Jaki kolor szafy do przedpokoju i sypialni

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Gdy wybierasz nowe wyposażenie do przedpokoju i sypialni, w pewnym momencie stajesz przed koniecznością wyboru szafy. Zanim określisz jej parametry i wnętrze, przeglądasz setki zdjęć, zastanawiając się, jaki kolor najlepiej sprawdzi się we wnętrzu.

Jaki kolor szafy do przedpokoju i sypialni

Gdy wybierasz nowe wyposażenie do przedpokoju i sypialni, w pewnym momencie stajesz przed koniecznością wyboru szafy. Zanim określisz jej parametry i wnętrze, przeglądasz setki zdjęć, zastanawiając się, jaki kolor najlepiej sprawdzi się we wnętrzu. Dzięki nam nie będziesz już marnować czasu. Dowiedz się, jaki kolor szafy pasuje do sypialni i do przedpokoju w zależności od wielkości pomieszczenia oraz stylu, w jakim urządzasz dom lub mieszkanie. Jeśli lubisz białe meble, podpowiemy, jak najlepiej wydobyć ich piękno. Zapraszamy do lektury!

Jasne czy ciemne meble

Odpowiedź na to, jaki kolor szafy do sypialni i do przedpokoju będzie najlepszy, nie jest prosta. Dlatego zaczniemy od zdefiniowania tego, czy lepiej postawić na jasną, czy ciemną kolorystykę.

Jasna kolorystyka

Jasne szafy w sypialni i w innych wnętrzach dodają lekkości i optycznie powiększają przestrzeń. Nie wyglądają zbyt ciężko, a do tego pozytywnie wpływają na nastrój i sprzyjają relaksowi, wyciszeniu się po całym dniu. Warto postawić na jasną kolorystykę w małych wnętrzach oraz tych, do których nie dopływa zbyt wiele światła. Jeśli wybierzesz szafę 120 cm lub w innym wymiarze z frontami w szkle lacobel lub z połyskiem, wnętrze będzie jeszcze lepiej doświetlone. Duże, jasne płaszczyzny dodają wnętrzu czystości i sterylności, co jest ważne zarówno w sypialni, jak i w przedpokoju.

Jasny kolor szafy do sypialni przypadnie do gustu zwolennikom wnętrz skandynawskich, nowoczesnych i minimalistycznych, ale o tym powiemy więcej za moment.

Ciemna kolorystyka

Ciemniejsze szafy do przedpokoju i sypialni stworzą wyjątkowy klimat i aurę, szczególnie jeśli dopasujesz je do innego wyposażenia. Można nawet powiedzieć, że tworzą wręcz intymny półmrok, wprowadzając nieco tajemniczości. Jeśli wybierzesz meble z widocznym usłojeniem, będą wyglądały bardzo szlachetnie, sprzyjając odpoczynkowi, uspokajając zmysły.

Ciemne szafy do sypialni wyglądają na bardziej solidne i trwałe, cenią je osoby przywiązane do tradycji, które chcą urządzić wnętrza klasyczne. Warto jednak pamiętać o tym, że mogą wyglądać przytłaczająco w małych, niedoświetlonych wnętrzach, dlatego by uniknąć tego efektu, zdecyduj się przynajmniej na częściowe zasłonięciu frontu lustrem.

Jaki kolor szafy do sypialni i do przedpokoju sprawdzi się w każdym wnętrzu?

Najbardziej uniwersalnym wyborem do każdego wnętrza, a więc nie tylko do sypialni i przedpokoju, ale również do salonu czy pokoju dziecięcego, będzie biel. Biała szafa sprawdzi się we wnętrzu w wielu stylach, a do tego dopasowanie innych mebli i dekoracji nie sprawi ci żadnych kłopotów.

Gdy zdecydowałeś się na biały kolor szafy do przedpokoju lub do sypialni, zadbaj o to, by przemyśleć kolorystykę ścian, podłogi i innego wyposażenia. Biel tworzy udany duet z bielą, ale postaraj się złamać odcień, by nie stworzyć zbyt sterylnego efektu. Modne są także szare ściany i zestawienie bieli z wyrazistymi akcentami. Pokryj jedną ze ścian intensywnym kolorem, by zobaczyć niesamowitą różnicę!

Kolor szafy do przedpokoju i do sypialni w zależności od stylu

Jeśli nie wiesz, jaki kolor szafy do sypialni lub do przedpokoju najlepiej sprawdzi się w danym wnętrzu, polecamy kierowanie się stylistyką. Każdy popularny styl wnętrza ma swój kanon barw – czytaj dalej, a zaraz kwestię kolorów będziesz mieć w małym palcu.

Szafa do wnętrz skandynawskich

Szafa 120 cm czy model o szerokości 200 cm powinien być wykończony w jasnej kolorystyce. Możesz postawić we wnętrzu mebel w kolorze białym, w kolorze jasnej szarości lub w innym, który nie będzie przytłaczał. Szafy mogą być także wykończone okleiną z jasnego drewna z widocznym usłojeniem, które doskonale podkreślą naturalność. Skandynawski styl uwielbia prostotę, dlatego szafa do przedpokoju może być bazą dla kolorowych dodatków ocieplających wnętrze.

Jaki kolor szafy do sypialni nowoczesnej

We wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym możesz pozwolić sobie na ekstrawagancję – wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. W małym pomieszczeniu ustaw meble w jasnej kolorystyce, by niepotrzebnie go nie przytłaczać, a dysponując większym metrażem, nie obawiaj się mebli w nasyconych kolorach, które mogą, ale nie muszą nawiązywać do naturalnego drewna.

Klasyczna aranżacja

Jaki kolor szafy do przedpokoju będzie odpowiedni, jeśli urządzasz dom w stylu klasycznym? Polecamy naturalną kolorystykę mebli, a więc wykończenie w okleinie dąb sonoma, wenge czy sosna norweska z widocznym usłojeniem. Wiele osób decyduje się na ciemne meble, jednak jeśli wolisz jaśniejszą kolorystykę, nie obawiaj się jej – odpowiednio dopasowane łóżko czy komoda poprawią ich odbiór.

Wnętrza w stylu glamour

Jeśli marzysz o urządzeniu wnętrza w stylu glamour, kolor szafy do sypialni lub do przedpokoju powinien być skrajnie ciemny lub jasny – czerń, brąz lub biel, koniecznie z połyskiem na froncie. W tej stylistyce konieczne są zdobienia, by podkreślić luksusowość wyposażenia, jednak warto nie popadać w przesadę.

Styl industrialny

Sypialnia i przedpokój w stylu industrialnym proszą się o stonowane szafy – poszukaj szafy przesuwnej lub z drzwiami uchylnymi w kolorze białym, szarym, beżowym lub czarnym. Możesz wybrać warianty w macie lub połysku, w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. W tej stylistyce nie obawiaj się nietuzinkowej powierzchni frontów – poszukaj imitacji betonu lub nieregularnie usłojonego drewna, które podkreśli wyjątkowy charakter mebli. Zwróć uwagę na nogi – jeśli są wyższe, to koniecznie metalowe i w kolorze czarnym.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień