Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne?

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Łóżka piętrowe to meble bardzo chętnie wybierane przez wielu rodziców. Najlepiej sprawdzają się w małych mieszkaniach, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota.

Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne?

Łóżka piętrowe to meble bardzo chętnie wybierane przez wielu rodziców. Najlepiej sprawdzają się w małych mieszkaniach, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Nie dość, że pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, to dodatkowo stanowią ciekawe dopełnienie dziecięcego lub młodzieżowego pokoju. Wiele osób jednak ma duże obawy co do bezpieczeństwa tego typu rozwiązań. Pytanie o to, czy łóżko piętrowe jest bezpieczne, usłyszeć można z ust niemal każdego rodzica. Na szczęście obecnie oferowane meble zapewniają szereg rozwiązań, które chronią dzieci przed nieszczęśliwymi wypadkami.

Czy łóżka piętrowe są bezpieczne? Postaw na sprawdzone rozwiązania

Skąd biorą się obawy co do tego, czy łóżka piętrowe są bezpieczne? Każdy rodzic pragnie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swoim pociechom, nic więc dziwnego, że tak często pojawia się to pytanie.

Dzisiejsze rozwiązania, wykorzystywane przy tworzeniu różnego rodzaju mebli dla dzieci, w głównej mierze ukierunkowane są na ich ochronę. Mogą być więc Państwo pewni co do bezpieczeństwa nowoczesnych łóżek piętrowych, a także szaf, półek czy komód dla najmłodszych. Barierki, poręcze, schodki to elementy, które świetnie zabezpieczają przed niefortunnymi wypadkami – spadnięciem z łóżka czy ześlizgnięciem się z drabinki. Ponadto, wybierając sprawdzone modele, takie jak łóżka piętrowe MKS MEBLE, zyskają Państwo dodatkową gwarancję, co do bezpieczeństwa swoich dzieci zarówno podczas snu, jak i codziennego wypoczynku.

Polecamy bezpieczne i komfortowe łóżka piętrowe dla dzieci MKS MEBLE.

Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne – na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko dla dziecka?

Wybierając łóżko piętrowe dla swojej pociechy, w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na jego konstrukcję. To od niej w głównej mierze zależy to, jak mebel będzie się sprawdzał i czy będzie odpowiednio chronił przed wypadkami. Solidne łóżko piętrowe dla dziecka musi być wyposażone w odpowiednio wysoką ramę, która zabezpieczy przed ewentualnym upadkiem podczas snu. Dobrym rozwiązaniem są też schodki, jako alternatywa dla drabinki. Są one znacznie bezpieczniejsze, a ponadto często mają stabilną poręcz, która z pewnością będzie pomocna przy codziennym wchodzeniu i schodzeniu z łóżka. W niektórych modelach istnieje możliwość wyboru strony, po której schodki zostaną zamontowane. Jest to dużym ułatwieniem, zwłaszcza jeśli pokój dziecka jest mały i ma ograniczone możliwości co do zmiany układu wyposażenia.

Niezwykle istotną kwestią dotyczącą mebli do pokoju dziecięcego i młodzieżowego jest to, z jakich materiałów są one wykonane. Większość łóżek piętrowych wykonanych jest z płyty laminowanej, która jest bardzo trwała na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, które mogłyby doprowadzić do groźnych wypadków. Przed zakupem mebla, należy również zważyć dziecko oraz dopytać sprzedawcę o dopuszczalne obciążenie łóżka piętrowego.

Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne i czy warto postawić na takie rozwiązanie?

Jeśli zastanawiają się Państwo, czy łóżko piętrowe jest bezpieczne, warto szczegółowo zapoznać się z jego właściwościami, konstrukcją oraz materiałami, z jakich zostało wykonane. Tylko dzięki temu zyskamy pewność, że nasza pociecha będzie w pełni bezpieczna. Dobrze korzystać również ze sprawdzonych rozwiązań, stawiając na modele proponowane od topowych producentów. Wybierać można spośród łóżek piętrowych z dwoma powierzchniami spania lub łóżek piętrowych z biurkiem. Decydując się na asortyment sklepu MKS MEBLE, zyskają Państwo gwarancję niezawodności, a ponadto będą mieć Państwo możliwość aranżacji ciekawego pokoju, dobierając inne meble z oferty, takie jak na przykład szafy do pokoju dziecięcego czy biurka komputerowe.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień