Jakie łóżko dla 4 latka

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Twoje dziecko spało do tej pory w małym łóżku i przestaje się w nim mieścić? Nadszedł czas na wymianę. Czy wiesz, jaki wymiar łóżka dla 4 latka spełni jego potrzeby?

Jakie łóżko dla 4 latka

Twoje dziecko spało do tej pory w małym łóżku i przestaje się w nim mieścić? Nadszedł czas na wymianę. Czy wiesz, jaki wymiar łóżka dla 4 latka spełni jego potrzeby? Czytaj dalej, a dowiesz się nie tylko tego, jakie są polecane gabaryty łóżek dla dzieci w tym wieku, ale także jak wybrać materac dla swojej pociechy i na co zwrócić uwagę, by zadbać o bezpieczny sen. Mowa nie tylko o barierkach, ale także o materiałach wykonania. Dowiedz się także, czy łóżko piętrowe jest odpowiednie dla dzieci w wieku 4 lat?

Jaki wymiar łóżka dla 4 latka będzie najlepszym wyborem?

Łóżko dla 4 latka musi charakteryzować się wymiarami przynajmniej 160x80 cm, by nie musiało być wymieniane już za rok lub dwa. W ofercie dla najmłodszych znajdziesz także modele o powierzchni spania 180x80 cm i 190x80 cm, jednak warto zadać sobie pytanie: czy chcę wymieniać łóżko co kilka lat?

Doskonałym wyborem są meble o standardowych rozmiarach, takie jak 90x200 cm lub nieco węższe 80x200 cm, jeśli pokój jest niewielki. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, problem zmiany mebla będziesz mieć już z głowy. Jaki wymiar łóżka wybrać dla 4 latka, który wciąż lubi przesypiać kilka godzin z rodzicami? Polecamy nieco szersze modele pojedyncze o wymiarach 120x200 cm, abyś mógł wygodnie poczytać dziecku lub towarzyszyć mu podczas zasypiania.

Materiały wykonania

Jakie łóżko dla 4 latka wybrać, aby było wystarczająco trwałe? Polecamy stabilne i wytrzymałe modele wykonane z płyt meblowych wiórowych, laminowanych, które mają obłe krawędzie zabezpieczone tworzywem ABS lub PCV, by maluch nie wbił sobie żadnych drzazg ani nie nabił siniaków. Łóżka dziecięce mogą zawierać dodatki innych materiałów, takich jak MDF na frontach, hartowanego szkła itd., jednak zawsze zwracaj uwagę na certyfikaty. Surowce muszą być wolne od toksycznych substancji.

Bezpieczne łóżko dla 4 latka

Bezpieczeństwo to sprawa pierwszorzędna w przypadku dzieci, dlatego poza materiałami wykonania, sprawdź obecność barierki. Dzieci w tym wieku nadal mogą się wiercić podczas snu, ryzykując spadnięciem na podłogę. Najlepsza będzie barierka zdejmowana, by łóżko „rosło” razem z dzieckiem, umożliwiając zdjęcie zabezpieczeń, gdy nie będą już potrzebne. Jeśli maluch obija się w nocy o drewniane elementy, koniecznie poszukaj miękkiego, stylowego ochraniacza.

Jakie łóżko dla 4 latka będzie wielofunkcyjnym meblem na lata?

Wiesz już jak dopasować rozmiar i jakie elementy świadczą o tym, że mebel będzie bezpieczny dla dziecka. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Z myślą o tym, że Twoja pociecha będzie coraz szybciej dorastała, wybierz wezgłowie, o które wygodnie oprze się podczas relaksu z książką. Dzięki niemu nie trzeba się będzie także martwić o wycieranie i zabrudzenia ściany.

Łóżko dla 4 latka będzie także doskonałym uzupełnieniem szafy i komody, jeśli wybierzesz model z szufladami lub pojemnikiem ukrytym w jego wnętrzu. Przechowasz w nim odzież sezonową, pościel lub pozwolisz dziecku na uporządkowanie własnych zabawek.

Jak wybrać materac dla malucha?

Regenerujący sen i dbałość o kręgosłup nie są kwestią łóżka dla 4 latka, a dopasowania materaca do jego potrzeb. Jaki model zapewni mu komfortowy sen? Polecamy materace piankowe i lateksowe, które są odpowiednie dla osób o niższej wadze. Wybierz model reagujący na nacisk i temperaturę ciała, antyalergiczny, dając swojemu dziecku to, co najlepsze.

Jesteś zwolennikiem modeli sprężynowych? Polecamy materace kieszeniowe multipocket, które doskonale dopasowują się do ciała śpiącej osoby.

Jaki materac na łóżko dla 4 latka ułatwi utrzymanie go w czystości? Polecamy produkty ze zdejmowanym pokrowcem, który można w kilka chwil odświeżyć w pralce. Świetnym pomysłem jest zakładanie ochraniacza – wtedy w razie zabrudzeń wystarczy wrzucić go do pralki. Gdy będziesz przeglądał ofertę dużych sklepów meblowych, takich jak MKS MEBLE, koniecznie zwróć także uwagę na wkładki i inne udogodnienia.

A może łóżko piętrowe?

Gdy wiesz już, jaki wymiar łóżka dla 4 latka będzie najlepszy, zwróć uwagę na jego wygląd. Maluchowi z pewnością spodoba się mebel przypominający samochód lub zamek dla księżniczki, jednak jak słusznie się domyślasz, za kilka lat będzie wymagał wymiany na nowy. Jeśli nie chcesz wydawać niepotrzebnie pieniędzy, poszukaj mebla wyglądającego dorośle, z akcentami kolorystycznymi, które ożywią pokój i przypadną maluchowi do gustu.

Świetnym rozwiązaniem jest łóżko dla 4 latka z systemu meblowego – dzięki temu bez trudu dopasujesz biurko, komodę, szafę i inne meble.

Ciekawym pomysłem dla 4 latka jest łóżko piętrowe, które poleca się dla dzieci już od 4-5 roku życia. Oczywiście jako rodzic najlepiej wiesz, czy pociecha „dorosła” już do takiego produktu. Jeśli masz obawy, zadbaj o to, by był to model niski z wysoką barierką i ze schodkami z szerokimi stopniami, które mogą pełnić funkcję praktycznej szafki lub szuflady. W naszym sklepie znajdziesz łóżka piętrowe z biurkiem, szafą, a także modele podwójne idealne dla rodzeństwa.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień