Jaki rozmiar łóżka do sypialni – wymiary łóżek sypialnianych

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Jaki rozmiar łóżka do sypialni? Wymiary łóżek do sypialni są przeróżne. Zazwyczaj mają one 200 cm długości, natomiast szerokość może być naprawdę zróżnicowana.

Jaki rozmiar łóżka do sypialni – wymiary łóżek sypialnianych

Jaki rozmiar łóżka do sypialni? Wymiary łóżek do sypialni są przeróżne. Zazwyczaj mają one 200 cm długości, natomiast szerokość może być naprawdę zróżnicowana. Łóżka pojedyncze, jednoosobowe zazwyczaj zaczynają się od 80 cm szerokości, natomiast podwójne od 120 cm. Odpowiednie łóżko to takie, którego rozmiar jest idealnie dobrany do naszych potrzeb, ale również możliwości. Wybierając łóżko, należy zwrócić uwagę na metraż sypialni. Łóżko nie może być za duże, ponieważ będzie uniemożliwiało swobodne poruszanie się po pokoju.

Jaki rozmiar łóżka do sypialni – standardowe wymiary, które można znaleźć na rynku

Standardowe wymiary łóżek sypialnianych to m.in.: 80x200 cm, 90x200 cm, 120x200 cm, 140x200 cm, 160x200 cm, 180x200 cm oraz 200x200 cm. Pierwsze dwa wymiary odnoszą się do łóżek pojedynczych, które będą idealne w przypadku dzieci oraz osób, które nie chcą decydować się na zbyt duże łóżko. Mniejsze gabaryty są przytulniejsze oraz zajmują mniej miejsca w sypialni. Dlatego osoby, które dysponują małym pokojem, mogą zdecydować się na mniejsze wersje, aby stworzyć miłą przestrzeń.

Łóżka 120x200 i 140x200 cm to natomiast propozycje, które świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku jednej, jak i dwóch osób. Są to gabaryty, które zmieszczą się w każdej sypialni. Jednak jeżeli chcemy zapewnić sobie maksymalny komfort oraz dużo przestrzeni w trakcie snu, wymiary te mogą okazać się niewystarczające dla dwójki osób. Wtedy warto pokusić się o łóżka nazywane małżeńskimi, które mają wymiary 160x200 lub 180x200 cm. Ich powierzchnia spania będzie z pewnością wystarczająca dla dwóch osób. Ostatni typ łóżka to 200x200 cm. Jest to prawdziwie królewskie łoże, które sprawdzi się przede wszystkim dla osób wysokich oraz o większej budowie ciała. Zapewniają naprawdę dużo miejsca, dzięki czemu są bardzo przestronne. Decydując się jednak na taki wymiar, trzeba dobrze wymierzyć sypialnię, aby nie okazało się, że jest za mała.

Wysokiej klasy łóżka w różnych wymiarach można znaleźć na stronie mks-meble.pl. To solidne, funkcjonalne i stabilne meble, które warto umieścić w swojej sypialni

Wymiary łóżek do sypialni – na co zwrócić uwagę?

Jaki rozmiar łóżka do sypialni? Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na wybór łóżka do sypialni. Jednym z najważniejszych z nich jest rozmiar pokoju, w którym dane łóżko ma się znaleźć. Łóżko jest bardzo ważną częścią pokoju – sercem sypialni, jednak nie można pozwolić na to, aby zajmowało jego znaczną część. Ważne jest, aby zachować przestrzeń wokół mebla po to, by poruszać się bez problemu i nie przeciskać się pomiędzy pozostałym wyposażeniem sypialni. Jeżeli w sypialni mieszczą się szafy z otwieranymi drzwiami, łóżko nie może blokować do nich dostępu. W innym wypadku lepiej zdecydować się na szafę przesuwną.

Kolejną ważną kwestią podczas wyboru odpowiednich wymiarów łóżka do sypialni jest to, ile osób będzie w nim spało. To oczywiste, że jedna osoba nie będzie potrzebowała tyle miejsca do spania, co dwie. Natomiast dwie osoby nie wymagają tyle przestrzeni, co małżeństwo z dwójką dzieci, które czasem zakradają się w nocy, by spać ze swoimi rodzicami. Bardzo istotne jest również, by podczas wyboru rozmiaru łóżka, wziąć pod uwagę nasz wzrost, sylwetkę oraz nasze preferencje odnośnie dostępnej przestrzeni na łóżku.

Wygoda to również bardzo indywidualna kwestia, należy o tym pamiętać podczas podejmowania decyzji dotyczących łóżka do sypialni i jego wymiarów. Niektóre osoby będą czuły się świetnie, śpiąc na podwójnym łóżku 180x200 cm z drugą osobą, natomiast znajdą się również takie osoby, dla których łóżka 120x200 cm są wystarczające, ponieważ chcą całą noc być blisko partnera.

Należy pamiętać również o tym, że rozmiar łóżka to nie wszystko, wygodny materac także odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o komfortowy sen. Warto wybrać dla siebie najlepszą opcję, która sprawi, że nasz sen będzie czystą przyjemność, a rano obudzimy się wypoczęci i bez bólu pleców. Na stronie mks-meble.pl można znaleźć wiele rodzajów materacy, które będą odpowiednie nawet dla osób, które borykają się z uciążliwymi alergiami, np. materace bonellowe lub piankowe.

Łóżko do sypialni wymiary idealne do małego pokoju sypialnianego

Dobranie odpowiedniego rozmiaru łóżka do małej sypialni to nie lada wyzwanie. Nie tylko trzeba zadbać o to, by łóżko zmieściło się w danym pokoju, ale również o to, by nie zajęło całej dostępnej przestrzeni. Trzeba również mieć na uwadze to, by wybrać łóżko, które, choć jest małe, to wygodne.

Najlepszą opcją dla dwóch osób, które poszukują łóżka do małej sypialni, zdecydowanie będzie model podwójny o wymiarach 120x200 lub 140x200.

Umieszczenie łóżka, które będzie komfortowe dla dwóch osób w małym pokoju, jest czasami niemożliwe. Wtedy warto rozważyć decyzję o zakupie narożnika. Jest to świetne i wielofunkcyjne rozwiązanie. W nocy można rozłożyć narożnik i zamienić go w łóżko, natomiast rano złożyć go i stworzyć kompleks wypoczynkowy, który nie będzie zawadzał podczas codziennego poruszania się po pokoju.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień