Jaka szafa do sypialni

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

W sypialni wielu z nas urządza małą garderobę, by ubrać się w intymnych warunkach tuż po przebudzeniu i wygodnie przebrać się do snu. Te wnętrza często pełnią wiele funkcji, a dopasowanie do siebie poszczególnych mebli może stanowić spore wyzwanie.

Jaka szafa do sypialni

W sypialni wielu z nas urządza małą garderobę, by ubrać się w intymnych warunkach tuż po przebudzeniu i wygodnie przebrać się do snu. Te wnętrza często pełnią wiele funkcji, a dopasowanie do siebie poszczególnych mebli może stanowić spore wyzwanie. Sprawdź, jaka szafa do sypialni spełni Twoje potrzeby – czy lepszy będzie model o szerokości 120 cm, czy 240 cm, z drzwiami przesuwnymi, uchylnymi, a może składanymi? Podpowiemy także, na co zwrócić uwagę, wybierając fronty i szukając idealnego projektu wnętrza.

Jaka szafa do sypialni – wymiary i dostępne modele

Szafa w sypialni pełni wiele funkcji. Nie tylko służy do przechowywania ubrań domowników, ale także zdobi wnętrze i poprawia jego odbiór, szczególnie jeśli jest to model z lustrem. Jeśli masz w sypialni wnękę, wybór będzie prosty – zdecyduj się na mebel na wymiar, który doskonale wykorzysta każdy centymetr wolnej przestrzeni. Jeśli nie wiesz, jaka szafa w małej sypialni pomieści wszystkie ubrania, zaprojektuj model na całą szerokość ściany.

Szafa na wymiar nie jest dla Ciebie? Poszukaj gotowych produktów. Ich rozmiar dobierz do metrażu oraz pozostałych mebli. Jeśli są masywne i duże, nie musisz obawiać się ustawienia szafy o szerokości 240 cm. Oczywiście nie każdy z nas potrzebuje tak dużego modelu, dlatego wybierz szafę o szerokości 80-90 cm, jeśli przestrzeń jest ograniczona lub model o szerokości 120 cm. Szafa 120 cm jest odpowiednia na rzeczy dla jednej osoby.

Parametry szafy, o których warto pomyśleć

Jeśli chcesz szybko znaleźć odpowiedź na to, jaka szafa do sypialni będzie najlepsza, po prostu obejrzyj ofertę dużych sklepów meblowych, takich jak MKS MEBLE. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie są dostępne możliwości. Uwierz nam na słowo – szafy do sypialni są dostępne w naprawdę wielu rozmiarach i wybarwieniach.

Gdy będziesz szukać idealnego modelu, zwróć uwagę na wysokość i głębokość. Mebel mierzy zwykle ok. 200 cm, ale zdarzają się wyższe meble.

Jaka szafa do sypialni sprawi, że ubrania nie będą wymięte? Taka, która ma przynajmniej 55-60 cm głębokości. Pamiętaj o tym, że wnętrze to nie tylko wnęka z drążkiem, ale inne ważne elementy, o których powiemy więcej za moment.

Jaka szafa do małej sypialni

W małej sypialni możesz pozwolić sobie na różnego rodzaje szafy - od szerokiej, zajmującej całą ścianę, aż po niewielki model ustawiony przy ścianie. Wszystko zależy od tego, ile naprawdę masz miejsca. Dobrym pomysłem jest szafa na wymiar, którą możesz zaprojektować nawet na tylnej ścianie za łóżkiem. Polecamy również obejrzenie modeli narożnych – są najbardziej pojemne i pozwolą Ci przechować więcej rzeczy.

Drzwi, czyli jaka szafa do sypialni będzie najbardziej praktyczna

Szafa to nie tylko obudowa i wnętrze, ale także drzwi, które warto dopasować do stylu wnętrza i swoich upodobań. Dużą popularnością cieszą się modele z drzwiami przesuwnymi, które poruszają się na prowadnicach. Prezentują się nowocześnie i do tego nie potrzebują dodatkowego miejsca do otwierania skrzydeł. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaka szafa będzie najlepsza do tradycyjnej sypialni, to polecamy model z drzwiami uchylnymi. Będziesz mógł jednocześnie zobaczyć całą zawartość wnętrza i skorzystasz z wielu szuflad na uporządkowanie drobnej odzieży.

W nowoczesnych projektach wnętrz coraz częściej można zobaczyć szafy do sypialni z drzwiami składanymi, które zsuwa się w róg mebla.

Projekt wnętrza, czy jaka szafa do sypialni spełni Twoje potrzeby

Duża szafa do sypialni nie oznacza, że będziesz mógł wygodnie przechować w niej wszystkie swoje rzeczy. Najważniejszy jest projekt wnętrza, który powinien zawierać dużo różnych elementów. Sprawdź, ile półek ma wybrany przez Ciebie model, czy wnęka na drążek charakteryzuje się odpowiednią wysokością oraz czy ma szuflady lub wysuwane kosze. Jeśli wybrałeś gotową szafę, która nie spełnia w 100% Twoich oczekiwań, poszukaj informacji, czy podczas składania zamówienia można dokupić dodatkowe elementy.

O czym jeszcze pamiętać?

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię szafa do małej sypialni, czy do obszernego pokoju, zwróć uwagę na jej fronty i ich wybarwienie. Polecamy drzwi z dużym lustrem, które doświetli wnętrze i powiększy go optycznie. Dzięki niemu wygodnie przejrzysz się o poranku i przed pójściem spać.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień