Co to jest łóżko kontynentalne?

Opublikowane przez: MKS Meble Na:

Słyszałeś już kiedyś nazwę „łóżko kontynentalne”, ale nie wiesz, co ona oznacza? Dzisiaj opowiemy pokrótce o jego historii oraz wyjaśnimy Ci jego budowę, przechodząc od skrzyni, przez wszystkie materace.

Co to jest łóżko kontynentalne?

Słyszałeś już kiedyś nazwę „łóżko kontynentalne”, ale nie wiesz, co ona oznacza? Dzisiaj opowiemy pokrótce o jego historii oraz wyjaśnimy Ci jego budowę, przechodząc od skrzyni, przez wszystkie materace. Dowiesz się, co należy do jego cech rozpoznawalnych oraz dlaczego warto rozważyć go w swojej sypialni. W końcu to doskonały model zarówno dla jednej, jak i dla dwóch osób. Sprawdź, co to jest łóżko kontynentalne i obejrzyj polecane modele, które zapewnią Ci najlepszy sen.

Łóżko kontynentalne – co to jest?

Łóżko kontynentalne to rodzaj tapicerowanego łóżka na nogach, które charakteryzuje się wyjątkową budową. Rozpoznasz je po wysokości boku – gdy tradycyjny model mierzy zaledwie 30-40 cm, łóżko kontynentalne zachwyca wysokością wynoszącą aż 60-70 cm. Dzięki temu wygodnie na nim usiądziesz. Nie zapominaj o maluchach – one mogą nie być zachwycone wymiarami mebla.

Co to jest łóżko kontynentalne? To typ łóżka składający się z dolnej skrzyni wykonanej z drewna oraz materaców – zazwyczaj kieszeniowego, pokrytego tkaniną oraz górnego toppera, który zwiększa żywotność materaca i komfort Twojego snu. Jest cienki i wykonany zazwyczaj z pianki. Łóżka kontynentalne nazywa się często hotelowymi, gdyż są chętnie wykorzystywane w hotelach wysokiej klasy.

Krótka historia łóżka kontynentalnego

Łóżka kontynentalne zaczęły pojawiać się w XIX wieku w Ameryce, aby mogły utrzymywać materac w „bezpiecznej” odległości od podłogi. Równie szybko zaistniały w Skandynawii. Ich nazwa nawiązuje do europejskich, mieszczańskich wnętrz, w których spano na dużych, zwykle drewnianych meblach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest łóżko kontynentalne, polecamy obejrzenie asortymentu sklepu meblowego, takiego jak MKS MEBLE. Zobaczysz wiele modeli od cenionych producentów, poznasz ich budowę oraz dodatkowe parametry.

Co to są łóżka kontynentalne – od skrzyni aż po materace

Jak wspominaliśmy, łóżka kontynentalne mają solidną, tapicerowaną skrzynię stojącą na nóżkach nazywaną profesjonalnie boxspring, co oznacza „skrzynia ze sprężynami”. W jej wnętrzu może znajdować się wygodny materac, ale w wersji nowoczesnych coraz częściej projektuje się miejsce do przechowywania pościeli lub odzieży sezonowej. Jeśli jest to dla Ciebie ważne, poszukaj produktu z uchylną klapą – wtedy łóżko ma dwa osobne materace i jeden wspólny topper – bądź z szufladami po bokach lub od frontu.

Materac główny i topper

Żeby lepiej zrozumieć, czym jest łóżko kontynentalne, należy dokładniej poznać materace. Na skrzyni może się znaleźć dowolny produkt, jednak producenci najczęściej stosują modele sprężynowe, kieszeniowe lub bonellowe. Druga opcja jest z pewnością tańsza, ale uważana za nieco mniej komfortową. Materac główny jest ze strony wierzchniej obity takim samym materiałem co skrzynia.

Co to są toppery w łóżkach kontynentalnych? To inaczej cienki materac nawierzchniowy umieszczany na górze. Niweluje szczelinę między dwoma materacami w przypadku łóżka 160x200 i innych modeli oraz poprawia komfort snu. Mierzy zwykle od 5 do 10 cm grubości i wykonuje się go z pianki, niekiedy także z lateksu z dodatkiem włókien kokosowych i innych wkładek. Jest najczęściej pokryty bawełnianym pokrowcem, który można zdjąć i wygodnie wyprać.

Jakie są zalety łóżek kontynentalnych?

Gdy wiesz już, co to jest łóżko kontynentalne, powinieneś poznać wszystkie za i przeciw tego rozwiązania. W końcu skąd będziesz wiedzieć, czy lepiej wybrać model drewniany czy tapicerowany?

Jak nietrudno się domyślić, ten rodzaj łóżka jest idealny dla każdego, kto lubi spać wysoko nad podłogą. Poleca się go osobom starszym, dla których siadanie i wstawanie z niskiego mebla mogłoby być uciążliwe.

Z uwagi na przemyślaną i praktyczną konstrukcję między skrzynią a materacami będziesz mieć pewność dobrego przepływu powietrza, nie martwiąc się wilgocią i pleśnią. Łóżka kontynentalne są cenione przede wszystkim za wysoki komfort snu i wypoczynku.

Piękne wykonanie i praktyczne elementy

Łóżko kontynentalne przypadnie do gustu każdej osobie ceniącej estetykę wykonania. Te piękne modele sprawiają, że sypialnia nabiera luksusowego, a nawet wytwornego wyrazu. W wielu łóżkach znajduje się dodatkowe wezgłowie z pikowaniami i przeszyciami. Nie jest ono jednak jedynie elementem dekoracyjnym. Dzięki niemu wygodnie oprzesz plecy podczas czytania, czy oglądania filmów, nie martwiąc się o wybrudzenie ściany.

Łóżko kontynentalne to także praktyczne pojemniki na odzież lub pościel. Mowa oczywiście o modelu z szufladami lub schowkiem pod pokrywą, który oferuje bardzo dużą przestrzeń na koce, poduszki, pościel i inne domowe tekstylia. Jego otwieranie nie sprawi Ci problemu, szczególnie jeśli wybierzesz model z podnośnikami gazowymi.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzen Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień