Co zrobić, żeby łóżko się nie przesuwało – przesuwanie mebli

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Większość mebli, które znajdują się w naszych domach i mieszkaniach oferują liczne funkcjonalności, z których korzystamy na co dzień. Jednak niektóre modele mają też pewne niedogodności, które skutecznie mogą uprzykrzać użytkownikom życie. Jedną z nich jest przesuwanie mebli.

Co zrobić, żeby łóżko się nie przesuwało – przesuwanie mebli

Większość mebli, które znajdują się w naszych domach i mieszkaniach oferują liczne funkcjonalności, z których korzystamy na co dzień. Jednak niektóre modele mają też pewne niedogodności, które skutecznie mogą uprzykrzać użytkownikom życie. Jedną z nich jest przesuwanie mebli. Na pewno już każdy z nas spotkał się z tym problemem. Jak się z nim uporać? Jest kilka prostych i sprawdzonych sposobów, dzięki którym nasze meble zawsze będą znajdować się tam, gdzie powinny.

Co zrobić, żeby łóżko się nie przesuwało? Czy można jakoś uporać się z tym problemem?

Problem przesuwania mebli, najczęściej spotykany jest w przypadku łóżka. Dla każdego użytkownika ciągłe poprawianie jego ułożenia będzie męczące i irytujące, a ponadto grozi to uszkodzeniem podłogi. Warto więc skorzystać ze sposobów, dzięki którym już nigdy więcej nie trzeba będzie się tym przejmować. Co zrobić, żeby łóżko się nie przesuwało?

Najlepszym sposobem na zapobieganie przesuwania się łóżka jest zastosowanie podkładek antypoślizgowych. Ich zadaniem jest stabilizacja elementów wyposażenia, a największą zaletą takiego rozwiązania jest prostota i niskie koszty. Podkładki antypoślizgowe bardzo często oferowane są w rozmaitych rozmiarach, a więc bez problemu będzie można dopasować ich wielkość do rozmiarów elementów łóżka, czy innych mebli, takich jak na przykład garderoby, szafki na buty czy komody do sypialni. Podkładki antypoślizgowe doskonale sprawdzą się także w przypadku różnego rodzaju dodatków. Można je zastosować pod wazony, doniczki lub rzeczy stojących na podłodze. Podkleić można również wszystkie elementy znajdujące się na półkach – w przypadku cennych akcesoriów ma to szczególne znaczenie, ponieważ o nieumyślne strącenie naprawdę nietrudno. Jak widać, tak proste rozwiązanie jak podkładki antypoślizgowe ma szereg praktycznych zastosowań. Warto z niego korzystać i w pełni cieszyć się z funkcjonalności własnego domu.

Polecamy piękne i funkcjonalne łóżka MKS MEBLE, które z pewnością przypadną Państwu do gustu.

Ślizgacze i podkładki, czyli sprawdzony sposób na przesuwanie mebli

Wykańczanie mieszkania lub domu to nie tylko wybór wyposażenia. Niezmiernie ważne jest także odpowiednie zabezpieczenie mebli oraz płaskich powierzchni. W przypadku remontów bardzo często się zdarza, że zmuszeni jesteśmy do ciągłego przesuwania pewnych mebli z miejsca na miejsce. Jest to prosty sposób na zniszczenie delikatnych paneli podłogowych, parkietów czy ceramicznych posadzek. Jak więc się przed tym zabezpieczyć?

Sprawdzonym rozwiązaniem na bezpieczne przesuwanie mebli są ślizgacze i podkładki, które podobnie jak podkładki antypoślizgowe, zagwarantują Państwu liczne funkcjonalności. Ślizgacze najlepiej sprawdzą się w przypadku największych mebli znajdujących się w domu, czyli dużych regałów na książki i zabawki, szaf do salonu czy mebli kuchennych. Dzięki nim zmiana aranżacji przestrzeni lub krótkoterminowa zmiana ułożenia najcięższych elementów będzie prosta i w pełni bezpieczna. Ślizgacze wykonywane są z metalu lub teflonu, lecz spotkać się można również z tworzywami sztucznymi. Materiały te, dzięki swojej idealnej gładkości podczas przesuwania mebli nie stawiają większego oporu.

Ozdobne nóżki – zabezpieczenie podczas przesuwania mebli

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie ozdobnych nóżek. Z tego typu praktyką można się spotkać w przypadku wielu mebli dostępnych w sklepie MKS MEBLE. Nóżki zdobią m.in. sofy, nowoczesne szafy do salonu, szafy do przedpokoju, narożniki skandynawskie, garderoby i wiele innych. Część z tych mebli wyposażona jest w drewniane nóżki, które zapewniają maksymalną stabilność, ułatwiają sprzątanie oraz zabezpieczają podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi, natomiast inne wzbogacone są o praktyczne nóżki w formie ślizgów, dzięki którym przesunięcie mebla nie będzie stanowić żadnego problemu.

Tagi: łóżko
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień