darmowa dostawa Dostawa Gratis na terenie całej Polski
gwarancja 24 miesiąceGwarancja 24 miesiące
raty 0% Raty 20 x 0%
tel. 799 350 470
Poniedziałek-Czwartek 8.00-18.00
Piątek (27 listopada) 8.00-20.00
Sobota 8.00-18.00
Zaloguj się
Strona główna » Blog » Jak wybrać łóżko do sypialni?

Kategorie

Szukaj

Opinie o produktach

Jak wybrać łóżko do sypialni?

alt

Po pełnym stresu i pospiesznego  życia dniu przyjemnie jest wyciągnąć się w domu na  wygodnym łóżku. To komfort na jaki nas stać.  Jak dobrać łóżko do własnych potrzeb? Nie jest to proste, ponieważ wymaga rozważenia kilku parametrów.


Zacznijmy od szerokości łóżka do sypialni
Pojedyncze łóżko standardowo powinno mieć szerokość 90 cm, natomiast dla pary nie powinna być ona mniejsza niż 160 cm. Choć niewielkie mieszkania często wymuszają rozmiar łóżka 140 cm, to przyjemniej jest się zrelaksować, rozkładając szeroko ręce i swobodnie oddychając. Optymalna powierzchnia spania dla dwojga zatem powinna mieć 180 cm lub więcej. Takie nowoczesne łóżka sypialniane 200 x 200 cm może sprawić, że się zgubimy w tym nadmiarze wolności. Niemniej, pozazdrościć tym, którzy mogą wstawić je do sypialni. Wybierając łóżko, zwróćmy uwagę także na jego długość, która powinna równać się wzrostowi człowieka plus minimum 25 cm.

Elastyczny stelaż do łóżka
Stelaż do łóżka może być jednolitą płaszczyzną, ale ta niezbyt dobrze amortyzuje ruchy podczas spania. Lepszym rozwiązaniem są stelaże z drewnianych, sprężynujących listew. Im jest ich więcej, tym lepiej. Pamiętajmy, że dzięki przestrzeniom między listewkami mamy naturalną wentylację, która zapobiega rozwojowi roztoczy. Ważna jest elastyczność listewek. Niektóre stelaże mają możliwość regulacji ich twardości.  A czy przyda się nam taki stelaż, który pozwala regulować ustawienie podgłówka i podnóżka? Jeśli tak, to do regulowanego stelaża nie powinno się wybierać materaca sprężynowego, gdyż mógłby on uszkodzić sprężyny. Natomiast, gdy różnica wagi i wzrostu osób śpiących razem jest duża, warto wstawić dwa niezależne stelaże i materace.

Mocna rama do łóżka
Rama jest oparciem dla stelaża. Jej standardowa wysokość wynosi 50 cm, ale są łóżka zarówno wyższe, jak i niższe. Z wyższego łóżka łatwiej się wstaje, z wiekiem doceniamy takie udogodnienia.  Dobrym pomysłem jest zadbanie o to, by w ramę był wkomponowany pojemny schowek na pościel. Łóżko z podnoszonym stelażem na całej długości ułatwia dostęp do schowka. Do ramy można dobrać także stelaż pod materac i zagłówek, który jest ważnym elementem łóżka. Nie tylko zapewnia wygodę, gdy np. chcemy poczytać w pozycji półsiedzącej, ale również dodaje pomieszczeniu walorów estetycznych. Rama i stelaż mogą nam służyć przez wiele lat, natomiast materace zaleca się wymieniać co 6-8 lat.

Luksusowe łóżka
Ostatnio szturmem wchodzą do sypialni łóżka kontynentalne. Są w całości tapicerowane, z pojemnikiem na pościel pod łóżkiem. Innowacją łóżek kontynentalnych jest to, że materac umieszczony jest nie na stelażu z listewek, lecz na ramie wypełnionej sprężynami bonellowymi (tzw. boxspring). Dzięki takiej kombinacji można osiągnąć wyjątkowy komfort spania.
Na rynku wybór łóżek jest ogromny, a wybierzemy to – jak zazwyczaj – na co nas stać.

 
Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
promocja i wyprzedaz mebli

Promocja mebli na Black Friday 2020