Ile kosztują łóżka

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Chcesz kupić łóżko dla siebie lub dla swojego dziecka, ale nie masz pojęcia, jaki przewidzieć budżet?

Ile kosztują łóżka

Chcesz kupić łóżko dla siebie lub dla swojego dziecka, ale nie masz pojęcia, jaki przewidzieć budżet? W sklepach meblowych znajdziesz łóżka drewniane, tapicerowane, kontynentalne, z pojemnikiem, szufladą, piętrowe, a nawet wodne – każde z nich różni się ceną, która wynika z wielu zmiennych. Pod uwagę należy wziąć także rozmiar – modele pojedyncze są tańsze niż duże, dwuosobowe łóżka. Sprawdź, czy znasz aktualny zakres cen na 2021 rok.

Łóżko – kilka słów o budowie i kryteriach wyboru

Łóżko jest meblem przeznaczonym do snu, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Możesz zastąpić go sofą lub narożnikiem z funkcją spania, jednak bez dwóch zdań nie zapewni Ci takiego komfortu.

Większość łóżek składa się z ramy z wezgłowiem, które mocuje się na szczycie w celu podparcia pleców i ochrony ściany. Na ramie układa się stelaż, a dopiero na nim odpowiedni materac. Zanim zaczniesz sprawdzać, ile kosztuje dane łóżko, powinieneś poznać jego cechy użytkowe.

Podstawową jest rozmiar powierzchni spania – najpopularniejsze są modele pojedyncze 90x200 cm i 80x200 cm oraz podwójne 140x200 cm i 160x200 cm.

Jakie są rodzaje i ile kosztują łóżka

Poza powierzchnią spania powinieneś zwrócić uwagę na materiał wykonania i stylistykę. To, ile kosztuje łóżko, zależy od tego, z czego jest zrobione. Modele z naturalnego drewna są bardziej kosztowne niż te wyprodukowane z płyty wiórowej. Dodatkowo modele tapicerowane, czyli pokryte na ramie i wezgłowiu owatą, pianką tapicerską i materiałem, także będą droższe. Dostępne są także łóżka kontynentalne z materacami w zestawie, które ze względu na swoją wielkość i wyposażenie charakteryzują się wyższą ceną.

Co sprawia, że łóżko kosztuje więcej? Z pewnością dodatkowo udogodnienia, takie jak pojemnik na pościel, szuflady czy oświetlenie LED w wezgłowiu. Poznaj orientacyjne ceny różnych modeli, by wiedzieć, ile będziesz musiał przeznaczyć na zakupy.

Najtańsze łóżka – modele drewniane pojedyncze

Ile kosztuje łóżko drewniane? Modele z płyty wiórowej, laminowanej pojedyncze o powierzchni spania 90x200 cm kosztują już od 400 zł w górę. Są to podstawowe produkty bez dodatkowych udogodnień, o minimalistycznej formie. Łóżka z pojemnikiem kosztują zwykle o 200-300 zł więcej.

Najtańsze łóżka podwójne 160x200 cm z drewna kosztują od 700-800 zł w górę. Są to modele minimalistyczne, o prostej budowie, bez stelaża i materaca w zestawie. Szukasz droższych modeli? W ofercie sklepów meblowych, w tym również w MKS MEBLE, znajdziesz designerskie modele z oświetleniem, stelażem i pojemnikiem w granicy 2000 zł.

Łóżka kontynentalne – cena odpowiadająca luksusowi

Jeśli zastanawiasz się nad tym, ile kosztują łóżka kontynentalne, to ceny za model 90x200 cm zaczynają się od 1000 zł. W zestawie znajdziesz dwa materace, pozostałe elementy są dodawane opcjonalnie, co wpływa na wzrost ceny. Najdroższe łóżka kontynentalne kosztują nawet 4000-5000 zł. Są to modele, które mogą być wyposażone w stelaż z podnośnikami, szuflady, z wieloma materacami klasy Premium do wyboru.

Ile kosztują łóżka tapicerowane

Łóżka tapicerowane zachęcają niższą ceną w porównaniu do modeli kontynentalnych – najdroższe modele kosztują w granicy 2000-3000 zł. Są to produkty z profilowanym, zdobionym wezgłowiem, często z opcją pojemnika i materacem o wymiarach 200x200 cm. Jeśli chcesz zaoszczędzić, poszukaj modeli kosztujących ok. 1000 zł. Są to często produkty eleganckie, pięknie wykonane, bez stelaża, materaca i innych udogodnień (modele od 120x200 cm).

Ile kosztuje łóżko piętrowe

Szukasz łóżka piętrowego dla swojego dziecka, aby oszczędzić miejsce w pokoju? Najtańsze produkty oscylują w granicy 1000 zł, jednak są to podstawowe meble bez materaca i innego wyposażenia. Modele z szafą, biurkiem, dodatkowymi schowkami zaczynają się od 1800-2000 zł. Najdroższe łóżka piętrowe kosztują nawet w granicy 4000-5000 zł, jednak są to już modele przypominające domki lub inne budowle dla dzieci.

Łóżko wodne – ile kosztuje

Aktualne ceny łóżek wodnych zaczynają się już od 3000-3500 zł. W wielu sklepach meblowych zapłacisz za nie nawet 8000-9000 zł, gdyż są to na ten moment najbardziej kosztowne modele. Ile kosztuje łóżko wodne najwyższej jakości? Musisz przygotować nawet 15000 zł.

Ile kosztuje materac do łóżka

Ceny materacy różnią się w zależności od ich wielkości, budowy i dodatkowych wkładek. Najtańsze materace piankowe w rozmiarze 70x200 cm kosztują już od ok. 300-350 zł. Jeśli wybierzesz model z dodatkowymi wkładkami, ich cena wzrośnie o ok. 100 zł. Modele w rozmiarze 160x200 cm kosztują od ok. 500 zł. Najdroższe są materace kieszeniowe dwustronne i piankowe 7 strefowe, które reagują na temperaturę i nacisk ciała – ich ceny mogą dochodzić nawet do 2000 zł za modele o powierzchni spania 160x200 cm.

Pamiętaj, że ceny się zmieniają

Ceny łóżek mogą ulegać zmianie w zależności od momentu zakupu – są one także zależne od producenta, który wpływa na podniesienie, rzadziej obniżenie cen w sklepach meblowych. Jeśli chcesz zaoszczędzić, poszukaj promocji, w tym darmowej przesyłki – MKS MEBLE oferuje ich wiele, dlatego warto przejrzeć pełną ofertę.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień