Jaka narzuta i kołdra na łóżko 140x200

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Planujesz zakup łóżka w rozmiarze 140x200 cm i chcesz wiedzieć, jak dopasować do niego narzutę, kołdrę, a może nawet materac? Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas wyboru poszczególnych elementów.

Jaka narzuta i kołdra na łóżko 140x200

Planujesz zakup łóżka w rozmiarze 140x200 cm i chcesz wiedzieć, jak dopasować do niego narzutę, kołdrę, a może nawet materac? Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas wyboru poszczególnych elementów. Wyjaśnimy także, czym różni się materac bonellowy od kieszeniowego i piankowego oraz jak dobrać kołdrę pod kątem właściwości i rozmiaru. Wspomnimy także o narzucie, która daje finalny efekt całemu meblowi. Czytaj dalej, by poznać kluczowe wskazówki niezbędne podczas zakupów.

Jaki materac do łóżka 140x200 będzie najlepszy?

Pierwszym pytaniem, jakie powinieneś sobie zadać, nie będzie to, jaka kołdra na łóżko 140x200 cm będzie najlepsza, ale jak dobrać materac, by obudzić się w pełni wypoczętym. W dużych sklepach meblowych, w tym w MKS MEBLE, znajdziesz wiele materacy 140x200 cm, które są modelami pianowymi, lateksowymi lub sprężynowymi. Materace bonellowe mają złączone sprężyny, które mogą przenosić obciążenia, dlatego odradza się je do łóżek dwuosobowych. Lepszą opcją są modele kieszeniowe ze sprężynami ukrytymi w kieszonkach – dzięki temu działają punktowo, gwarantując lepszy sen.

Modele piankowe i lateksowe

Zanim podpowiemy, jaka narzuta na łóżko 140x200 cm spełni Twoje potrzeby, musimy wspomnieć o modelach piankowych i lateksowych. Oba gwarantują komfortowy sen, szczególnie modele z pianką reagującą na nacisk i temperaturę ciała. Dodatkowo są antyalergiczne, antygrzybiczne i zapewnią komfortowy sen dwójce osób. Główną różnicą pomiędzy nimi jest ciężkość i twardość – na tym polu wygrywa model lateksowy.

O czym jeszcze trzeba pamiętać, dobierając materac na łóżko tapicerowane lub inny model o powierzchni spania 140x200 cm? Zwróć uwagę na dodatkowe wkładki z kokosa, strony „letnią” i “zimową”, twardość oraz oczywiście wysokość. Niektóre materace zagłębiają się na kilka centymetrów w ramę, gdy inne mogą wejść w nią na ponad 10 cm.

Jaka kołdra na łóżko 140x200 będzie idealna dla Ciebie?

Kołdry różnią się nie tylko rozmiarem, ale także swoimi właściwościami. Popularne są modele antyalergiczne, wypełnione włóknami poliestrowymi lub silikonowymi, które dzięki specjalnym przeszyciom nie zbijają się i można je nawet wyprać w pralce. W ofercie producentów znajdziesz modele całoroczne, letnie, zimowe, a nawet rehabilitacyjne ze specjalnymi wkładkami. Wolisz naturalne wypełnienia? Poszukaj kołdry puchowej wypełnionej puchem gęsim lub modelu wełnianego, który jest polecany dla osób cierpiących na bóle reumatyczne.

Jaki rozmiar kołdry na łóżko 140x200 cm będzie najlepszy? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy model nie jest mniejszy od materaca, a więc jego minimalne wymiary wyniosą 140x200 cm. Jeśli wolisz otulić się kołdrą, zastanów się nad rozmiarem 160x200 cm, a nawet 180x200 cm – te 20 czy 40 cm będzie miało ogromny wpływ na komfort snu.

Jeśli twoje łóżko jest zbyt niskie, zamiast zastawiać się nad tym, czy wybrany rozmiar kołdry na łóżko 140x200 cm będzie odpowiedni, poszukaj nowego mebla. Najwyższe są modele kontynentalne, które osiągają nawet 60-70 cm wysokości boku.

Jaka narzuta na łóżko 140x200 spełni Twoje marzenia?

Po wyborze materaca, kołdry i pasującej pościeli, nadchodzi czas na narzutę, która nie jest obowiązkowa, ale nadaje każdemu łóżku wyjątkowego wyrazu. Każdy produkt różni się kolorem, fakturą, wzorem i stylem, dzięki czemu dopasujesz go zarówno do wnętrz nowoczesnych, utrzymanych w stylu skandynawskim, jak i glamour czy retro. Dzięki niej łatwiej utrzymasz porządek w sypialni.

Jaki rozmiar narzuty na łóżko 140x200 cm przykryje cały mebel? Nie istnieje jedna prosta odpowiedź na to pytanie, gdyż wszystko zależy od tego, czy chcesz umieścić narzutę na pościeli lub włożyć ją pod materac. Jeśli wybierz opcję drugą, dopasuj jej rozmiar do materaca, czyli 140x200 cm – do tych wymiarów dodaj od 10 do 20 cm na zakładki.

Jeśli narzuta na łóżko 140x200 cm ma być nałożona na pościel, spróbuj samodzielnie zmierzyć, jaka będzie idealna zakładka z każdej strony. Popularne są narzuty 220x260 cm, które bardzo luźno przykryją pościel. Minimalny rozmiar narzuty nałożonej na wierzch wynosi 160x220 cm, jednak polecamy co najmniej model o wymiarach 180x240 cm.

Narzuta na łóżko – wybór nieoczywisty

Zastanawiając się nad rozmiarem narzuty na łóżko 140x200 cm, warto wziąć pod uwagę to, że wcale nie musi być nałożona na całą powierzchnię mebla. Bardzo modne są mniejsze narzuty, które przykrywają jedynie dolną część łóżka, od jego połowy. Wtedy wystarczy pled o wielkości 130x170 cm ułożony dłuższą częścią w poprzek mebla.

Wybierając nową narzutę, z pewnością pierwszym, co przykuje Twoją uwagę, będzie jej wygląd. Jak dopasować ją do wnętrza oraz stylistyki szafy, komody i innego wyposażenia? Porównaj kolor i fakturę – z pewnością zauważysz, jakie kolory wiodą prym we wnętrzu. Narzuta może być elementem wyróżniającym się na tle aranżacji – nasycone kolory ożywią przestrzeń. Aby nie być rozczarowanym, polecamy sprawdzenie jakości materiału i zaleceń pielęgnacyjnych. Praktyczna narzuta będzie łatwa do utrzymania w czystości, przystosowana do prania w pralce automatycznej i odporna na mechacenie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień