Jakie łóżko po operacji stawu biodrowego

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Przeszedłeś operację stawu biodrowego lub czekasz na nią? Pacjenci po okresie rekonwalescencji potwierdzają znaczący spadek bólu, jednak cały proces wiąże się także że zmianami w życiu codziennym.

Jakie łóżko po operacji stawu biodrowego

Przeszedłeś operację stawu biodrowego lub czekasz na nią? Pacjenci po okresie rekonwalescencji potwierdzają znaczący spadek bólu, jednak cały proces wiąże się także że zmianami w życiu codziennym. Skuteczność zależy od leczenia i zachowania po zabiegu, dlatego dziś powiemy kilka słów o tym, jakie łóżko po operacji stawu biodrowego będzie dla Ciebie najlepsze i jak dobrać jego wysokość. Czytaj dalej, a poznasz kilka cennych informacji także o innym umeblowaniu.

Jakie łóżko po operacji stawu biodrowego – instrukcja spania i wstawania

Specjaliści zalecają, by przez pierwsze 3 miesiące od operacji spać tylko na plecach z poduszką wsuniętą między nogi, by zapobiec ich krzyżowaniu. Należy także zabezpieczać stopę przed opadaniem. Jeśli będziesz chciał położyć się na boku, przede wszystkim ułóż ciało na zdrowym boku i zadbaj o lekkie zgięcie w stawie biodrowym. Jak wstawać z łóżka? Najpierw na nim usiądź, podpierając się dłońmi, następnie zdrową stopę podłóż pod stopę operowanej nogi, po czym obróć uda z miednicą w stronę brzegu łóżka. Teraz możesz opuścić kończyny i w momencie, gdy stopy dotkną podłogi, postaraj się wstać, podpierając się rękami, robiąc to od strony operowanej nogi.

Jakie łóżko po operacji stawu biodrowego będzie najlepsze? Jego wysokość powinna wynosić od 45-50 cm od podłoża w zależności od Twojego wzrostu – im wyższa osoba, tym wyższe powinno być łóżko. Jego rozmiar nie ma większego znaczenia, poza tym, że należy zadbać o komfortowy sen. Mebel jednoosobowy powinien charakteryzować się powierzchnią spania 90x200 cm, a dwuosobowy co najmniej 140x200 cm.

Łóżko tapicerowane, drewniane, a może kontynentalne

Zastanawiasz się nad tym, jakie łóżko po operacji stawu biodrowego będzie odpowiednie pod kątem surowców wykonania? W dużych sklepach meblowych, takich jak MKS MEBLE, znajdziesz wiele różnorodnych produktów. Popularne i tradycyjne łóżka drewniane charakteryzują się wysokością boku ok. 40-50 cm – najwyższe są z pewnością modele kontynentalne, mierzące aż 60-70 cm. Wybierz je, jeśli jesteś osobą wysoką.

Inną opcją odpowiednią dla osób po operacji stawu biodrowego łóżka tapicerowane, które są pokryte na zewnętrznych bokach ramy owatą, pianką i materiałem – polecamy je dla każdego, kto obawia się siniaków i stłuczeń. Modele tapicerowane różnią się wysokością, dlatego warto porównać kilka produktów dostępnych w ofercie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień