Jaki system drzwi przesuwnych do szafy

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Drzwi przesuwne do szafy to rozwiązanie, które stało się bardzo popularne w ostatnich latach. W przeciwieństwie do drzwi otwieranych tradycyjnie przesuwne nie wymagają sporej przestrzeni do tego, aby móc je otworzyć.

Jaki system drzwi przesuwnych do szafy

Drzwi przesuwne do szafy to rozwiązanie, które stało się bardzo popularne w ostatnich latach. W przeciwieństwie do drzwi otwieranych tradycyjnie przesuwne nie wymagają sporej przestrzeni do tego, aby móc je otworzyć. Wykorzystują bowiem płaszczyznę poziomą, a nie pionową. To niejedyna korzyść takiego systemu. Zwykle na ich froncie umieszcza się lustro, które nie służy jedynie do przeglądania się w nim, ale także powiększa optycznie pomieszczenie, dlatego świetnie sprawdza się w mniejszych przestrzeniach.

Jaki system drzwi przesuwnych do szafy?

Szafy przesuwne przystosowane są w szczególności do potrzeb małych wnętrz, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Dzięki systemowi przesuwnemu nie trzeba gospodarować dodatkowego miejsca, aby skrzydło mogło zostać otwarte. Dzięki temu zyskuje się dodatkową przestrzeń, w której można umieścić na przykład większe łóżko.

Drzwi przesuwne do szafy to świetny wybór dla osób, które cenią sobie wygodę i styl. Tego typu drzwi zazwyczaj są dosyć lekkie, nie zajmują miejsca podczas otwierania i świetnie dopasowują się do wnętrza pokoju czy korytarza. Można wręcz powiedzieć, że drzwi przesuwne nadają całej szafie nieco nowoczesnego stylu, właśnie przez to, że znacznie różnią się od tradycyjnych, otwieranych drzwi do szafy, które każdy z nas zna od lat. Drzwi przesuwne idealnie sprawdzą się zarówno do małych, jak i dużych szaf. Niezależnie od tego, czy mają zostać postawione w szafie w sypialni, na korytarzu, czy w innym miejscu, świetnie spełnią swoją funkcję!

Szeroką ofertę szaf z drzwiami przesuwnymi można znaleźć w sklepie mks-meble.pl. To funkcjonalne i estetyczne meble, które doskonale sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i garderobie oraz przedpokoju.

Jaki system do szafy przesuwnej? Rodzaje frontów

Jaki system drzwi przesuwnych? Drzwi przesuwne do szafy występują w kilku wariantach, a każdy z nich nieco się od siebie różni. Drzwi przesuwne mogą być szklane, drewniane, metalowe i nie tylko! Każdy może wybrać rodzaj drzwi przesuwnych, który w pełni odpowiada wszystkim potrzebom i wymaganiom. Niektóre drzwi przesuwne są składane, inne montowane są od sufitu do podłogi, a jeszcze inne zawieszone są na listwach. Jednak bez względu na to, jakie się wybierze, na pewno będą one bardzo praktyczne, a jednocześnie stylowe.

Drzwi przesuwne mogą być wyposażone w uchwyty pozwalające na łatwe chwytanie i przesuwanie. Można również zdecydować się na modele bezuchwytowe, które są bardzo nowoczesne i minimalistyczne. Ponadto, wyróżnia się różne konstrukcje szaf przesuwnych, np. szafy 2-drzwiowe, a nawet 4-drzwiowe. Warto także zwrócić uwagę na modele, których całe fronty pokryte są lustrami.

W jaki system drzwi przesuwnych może być wyposażona szafa?

Bardzo istotnym elementem szaf przesuwnych jest system jezdny, który umożliwia przesuwanie drzwi. Na system ten składają się szyny oraz prowadnice najczęściej aluminiowe, które z kolei mogą występować w postaci torów lub listew. Podzielić je można na jednotorowe i dwutorowe. Mogą także być wyposażone w większą liczbę torów. Ponadto, wyróżnia się także systemy z prowadzeniem dolnym lub górnym albo łączonym. Bardzo popularnym systemem jezdnym jest ten o nazwie Laguna. Można go znaleźć w wielu szafach, które dostępne są w sklepie mks-meble.pl.

Jaki system drzwi przesuwnych do szafy? – Gotowe na intensywną eksploatację systemy jezdne

System drzwi przesuwnych zarówno w szafach do sypialni, pokoju dziecięcego, przedpokoju, jak i salonu powinien być przede wszystkim trwały, solidny i odporny na upływ czasu. O jakości systemów decyduje w większości materiał, z jakiego zostały wykonane. Poleca się wybór systemów aluminiowych, które nadają się do wykorzystania z ciężkimi drzwiami przesuwnymi. Są nie tylko trwałe, lecz także bezawaryjne. Mogą posłużyć naprawdę długie lata. Drugie pod względem solidności są systemy wykonane z tworzyw sztucznych. Ten rodzaj lepiej jednak zastosować do lżejszych konstrukcji. Jeżeli zostaną zamontowane w odpowiedniej szafie, również mogą być bardzo wytrzymałe. Ostatni rodzaj materiału to stal. Jest to rozwiązanie, które poradzi sobie z utrzymaniem cięższych drzwi, jednak po pewnym czasie może stać się głośne podczas użytkowania.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień