Jak ustawić narożnik w salonie?

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Urządzanie salonu nie jest trudnym zadaniem, jednak stworzenie aranżacji, z której będziesz zadowolony dłużej niż przez kilka pierwszych miesięcy, może być wyzwaniem. W pokoju dziennym najważniejszą rolę odgrywa narożnik będący miejscem spotkań całej rodziny i znajomych.

Jak ustawić narożnik w salonie

Urządzanie salonu nie jest trudnym zadaniem, jednak stworzenie aranżacji, z której będziesz zadowolony dłużej niż przez kilka pierwszych miesięcy, może być wyzwaniem. W pokoju dziennym najważniejszą rolę odgrywa narożnik będący miejscem spotkań całej rodziny i znajomych. Dzisiaj podpowiemy, jak wybrać model, z którego będziesz zadowolony oraz przekażemy Ci kilka wskazówek na temat tego, jak ustawić go we wnętrzu. Możesz umieścić go według własnej wizji, ale polecamy Ci poznanie zalet i wad ustawienia go pod oknem, w rogu, czy na środku pomieszczenia.

Narożnik w salonie – dlaczego jest lepszy od sofy?

Nowoczesne narożniki pasują do wszystkich pomieszczeń – zarówno tych małych, w których mieści się dodatkowo tylko stolik kawowy, jak i dużych, gdzie w pobliżu mebla wypoczynkowego bez trudu ustawisz nawet pojemną szafę. To doskonałe miejsce na rodzinny relaks w trzy, a nawet w osiem osób, w zależności od rozmiarów mebla. W sklepie meblowym, takim jak MKS MEBLE znajdziesz wiele produktów – od najbardziej kompaktowych modeli do kawalerek, aż po rozbudowane systemy modułowe, które samodzielnie skomponujesz.

Dodatkowo narożniki w salonie są świetnym pomysłem do małych mieszkań oraz domów, w których brakuje miejsca na sypialnię lub pokój gościnny. Jeśli wybierzesz model z funkcją spania i do tego pojemnikiem na pościel, szybko przekształcisz go w łóżko.

Pomimo wielu zalet narożniki ustawione w salonie mają także wady – prezentują się na pewno masywniej niż zestaw składający się z małej sofy dwuosobowej i fotela oraz nie są tak ustawne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając narożnik do salonu?

Zanim podpowiemy Ci, jak ustawić narożnik w salonie, warto powiedzieć kilka słów o jego wyborze. Najważniejsze są oczywiście wymiary i gabaryty – wybierz taki narożnik, który umożliwi swobodne poruszanie się po pokoju. W dużym salonie możesz umieścić model w kształcie litery U oraz dodatkowy fotel lub puf, wypełniając przestrzeń meblami.

Narożnik w salonie powinien pasować do pozostałego wyposażenia, dlatego w drugiej kolejności zwróć uwagę na jego design. Masywne, proste modele doskonale pasują do wnętrz nowoczesnych. Szukasz czegoś, co podkreśli pomieszczenie urządzone w stylu skandynawskim? Znajdź model stojący na wysokich, drewnianych nóżkach w neutralnej kolorystyce. Do eleganckich salonów oraz w stylistyce glamour, czy retro polecamy produkty z pikowanym oparciem, które nadadzą wnętrzu niesamowitego wyrazu.

O czym jeszcze pamiętać, wybierając narożnik w salonie? O dodatkowych funkcjach – jak wspominaliśmy wcześniej, jeśli chcesz wykorzystać mebel także do snu lub do przechowywania pościeli, sprawdź, czy jest to model rozkładany. Polecamy sprawdzenie wypełnienia siedzeń, które decyduje o trwałości i miękkości siedzisk oraz rodzaju oparcia – niektórzy cenią sobie stałe oparcie np. z ruchomymi zagłówkami, a inni wolą ruchome, miękkie poduchy.

Jak ustawić narożnik w salonie – sprawdzone pomysły

Najbardziej popularne jest ustawienie narożnika w taki sposób, by znalazł się w rogu – jak sama nazwa wskazuje, najlepiej pasuje właśnie do tego miejsca. To klasyczne ustawienie sprawdzi się szczególnie w małym salonie oraz wtedy, gdy jest to model z funkcją spania.

Narożnik na środku salonu stanie się sercem domu. Dzięki niemu wspólne oglądanie filmów, rodzinne gry i zabawy nabiorą zupełnie nowego znaczenia. Wyeksponuj go na środku szczególnie w większym pomieszczeniu, jednak pamiętaj o tym, by w tym wypadku wybrać niski model. Odsuń go od ścian na taką odległość, by mieć dostęp do szafy, komody i innych mebli. Zwróć uwagę na to, czy wybrany przez Ciebie model jest meblem wolnostojących, czyli czy ma obicie z tyłu.

Podziel przestrzeń w połowie

Narożnik w salonie może także pełnić funkcję elementu dzielącego przestrzeń na strefy – to świetny pomysł do dużych wnętrz, w których salon jest połączony z kuchnią. Zamiast ustawiać mebel bokiem do zabudowy kuchennej, ustaw go tyłem, wyodrębniając salon w mniej oczywisty sposób. Wstawienie ścianki działowej lub nawet przepierzenia optycznie pomniejsza przestrzeń, dlatego tak subtelna linia podziału jest nowoczesną, polecaną także przez nas alternatywą.

Narożnik pod oknem lub pod ścianą

Dobrym rozwiązaniem będzie narożnik pod oknem, by maksymalnie wykorzystać pozostałą przestrzeń. Dzięki takiemu ustawieniu wygodniej poczytasz książki i napijesz się kawy. Gdy dosuniesz do narożnika ławę, stworzysz doskonałe miejsce dla każdego z domowników.

Jak ustawić narożnik w małym salonie na planie kwadratu? Polecamy umieszczenie go przy oknie, szezlongiem przy krótszej ze ścian. W niewielkim wnętrzu ważne jest dokładne wybranie kolorystyki – modele w jasnym obiciu będą najlepsze.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień