznymi akcentami, doskonale komponując się z cegłą czy betonową ścianą. Jeśli chcą Państwo stworzyć doskonałe wnętrze industrialne inspirowane starymi fabrykami, funkcjonalne i wygodne stołki barowe czekają w naszej ofercie.

Jak dobrać wysokość, wielkość siedziska i rozmiar oparcia? Praktyczne spojrzenie na hokery industrialne

Siedzisko w stołkach barowych może być małe, osiągając ok. 30x40 cm, standardowe o wielkości 40x40 cm, a nawet duże, mierząc powyżej 50x50 cm. Wprowadzono to rozróżnienie po to, by każdy mógł wygodniej spożywać posiłki lub napić się lampki wina z przyjaciółmi. Dobierając rozmiar, warto kierować się swoimi preferencjami oraz dostępnością miejsca – jeśli brakuje przestrzeni, a chcą Państwo ugościć więcej osób, lepsze będą wąskie, minimalistyczne modele. Jeśli hoker industrialny jest wyposażony w niskie oparcie stanowiące głównie element dekoracyjny, mierzy ono ok. 15-20 cm. W MKS MEBLE znajdą Państwo także produkty z wyższym oparciem w granicy 50-60 cm, by wygodnie zrelaksować się przy barku lub blacie kuchennym. Niezwykle istotna jest nie tyle wysokość całego produktu, a siedziska, które powinno dzielić od blatu ok. 30 cm. Jeśli nie zwrócą Państwo na to uwagi, industrialny hoker będzie po prostu niewygodny. Przy wykorzystaniu mebla w różnych pomieszczeniach, bardzo praktyczny jest podnośnik pneumatyczny, który pozwala na zmianę wysokości. Stołek barowy o wysokości siedziska 60 cm jest najlepszy do kuchennych blatów położonych na wysokości 90 cm, a model 80-90 cm do wysokiej wyspy lub barku mierzących 110-120 cm.

Eklektyczne, artystyczne, a może minimalistyczne hokery w stylu industrialnym?

Industrialny hoker będzie nawiązywał do surowej stylistyki przemysłowych wnętrz. Co jednak oznacza to stwierdzenie? Przeglądając naszą ofertę, z pewnością zauważą Państwo, że są to modele w ciemniejszym kolorze drewna, z dodatkiem elementów z metalu wybarwionego na kolor czarny - najczęściej jest to stelaż. Producenci często proponują hokery czarne lub szare, które doskonale dopasują się do pozostałego wyposażenia. Mogą to być modele bardzo proste, o kwadratowej lub okrągłej formie siedziska, pozbawione oparcia, lub też produkty z niskim oparciem. Rzadziej są to siedziska tapicerowane, ponieważ stawia się na podkreślenie surowości przestrzeni.

Co świadczy o trwałości hokera w stylu industrialnym?

Stołki barowe nawiązujące do stylistyki industrialnej stoją na nogach z metalu, stali lub aluminium w kolorze czarnym, o matowym wykończeniu. Zdarzają się także modele w kolorze szarym, które mogą współgrać z innymi elementami wyposażenia. Hokery reprezentujące styl industrialny mają siedziska wykonane z litego drewna lub z elementów płyty wiórowej. W bardziej nowoczesnych modelach producenci stosują również zaobloną formę siedziska z oparciem stworzoną z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które sprawdzi się również we wnętrzach w stylu nowoczesnym. 

Lubią Państwo wygodne, miękkie meble? Polecamy hokery tapicerowane, których siedziska są pokryte miękką pianką wysokoelastyczną lub rzadziej gąbką, oferując wyższy komfort na co dzień. Jest ona pokrywana obiciem, które można obejrzeć w odpowiednim oknie podczas składania zamówienia. Warto nie tylko skupić się na kolorze, ale przede wszystkim na parametrach, decydując m.in. pomiędzy połyskującą tkaniną Platinum, odporną na rozlane płyny Casablancą czy ekoskórą Madryt, która wykazuje się wyższą odpornością na użytkowanie niż naturalny odpowiednik.

Industrialne hokery z oparciem, obrotowe i inne wyjątkowe modele w sklepie MKS MEBLE

Jeśli chcą Państwo z uwagą wybrać nowe stołki barowe, warto przyjrzeć się ilości nóg. Popularne są hokery industrialne z czterema nogami oraz podnóżkiem, gwarantujące wysoki poziom stabilności i łatwość w przesuwaniu mebla po podłodze. Wygodne i stabilne są również modele z trzema nogami – ciekawą alternatywą będą produkty z dwiema nogami, które są specjalnie ukształtowane w taki sposób, by zapobiegać przewróceniu. Hokery w stylu industrialnym z jedną nóżką prezentują się lekko, nie zajmują zbyt wiele miejsca i są wykończone talerzem. Te produkty często posiadają sprawny mechanizm obrotowy obejmujący 180 lub 360 stopni, a także możliwość regulacji wysokości siedziska. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Hokery z niskim oparciem są modelami dekoracyjnymi, a modele z wysokim, nawet niepełnym, lepiej podeprą sylwetkę.

Polecane kategorie

Ostatnie wpisy

Ładowanie...